Чи можна вночі купити алкоголь в Києві - депутати Київради провели рейд по точках - Вночі не продавати: Як депутати перевіряли магазини на дотримання "сухого закону" - 112 Україна

  1. Новини по темі
  2. Новини по темі
  3. Новини по темі

Фото з відкритих джерел

Великі продовольчі мережі підтримали рішення Київської міськради, який обмежив продаж спиртного з 23:00 до 10:00. У магазинах стоять попереджувальні таблички, а за виконанням нових норм уважно стежить охорона. Аналогічна ситуація спостерігається і в столичних МАФах, яким заборонено продавати алкоголь в будь-який час доби. Звідки така зговірливість? Роздріб вважає за краще не йти на конфронтацію з місцевою владою

Київська міськрада обіцяє уважно простежити за продавцями спиртного. З 1 жовтня в столиці взагалі заборонено продавати алкоголь (включаючи пиво) в МАФах, а з 12 жовтня - з 23:00 до 10:00 у всіх роздрібних магазинах. Обмеження не торкнулися роботу кафе, барів і ресторанів, які можуть наливати відвідувачам спиртні напої без обмежень. Чи виконуються ці вимоги? Чотири депутати Київради - Владислав Михайленко, Олег Петровець, Олег Костюшко і Андрій Андрєєв спільно з журналістами провели рейд по київських магазинах і з'ясували, як йдуть справи.

Мережі не продають спиртне

"Ти що робиш!" - вигукує касир на касі супермаркету "Сільпо" на площі Перемоги своїй колезі. Напарниця вже взяла пляшку горілки і піднесла її до сканера, але автоматизована система відмовилася зчитувати штрих-код. На дворі 8:30 ранку, і до дозволеної продажу алкоголю ще півтори години. Охоронці теж уважно стежать за діями продавців, тому касиру довелося відмовитися від щедрої пропозиції "покупця". Нам же довелося піти ні з чим і залишити на полиці магазину горілку, вино і шампанське.

Ситуація повторилася і в магазині мережі "АТБ" на пр. Перемоги. Касир була невблаганна і навіть не дозволила трьом чоловікам підійти зі спиртним до каси, спокійно вислухавши роздратовані висловлювання "незадоволених покупців". "Дуже багато клієнтів обурюються, але обмеження на продаж спиртного придумала не наша мережа. Нічого не можемо змінити", - розвела руками касир.

Новини по темі

Новини по темі

Подібна ситуація спостерігається у всіх великих мережевих магазинах Києва: попередження про обмеження торгівлі спиртним у нічний час, як правило, висять на дверях магазину і на стендах з алкогольною продукцією. Купити алкоголь з 23:00 до 10:00 можна в магазинах Metro Cash & Carry, "Ашані", "Мегамаркеті", "Сільпо", "Форі", "АТБ" і ін.

Як йдуть справи в НЕ мережевій роздрібній торгівлі, т. Е. В звичайних магазинах з написом "Продукти"? У трьох з них продавати спиртне нам теж відмовилися. "До 10:00 в окрузі його не купити", - відрізала продавщиця магазину на вул. Ванди Василевської. Заперечувати рішуче налаштованою жінці в самому розквіті сил не хотілося. Але нам все ж пощастило. Продавщиця "Продуктів" на першому поверсі житлового будинку по вул. Білоруської зглянулася над двома чоловіками в гарному одязі і продала їм по пляшці коньяку, шампанського і вина.

Дізнавшись про перевіряючих і побачивши камери, вона сховалася в комірчині, а виправдовуватися довелося директору магазину Ігорю Перебийніс. Він запевняв представників ЗМІ та депутатів, що все його торгові точки дотримуються вимог щодо заборони на продаж алкоголю в позаурочний час. "Продавщиця перший день на роботі і допустила помилку. Ми зробили висновки, і не будемо продавати алкоголь з 23:00 до 10:00", - пообіцяв він. Магазин відбувся попередженням.

Кіоски торгують нелегально

Набагато більше постраждали київські МАФи, яким заборонили продавати алкоголь, включаючи пиво, з 1 жовтня цього року. За даними громадської організації "Київський міський комітет порятунку бізнесу", в Києві легально працює близько 6 500 МАФів, з яких алкоголем торгує близько 1 600. Підприємці намагалися оскаржити рішення київських депутатів: оскаржили його в суді, а також звернулися зі скаргою в Київське міське територіальне об'єднання Антимонопольного комітету. Комітет підтримав підприємців і зобов'язав Київську міськраду відмовитися від заборони на торгівлю алкоголем у МАФах, але цього не сталося. "Ми подали позов", - повідомив глава Київського відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

Новини по темі

Новини по темі

Але бізнесмени намагаються не сваритися з адміністрацією. "Підприємці відмовляються від продажу спиртного і перепрофілюють свою діяльність", - розповідає голова громадської організації "Київський міський комітет порятунку бізнесу" Микола Крівороб. Решта торгують з-під поли. Наприклад, в двох МАФах журналісту 112.ua погодилися продати пиво, хоча на вітрині і в холодильних камерах його не було. "За результатами десяти моніторингових груп (по районах Києва) і двох мобільних груп, які працюють під егідою Київської міської державної адміністрації, на жаль, кожна п'ята точка, так звана мала архітектурна форма, реалізує фальсифіковані продукти харчування. Це стосується не тільки сурогатного алкоголю, який реалізується в пластиковій тарі, це стосується і інших продуктів харчування і товарів промислового виробництва ", - заявив глава ГУ Госпродуктпотребслужби Олег Рубан.

Бізнес не сперечається

Родзинкою цьогорічного заборони, як і аналогічних в інших містах, є той факт, що місцева влада, і Київрада в тому числі, не мають права встановлювати обмеження на продаж алкоголю, це прерогатива Кабінету міністрів. Фактично, такі рішення місцевої влади можна вважати незаконними. "Обмеження носять рекомендаційний характер", - підтверджує ініціатор заборони, депутат Київради Владислав Михайленко. Чому ж тоді бізнес послухався і добровільно відмовився приблизно від 10-15% доходу? Це значна частина прибутку, враховуючи, що продажі роздробу в натуральному вираженні скорочуються. За дев'ять місяців цього року обсяг реалізації в грошах зріс лише на 5-7%, тоді як ціни - на 20-25%, що говорить про істотне зниження обсягів торгівлі.

Дрібний бізнес побоюється, що втратить свої кіоски взагалі. "Ви ж бачите, як в місті проводиться демонтаж МАФів. Їх зносять разом з товаром, і забрати своє майно зі штрафмайданчика практично нереально", - говорить власник мережі кіосків, який побажав залишитися неназваним. Останній приклад - демонтаж незаконної капітальної прибудови до пам'ятника архітектури на вулиці Б. Хмельницького, яку зробив власник одного з ресторанів. Фото фактично знищеного заклади громадського харчування облітали соціальні мережі. "Іноді комунальникам Києва доводиться діяти такими радикальними методами. А все через небажання власників незаконних капітальних прибудов до пам'ятників архітектури самостійно демонтувати свої незаконні об'єкти", - пояснив радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерківець.

Новини по темі

Новини по темі

Власники ж магазинів просто бояться, що їх позбавлять дозволів на право роботи, пояснює директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко. Втратити бізнес ніхто не хоче, тому рітейлери виконують всі вимоги депутатів. "Я не згоден з цим рішенням, оскільки воно не дозволить побороти алкоголізм, а лише призведе до розквіту нелегальної торгівлі спиртним", - вважає співвласник продовольчої мережі "Фуршет" Ігор Баленко. Ігор Кишко каже, що Українська торгова асоціація звернулася за роз'ясненнями в АМКУ, а кілька мереж подали позови до суду. Обмеження на продаж алкоголю будуть діяти до того моменту, поки рітейлерам не вдасться оскаржити рішення депутатів. На це, за прогнозами юристів, може піти до півроку.

Андрій Корнєєв

Звідки така зговірливість?
Чи виконуються ці вимоги?
В звичайних магазинах з написом "Продукти"?
Чому ж тоді бізнес послухався і добровільно відмовився приблизно від 10-15% доходу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация