Чи можна вагітним до церкви: думки священиків і лікарів

Вагітність - незвичайний час, яке передбачає безліч змін. І зміни ці часом стосуються не тільки фізичної активності або меню, а й духовного життя. Чи можна вагітним до церкви? Відповідь на це питання шукають багато майбутніх мам, а також ті, хто тільки замислюється про вагітність.

Забобони і міфи

З вагітністю пов'язано чимало забобонів. Так повелося ще з давніх-давен, коли протягом вагітності ніяк не можна було проконтролювати, а на результат її не виходило вплинути. Жінки втішали себе, як могли, придумуючи різні прикмети і звичаї, які давали ілюзію контролю над тим, що відбувається. Іноді прикмети збувалися, і тоді про них розповідали іншим, і з часом такі прикмети ставали загальновідомими.

Пов'язані з вагітністю прикмети можна розділити на кілька груп. Перша група - це прикмети, які говорять про те, що зачаття відбулося. Сьогодні вони, звичайно, не настільки актуальні, як сотню років тому - тести на вагітність дозволяють швидко відповісти на хвилююче питання. Однак найчастіше і до затримки місячних жінки знають, що вагітні - наприклад, якщо бачать уві сні рибу. Яким чином мешканці морів і річок пов'язані з вагітністю, незрозуміло, але факт залишається фактом: подібні сновидіння дуже часті у вагітних жінок.

Друга група забобонів вказує на те, як будуть протікати вагітність і пологи. Вагітним жінкам забороняють в'язати на спицях або гачком, щоб не було обвиття пуповини. Перед пологами рекомендують відкрити всі замки, щоб пологи пройшли успішно і швидко. Вагітним не радять купувати придане для малюка заздалегідь, щоб пологи закінчилися успішно. І це лише деякі з прикмет - насправді їх набагато більше.

Нарешті, третя група прийме пов'язана з тим, як повинна себе вести вагітна жінка, що їй можна робити, а що - ні. Заборони можуть бути дуже різними. Іноді вони виправдані: багато лікарів теж забороняють секс під час вагітності , якщо є загроза викидня . Іноді вони здаються абсурдними. Наприклад, важко знайти пояснення, чому деякі впевнені, що майбутнім мамам не можна ходити до церкви.

Вагітність і церква

Позиція Церкви щодо різного роду забобонів і прикмет однозначна: подібні вірування вважаються гріхом. На думку священнослужителів, людині (в тому числі і вагітній жінці) слід довіряти свою долю богу, а не якимось незрозумілим силам. Тому язичницькі забобони Церква жодним чином не заохочує.

У священних книгах про заборону вагітним ходити до церкви не говориться ні слова. Більш того, в класичній літературі можна знайти чимало прикладів того, як глибоко вагітні жінки регулярно вистоюють церковні служби. Звідки ж взялася дивна ідея, що майбутнім мамам не можна ходити в храм? Як правило, ці міфи поширюють люди, які практично не мають уявлення про те, що можна, а що не можна в церкві.

Саме по собі таке незнання не дуже страшно: все люди чогось не знають. Набагато сумніше, що розповсюджувачі подібних міфів не дають собі праці встановити істину, а переконують оточуючих, що вони знають правду. В якості аргументів, чому вагітним жінкам не можна відвідувати храм, зазвичай наводяться такі:

  • В церкви можуть наврочити;
  • Якщо в церкву не можна ходити під час місячних, то під час вагітності це тим більш заборонено;
  • Вагітність настає в результаті грішного сполучення, отже, вагітна жінка не варта переступати поріг храму.

Всі ці аргументи не витримують жодної критики. Ідея про пристріт прийшла з язичництва, і до християнської релігії відношення не має. Людина, яка вірить, що його можуть наврочити, не є істинно віруючим. Заборона ходити до церкви під час місячних - не більше ніж міф. Вагітним доступ до церкви також ніхто не забороняє. Що ж стосується гріха сполучення, то Церква тільки вітає народження дітей в вінчання шлюбів. Звичайно, бувають різні ситуації, наприклад, зачаття могло статися поза шлюбом або ж під час посту. Однак жінці досить покаятися в скоєному гріху, і зовсім не варто віддалятися від бога зі страху покарання.

Можна і потрібно

Священики вважають, що майбутнім мама до церкви ходити не тільки можна, а й треба. Де, як не в церкві, подякувати Господу за дар вагітності, помолитися про своє майбутнє малюка і про благополучних пологах? Багато жінок саме в цей період начитають вірити в бога і відвідувати храм, і немає ніяких підстав їм це забороняти.

Вагітним можна не тільки ходити в храм, але і хреститися, вінчатися, молитися. Не варто боятися божого покарання, не дарма кажуть, що розкаялися грішники миліше богу, ніж праведники. Може вагітна жінка і стати хрещеною матір'ю - ніякі церковні статути це не забороняють. Тільки потрібно попередньо поговорити зі священиком, як організувати хрещення, щоб воно було не дуже утомливих для вагітної жінки.

Єдине обмеження, яке чекає вагітну жінку - це заборона на відвідування церкви після народження дитини протягом 40 днів. У цей період жінка може прийти до церкви, щоб помолитися, але брати участь в Таїнствах їй не можна до того моменту як на сороковий день священик прочитає спеціальну очисну молитву.

А що думають лікарі?

Якщо священики гаряче вітають відвідування храму вагітними жінками, то думки медиків не цей рахунок неоднозначні. Наприклад, в періоди епідемій лікарі категорично не рекомендують вагітним жінкам відвідувати місця скупчення народу. До таких місць належать і церкви, де буває деколи дуже багатолюдно.

Крім того, в православних храмах віруючі повинні стояти протягом всієї служби - для вагітної жінки таке випробування може виявитися занадто складним. Спека, задуха, скупчення народу і необхідність довго нерухомо стояти можуть привести до того, що вагітній жінці стане погано. У такій ситуації обов'язково потрібно вийти на повітря.


Чи можна вагітним до церкви?
Звідки ж взялася дивна ідея, що майбутнім мамам не можна ходити в храм?
Де, як не в церкві, подякувати Господу за дар вагітності, помолитися про своє майбутнє малюка і про благополучних пологах?
А що думають лікарі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация