Чи не за статутом: в США заявили про вплив сексуальних домагань в американській армії на її боєздатність

  1. сумнівний прогрес
  2. Альтернативна реальність
  3. «Країна гедонізму»

У Рахунковій палаті США стурбовані проблемою сексуального насильства в рядах американських збройних сил. Жертвами домагань та дискримінації щорічно стають тисячі військових. У звіті американського відомства, з яким ознайомився RT, повідомляється, що подібні домагання підривають боєздатність Збройних сил Сполучених Штатів.

Сексуальні домагання в американській армії підривають її боєздатність. Про це йдеться в документі Рахункової палати США, з текстом якого ознайомився RT.

«Випадки небажаного поведінки сексуального характеру в збройних силах (включаючи сексуальні домагання, згвалтування і побутове насильство сексуального характеру) підривають їх основоположні цінності, злагодженість підрозділів, боєготовність особового складу і довіру до армії в суспільстві», - повідомляють у Рахунковій палаті США.

Зараз для запобігання таких інцидентів у структурі Міноборони США діє відділ по профілактиці і реагування на насильницькі дії сексуального характеру (SAPRO). Вирішенням питання займається заступник міністра оборони США з кадрів і бойової готовності, крім того, публікуються щорічні доповіді, приймаються скарги від військових.

«У Міністерства оборони існують правила і процедури для запобігання небажаної поведінки подібного роду і реагування на відповідні інциденти, проте в них в ряді випадків відсутні ключові елементи, такі як можливість анонімно повідомляти про випадки сексуального домагання, а також принципи профілактики насильства на сексуальному грунті, використовувані центрами з контролю і профілактиці захворювань », - йдеться в звіті.

Експерти американської Рахункової палати рекомендували Пентагону включити в нову стратегію по боротьбі з сексуальними домаганнями можливість анонімно повідомляти про подібні інциденти, а також сформувати базу даних про відомих випадках. Крім того, рекомендується розробити план щодо запобігання сексуального насильства.

сумнівний прогрес

Ще травнем 2017 року міністр оборони США Джеймс Меттіс, коментуючи щорічну доповідь про сексуальні зазіхання в армії, заявив, що не потерпить випадків, які завдають шкоди обороні США.

«Ми повинні повністю викорінити випадки згвалтування і домагань в збройних силах. Міністерство оборони має вважати неприпустимими дії, що негативно позначаються на злагодженості підрозділів, як управління або рівні бойової підготовки - ключових аспектах боєздатності військ », - сказав Меттіс.

Необхідно відзначити, що раніше влада Сполучених Штатів вже визнавали наявність проблеми домагань в армії, однак кардинальних змін в її вирішенні поки добитися не вдалося.

Також по темі

У Рахунковій палаті США стурбовані проблемою сексуального насильства в рядах американських збройних сил Дорого і страшно: армія США просить збільшити бюджет через «загрози» з боку Росії і Китаю

Як стало відомо RT, міністр армії США Роберт Спір і начальник штабу американських сухопутних військ Марк Міллі попросили у сенату ...

За словами виконуючої обов'язки помічника міністра оборони з бойової готовності Елізабет Ван Уїнкль, в 2016 році зафіксовано 6172 повідомлення про сексуальні зазіхання. У 2015 році на адресу командування надійшло 6082, а в 2014 році - 5983 таких повідомлення . Для порівняння: у 2012 році було зафіксовано 3604 повідомлення про сексуальні домагання.

Лідером за кількістю рапортів (270 повідомлень) стала база Норфолк, яка знаходиться в Атлантичному океані. 199 скарг надійшли з військової бази Форт-Худ у Техасі, 187 - з військово-морської бази в Сан-Дієго, Каліфорнія, 169 - з гарнізону Кемп Леджен в Північній Кароліні.

Альтернативна реальність

Тим часом в американській організації Protect Our Defenders (POD) говорять про справжню епідемію насильства і домагань в рядах армії США по відношенню до нинішніх і колишніх військовослужбовців, а також членам їх сімей.

Причому POD посилаються на той же доповідь Пентагону за 2016 рік, де повідомляється, що жертвами сексуальних посягань стали 14,9 тис. Осіб, в тому числі 8,6 тис. Осіб складали жінки і 6,3 тис. Чоловіків.

Більшість американських військовослужбовців піддавалися сексуальному насильству більше одного разу, що призвело до того, що в 2016 році зафіксовано понад 70 тис. Фактів посягань.

Важливо відзначити і те, що більшість постраждалих не повідомили про злочин (81%). Багато жертв (77%) побоюються своїх кривдників, оскільки ті входять в число їх керівників.

З 2013 року з кожних десяти жертв домагань одна припиняла участь в судовому процесі, а кількість порушених кримінальних справ і обвинувальних вироків різко скоротилося в порівнянні з попередніми роками. З 2016-му кримінальні справи були порушені лише за 13% випадків і тільки 4% порушників були покарані.

З постійними і серйозними сексуальними домаганнями або дискримінацією за статевою ознакою стикалися 129 тис. Американських військовослужбовців. Четверта частина постраждалих в результаті насильства або домагань намагалися залишити службу в армії.

Причиною підвищеної уваги до проблеми сексуальних домагань і насильства в рядах армії США став скандал з публікацією в мережі фотографій оголених жінок-морпіхів.

У березні 2017 року стало відомо, що Міноборони США почало розслідування відносно фото, розміщених на сторінці Marines United в Facebook. Кількість передплатників сторінки в соціальній мережі становило близько 30 тис. Чоловік, в число яких входили і діючі військовослужбовці з США і Великобританії.

В ході розслідування Кримінально-слідча служба ВМС США перевірила близько 131 тис. Фотографій в 168 акаунтах в соціальних мережах. З 89 підозрюваних 22 людини виявилися цивільними особами і 67 - діючими або знаходяться в резерві морськими піхотинцями.

«Країна гедонізму»

Головний науковий співробітник Інституту США і Канади Володимир Васильєв вважає, що сексуальне насильство в армії США пов'язано з наявністю контрактної служби, а також особливостями американського суспільства.

«У США немає культури, якщо так можна висловитися, обмежень. Можливо, це пов'язано з тим, що з середини 1970-х років збройні сили стали комплектуватися на контрактній основі. Америка - країна гедонізму. Служба в збройних силах не розглядається як область, де люди повинні від чогось відмовлятися. Це країна споживання. А служба в збройних силах - різновид діяльності, де трохи більше платять, можна побувати за океаном за рахунок дядька Сема », - вважає він.

За словами Васильєва, служба в Збройних силах США не має на увазі героїзму або відмови від якихось життєвих благ. «Америка ніколи не була мілітаризованим суспільством, де панував культ військових», - заявив він.

Як вважає експерт, проблема сексуальних зазіхань в армії США полягає в тому, в якій мірі повинні задовольнятися потреби, в тому числі фізіологічні. Наприклад, солдатський і сержантський склади знаходяться не в настільки «привілейованому» положенні, як американські офіцери, які несуть службу без відриву від своєї сім'ї.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация