Чи варто йти в армію

  1. Навіщо хлопцю армійська служба
  2. Страшно чи служити в армії
  3. Які переваги дасть армійська служба
  4. Мінуси армійської служби
  5. В який заклик краще служити: весняний або осінній
  6. В якому віці краще йти в армію
  7. Чи варто йти за контрактом

Деякі хлопці, будучи ще хлопчиськами, марять про армійську службу, і всіляко себе до неї готують. Правда з часом у більшості ентузіазм згасає. У будь-якому випадку після досягнення призовного віку юнакові доведеться вирішити для себе, чи варто йому йти в армію чи краще спробувати уникнути служби.

Для того, що б прийняти вірне рішення, а для кожної людини воно буде своє, потрібно зрозуміти які переваги в подальшому дасть армія, а також зрозуміти, що саме призовника лякає в віддачі боргу батьківщині.

Навіщо хлопцю армійська служба

Чому не всі молоді люди готові віддати військовий обов'язок Батьківщині? Хтось не готовий до цього морально, інші хочуть вчитися, треті і раді б, та здоров'я не дозволяє, четверті звикли до красивої безтурботного життя і не хочуть від неї відмовлятися навіть на рік. Але є і ті, хто йде в армію добровільно, таких звичайно меншість. Існує думка, що саме армійська служба робить з молодої людини чоловіка, але іноді вона робить з нього інваліда, причому частіше не фізичного, а морального. Суворий побут, нестатутні відносини, уставщіна та інші явища - з цим молодим солдатам доводиться стикатися і сьогодні.

Варто відзначити, що ситуація повільно, але змінюється в кращу сторону, правда, не у всіх частинах. Наприклад, є військові підрозділи, де солдат чи не щодня оглядає лікар на предмет виявлення тілесних ушкоджень. Якщо у молодого солдата виявляється хоч один синець або садно, то командир пише пояснювальну записку вищестоящому начальству.

Така практика є не скрізь, і в деяких військових підрозділах досі процвітає дідівщина, хоча, її «розквіт» припав на 80-90-ті роки, в період розвалу країни і становлення на його руїнах нової держави. Зараз дідівщина старанно викорінюється, тільки не завжди ці спроби успішні. Саме це недостойна, навіть ганебне явище відлякує призовників.
Така практика є не скрізь, і в деяких військових підрозділах досі процвітає дідівщина, хоча, її «розквіт» припав на 80-90-ті роки, в період розвалу країни і становлення на його руїнах нової держави

Страшно чи служити в армії

Тут багато що залежить від особистих якостей молодої людини. Якщо він по життю боягуз, не звик стежити за собою, слабо розвинений фізично, то він може запросто стати об'єктом глузувань. Крім того, хлопці бояться відправки у війська ще з тієї причини, що їм доведеться, згідно зі статутом «стійко і мужньо переносити тяготи військової служби», і солдатський побут явно доведеться не до вподоби людям, які не звикли себе чимось обтяжувати «на громадянці» . Армія - це жорстка дисципліна, а чітке виконання наказів є наукою, осягнення якої нерідко супроводжується дисциплінарними стягненнями, наприклад, нарядами позачергово.

В армії є ще одна потенційна небезпека, яка може відвернути молоду людину від представників деяких національностей назавжди. Це - земляцтва. Що це таке добре знають і сучасні солдати, і їхні батьки і навіть діди. Представники деяких національностей, об'єднавшись в групи, тероризують молодих солдат, і в цій ситуації важко що-небудь зробити, оскільки їх переважання в чисельному кількості і бездіяльність командування реально ускладнюють життя новобранцям. Про яку тут толерантності можна говорити, якщо хлопцям доводиться переносити справжні знущання з боку цих осіб.

Які переваги дасть армійська служба

У служби в армії, як у всякої медалі є дві сторони, і не можна сказати, що рік життя буде витрачений даремно, адже:

  • Армійська служба благотворно впливає на фізичну форму і витривалість. Звичайно, перший час погано розвиненим фізично хлопцям доводиться несолодко, і деякі з них навіть не можуть ні разу підтягнутися на перекладині. Через три місяці служби ситуація кардинально змінюється, чому в чималому ступені сприяють регулярні тренування.
  • Армія - прекрасна можливість знайти собі нових друзів.
  • З'являється шанс забути про шкідливі звички - вживання алкоголю і наркотиків. А деякі кидають палити, оскільки в армії діє негласний закон: новобранцям можна палити після прийняття присяги, а хто порушить цю заборону - той «прокачується» (віджимається або присідає до втрати свідомості).
  • Після «дембеля» людина змінюється внутрішньо, причому не завжди в гіршу сторону. Людина стає рішучіше, акуратніше, терплячі, розважливі і відповідальніше.
  • Після армії простіше влаштуватися на роботу і вступити до ВНЗ. Якщо людина відслужив строкову службу, то він запросто може влаштуватися охоронцем, в поліцію, ФСБ, а також влитися в інші силові структури.
  • Можна отримати якусь спеціальність, постріляти зі справжньої зброї, покататися на військовій техніці, стрибнути з парашутом і зробити ще чимало дій, а також придбати знання, недоступні «цивільним».

Можна отримати якусь спеціальність, постріляти зі справжньої зброї, покататися на військовій техніці, стрибнути з парашутом і зробити ще чимало дій, а також придбати знання, недоступні «цивільним»

Мінуси армійської служби

До недоліків армійської служби можна сміливо віднести:

  • Необхідність виконання наказів, що дуже непросто для людей, які не звикли, коли ними командують.
  • Адаптація до нових умов життя завжди проходить дуже важко: підйом / відбій в певний час, інший розпорядок дня, певні зобов'язання, постійний брак чого-небудь (сну, їжі, відпочинку та ін.).
  • Ризик для життя. Солдати гинуть не тільки на війні, а й внаслідок нещасних випадків, і за власною ініціативою, що особливо страшно і безглуздо.
  • Ризик для здоров'я. В армії можуть дати про себе знати застарілі хвороби і невиявлені недуги, а постійні фізичні навантаження - не завжди благо, особливо, для людини, яка до них не звик.
  • Дідівщина і уставщіна. Ці явища старанно викорінилися, але повністю їх усунути поки не вдається. Тому у «духу» є шанс почистити зубною щіткою унітаз.

В який заклик краще служити: весняний або осінній

За запевненнями досвідчених солдатів, які вже віддали борг Батьківщині, служити краще йти в весняний призов. І не варто відтягувати цей момент, оскільки, чим людина раніше піде в армію, тим він швидше звідти повернеться. Найчастіше навесні призиваються випускники різних навчальних закладів, і нерідкі випадки, коли забирати диплом з технікуму, коледжу або ВНЗ доводиться батькам призовника, для чого оформляється нотаріальна довіреність.

Хлопці, які пішли в армію навесні-влітку, повертаються через рік в літній військовій формі, і відсутність зайвого комплекту одягу - теж свого роду перевага. Крім того, прийняття присяги відбувається в теплу пору року, а це означає, що не доведеться мерзнути на плацу. А ще кажуть, що взимку важче адаптуватися до нових умов, хоча, деякі хлопці навмисно йдуть в армію в осінній призов. Це робиться для того щоб отримати безкоштовний комплект зимової армійської одягу і амуніції, яка обов'язково стане в нагоді «в господарстві», на риболовлі чи десь ще.

В якому віці краще йти в армію

Думки з цього питання сильно різняться. Деякі вважають, що в армію потрібно йти відразу після школи. Мовляв: відучився, відслужив, відмучився - і все життя попереду. Але справа в тому, що 18-річний хлопчина ще не зміцнів ні морально, ні фізично, і по суті, це велика дитина, яка хоче продовжувати освіту, а не виконувати накази.

Примітно, що в армії цінуються люди, які мають будь-яку професійну освіту, і в особливій шані:

  1. Автослюсарі, водії і механіки.
  2. Радіотехніки, зв'язківці, електрики.
  3. Програмісти.
  4. Кухарі.
  5. Газоелектрозварники.

Молода людина, який закінчив технікум або коледж і має відповідну спеціальність, обов'язково буде зайнятий більш цікавою справою, ніж чим ті, хто має тільки шкільний атестат. Це вчорашні школярі найчастіше копають траншеї і виконують іншу невдячну роботу. Призовник з вищою освітою може пройти строкову службу на загальних підставах. Але це викликає цілий ряд незручностей, в основному, морального плану. Тому законодавством передбачені й інші варіанти.

Вік Переваги Недоліки В 18 років після школи Раніше підеш, раніше повернешся Все таки 18 років це занадто маленький вік, хлопчина ще зовсім дитина У 20-22 роки після ССУЗ Є спеціальність, яка через свою цінності дозволить простіше і цікавіше служити Багатьом після армії стає не до вступу до ВНЗ у 23-25 ​​роки після ВНЗ Дорослий відбувся організм у багатьох в цьому віці вже є сім'ї і діти у 25-27 років уже зовсім не молодик, що додає авторитетності у цьому віці у більшості людей вже своя доросле життя і їм вже не про служби в армії
Найгірше йти в армію в 26 - 27 років, так як в цьому віці люди вже встигли налагодити своє життя. Закінчили навчання, почали кар'єру і завели сім'ю. У 18 - 19 років, відразу після шкільної лави, армія теж дасться важко. Хлопчаки виявляються вирвані з під батьківського крила і відразу відправлені в сувору армію, а до такого вони не готові. Найпростіше служба дасться хлопцям у віці 23 - 24 роки. Вони встигли здобути середню або вищу освіту, але сім'єю і серйозною роботою обзавестися не встигли.

Чи варто йти за контрактом

Якщо хлопець вступив до ВНЗ з військовою кафедрою, то це прекрасна можливість для студента отримати військове звання і після закінчення університету або інституту спокійно звільнитися в запас і отримати військовий квиток. На жаль, військові кафедри збереглися не у всіх цивільних ВНЗ. Якщо до складу навчального закладу входить військовий навчальний центр, то його випускник може піти служити в армію за контрактом на 3 роки, і зайняти при цьому хорошу посаду, отримувати непогане грошове забезпечення і мати пільги і привілеї.

Згідно з нещодавно з'явилися законам, контрактником може стати людина, який не проходив службу за призовом, і закінчив ССУЗ. В такому випадку, він буде служити не рік, а два, і після проходження випробувального терміну (3 місяці) йому буде нараховуватися добру платню.

Головне пам'ятати, що якщо хлопець вирішив йти на службу за контрактом, то на цей період він сам собі більше не належить. У будь-який момент його можуть відправити в будь-яку гарячу точку, де він буде силою відстоювати інтереси держави. Зрозуміло, в цьому випадку ризики для життя і здоров'я будуть вкрай високі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация