Чи можна пити сухе червоне і біле вино при вагітності? / Mama66.ru

  1. Вживання вина вагітними: «за» і «проти»
  2. Один келих вина для вагітної - це багато?
  3. Користь і шкода різних видів напою
  4. Сухе або десертне вино, що вибрати?
  5. Біле вино
  6. Червоне вино
  7. Пити чи вино на ранніх термінах?
  8. Безалкогольні аналоги вина
  9. Корисне відео про вживання алкоголю під час вагітності

Не викликає сумнівів, що міцний алкоголь шкідливий жінкам, які чекають дитину. Але напої зі слабким градусом, зокрема вина, викликають дискусії. Одні лікарі стверджують, що будь-який алкоголь - практично отрута для майбутньої мами і малюка, інші кажуть, що в малих дозах вино при вагітності допускається.
Не викликає сумнівів, що міцний алкоголь шкідливий жінкам, які чекають дитину

Спробуємо розібратися, чи шкідливий цей напій і які дози алкоголю дозволено вживати жінкам в період виношування дитини. Також розглянемо безпечні аналоги вина, дозволені вагітним.

Вживання вина вагітними: «за» і «проти»

Чим же небезпечно вживання вина при вагітності? В першу чергу воно загрожує здоров'ю майбутньої дитини.

Через систематичне прийому матір'ю вина або міцніших напоїв в цей період, у плода може сформуватися вроджений алкогольний синдром, що згубно впливає на подальше розумовий, психічний і фізичний розвиток.

Крім того, результатом зловживання на ранніх термінах вагітності нерідко стають вади розвитку внутрішніх органів дитини і різні зовнішні каліцтва. Не виключено уповільнення внутрішньоутробного росту плода, а в деяких випадках випивка може спровокувати передчасні роди .

Описані наслідки характерні для регулярного вживання значних доз алкоголю. Але відносно невеликої кількості існує інша думка. В Англії були проведені дослідження, які підтвердили, що діти, чиї матері під час вагітності не відмовляли собі у вині (1 ст. Л. Або один ковток за раз), розвивалися з випередженням щодо свого віку і не мали серйозних проблем зі здоров'ям.

Позитивний вплив такої кількості алкоголю, якщо мова йде про червоному вині, пояснюється його здатністю піднімати рівень гемоглобіну, покращувати апетит і зменшувати прояви токсикозу. Звичайно, користь принесуть тільки хороші сорти вин, які не мають сторонніх добавок. Детальніше: алкоголь і вагітність →

Один келих вина для вагітної - це багато?

Рідкісні праздники и мероприятия обходяться без алкоголю, тому у майбутніх мам може виникнути спокуса не виділятися з компанії, особливо якщо вони приховують своє становище. Виникає питання, чи можна пити вино під час вагітності по одному келиху?

Багато що залежить від обсягу ємності. Винні келихи бувають різні, в середньому в них міститься 125-150 мл, хоча це не межа. Розглянемо допустимість такої кількості, з точки зору стандартної порції алкоголю.

Однією порцією алкоголю вважається 10 мл спирту. У винах, в залежності від сорту, цей параметр відрізняється. Найчастіше зміст в них спирту становить близько 12%. Нескладно порахувати, що у винному келиху середньої місткості буде 1,5 порції алкоголю.

Для дорослої людини в звичайному стані ця доза цілком допустима. Вагітним лікарі не рекомендують вживати більше однієї, максимум двох порцій алкоголю двічі в тиждень.

Отже, разово келих вина не зашкодить, якщо немає інших протипоказань по здоров'ю. Але пити такими порціями можна тільки раз в тиждень. При цьому потрібно пам'ятати, що домашні вина, градус яких визначити складно, можуть сильно відрізнятися за своєю фортеці від магазинних напоїв.

Користь і шкода різних видів напою

Багато жінок сумніваються, чи можна пити вино при вагітності, а якщо так, то яке? У кожного виду напою є свої переваги і недоліки.

Сухе або десертне вино, що вибрати?

Десертні вина вагітним вживати не варто. Вони часто кріплені і містять багато цукру. Також, через надлишок пухирців газу, не рекомендується шампанське.

Столове сухе вино при вагітності - оптимальний варіант. Воно допомагає впоратися зі зниженим тиском, нудотою, відсутністю апетиту. Якщо сухі вина здаються вам занадто кислими, можна зупинити вибір на напівсолодких сортах.

Купувати напої домашнього виробництва «з рук» вкрай небажано. Хоча в них немає консервантів і барвників, ніхто не дасть гарантію, що вино було виготовлено відповідно до технології. Напій може містити багато сивушних масел або шкідливі бактерії і мікроорганізми.

Біле вино

Крім кількості цукру в напої, важливий і виноград, з якого він виготовлений. З ягід рожевих, білих і червоних сортів (попередньо очищених від шкірки) отримують білі вина.

При помірному вживанні відзначається позитивний вплив на роботу серця і легенів.

У порівнянні з червоним, біле вино поступається йому за кількістю антиоксидантів і впливу на рівень гемоглобіну. Зате воно рідше викликає запаморочення і слабкість після вживання.

Червоне вино

Раніше сухе червоне вино при вагітності вважалося настільки корисним, що лікарі рекомендували майбутнім мамам включати його в невеликих кількостях в постійний раціон. Зараз це вже не практикується, оскільки є багато інших засобів і препаратів для підтримки гарного самопочуття.

Але якщо у вагітної з'явилося сильне бажання випити червоного вина - один ковток в день шкоди не принесе і навіть, навпаки, буде корисний. Цей напій здатний:

  • знижувати ризик розвитку тромбозу, завдяки вмісту вітамінів Р і В;
  • покращувати кровотворення і підвищувати рівень гемоглобіну;
  • виводити з організму токсини.

Посилити лікувальний ефект, при низькому гемоглобіні можна ввівши в меню яловичину, печінку, гречку, гранатовий сік і шипшина. Не забувайте, що вино - все ж образливі напій, а реакції організму у всіх індивідуальні. Перш, ніж почати вживати його для усунення перелічених проблем, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем.

Пити чи вино на ранніх термінах?

Вино і вагітність на ранніх термінах, чи сумісне це? До середини другого триместру лікарі радять не ризикувати. У цей період органи ембріона тільки починають формуватися і ймовірність появи вад розвитку висока.

Через згубного впливу алкоголю на плід на ранньому терміні можливі лицьові аномалії, дефекти будови мозку і серця, неврологічні проблеми, розумова відсталість та інші патології у дитини. Пити вино на початку вагітності чи ні - кожна жінка вирішує сама. Але потрібно усвідомлювати ризикованість цього вчинку.

Пішовши на поводу у своїх бажань або піддавшись громадській думці можна завдати серйозної шкоди здоров'ю малюка. Якщо ви вже знаєте про своє становище і термін менше 17 тижнів, краще утриматися від вживання спиртного.

Безалкогольні аналоги вина

Вагітним властиво зміна харчових пристрастей і буває так, що бажання випити вина стає нестерпним. Щоб виключити згубний вплив на дитину, можна придбати безалкогольний напій, що практично не відрізняється за смаком від звичайного.

Таке вино не втрачає корисних властивостей, оскільки виготовляється за тією ж технологією з однією лише різницею - перед розливом з нього за допомогою вакууму видаляють етиловий спирт.

Напій нешкідливий і навіть вважається лікувальним. Його вживання показано при зниженій кислотності шлунка, хронічної втоми, гіпертонії і відсутності апетиту.

Але є і застереження. Через високу вартість зустрічається багато підробок цього продукту, тому перед покупкою потрібно уважно вивчити склад, процентний вміст спирту і дані про виробника.

Якщо знайти хороший безалкогольний напій не вдалося, є ще один аналог - виноградний сік. Він не дуже схожий на справжнє вино, зате безпечний для здоров'я.

Регулярне зловживання алкоголем, навіть легким, шкідливо для майбутньої дитини, та й мамі ніякої користі не принесе. Якщо дуже хочеться, краще пити гарне червоне вино під час вагітності і лише в обмежених кількостях. Хвилинне задоволення не варто здоров'я і життя вашого малюка.

Автор: Яна Семич,
спеціально для Mama66.ru

Корисне відео про вживання алкоголю під час вагітності

Радимо почитати: Чи корисний вагітним березовий сік?

Виникає питання, чи можна пити вино під час вагітності по одному келиху?
Сухе або десертне вино, що вибрати?
Пити чи вино на ранніх термінах?
Вино і вагітність на ранніх термінах, чи сумісне це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация