Чи можна вагітним ходити до церкви?

Вагітність - радісна подія в житті християнки. На жаль, навколо чується дуже багато біляцерковних забобонів і помилок. Одне з них - "вагітним не можна до церкви". Чи справді це так?

Священики відповідають однозначно: так!

Ходити в храм вагітній жінці не тільки можна, а й треба.

Протоієрей Олександр Ільяшенко, наприклад, відзначаючи послаблення для вагітних жінок в період посту, радить при цьому частіше відвідувати храм і відповідає на питання про те, чи можна вагітним ходити до церкви:

Частіше бувайте в храмі, більше часу приділяйте молитві, виключіть під час посту перегляд розважальних передач і фільмів. Будьте доброю і милосердною до Вашим близьким, намагайтеся нікого не засуджувати, ні з ким не сваритися, не дратуватися і благодушно і радісно чекати появи на світло Вашого дитинку.

Будьте доброю і милосердною до Вашим близьким, намагайтеся нікого не засуджувати, ні з ким не сваритися, не дратуватися і благодушно і радісно чекати появи на світло Вашого дитинку

Забобон про те, що вагітній не варто відвідувати храм сходить до тих часів, коли вагітним не рекомендували показуватися на людях, щоб уникнути "лихого ока".

Читайте також - Вагітність - як це? Міфи про вагітність

Церква - це людне місце, однак священики закликають не боятися "пристріту". Отже, чи можна вагітним ходити до церкви:

Що можна сказати людині, що прийшла з подивом по пристріту? Чи існує він в природі, чи бувають «глазлівие» люди, або це все - елемент народної міфології, марновірство і мракобісся?

Так, існує. Ось уривок з листування прп. Амвросія Оптинського: «" Від ОЧЕС призора, від ревнощів і заздрощів і від невидимих духів "молиться священик позбавити матір і новонародженого. Значить, сумніватися в поганому оці не можна. Але вживати воду, в яку опускають жар з молитвою, і кропити цією водою забобонно і грішно. У нас на те є водохресна вода ».

Тобто пристріт - це містичний феномен псіхоматеріального буття (якщо користуватися термінологією Н.О. Лоського), що створює за рахунок людського невіри, маловір'я і малодушності, сприятливий грунт для виникнення і возбуханія всіляких забобонів, і поширення мракобісся, - відзначає протоієрей Ігор Прекуп.

Певні обмеження накладаються на жінку лише в період після пологів, коли молоду маму турбують кровотечі.

В одному лише сходяться хоча і не всі, але більшість пастирів: в період менструації і після пологів, т. Е. Під час кровотечі, жінка не повинна причащатися, - говорить отець Феодор Людоговский.

При цьому відвідувати храм не забороняється.

При цьому відвідувати храм не забороняється

Отже, ми з'ясували, чи можна вагітним ходити до церкви, але важливо враховувати при цьому фізичний стан жінки в положенні. Якщо жінка не може тимчасово ходити в храм, так як це може завдати шкоди її здоров'ю або здоров'ю майбутньої дитини, варто дотримуватись рекомендацій лікаря.

Читайте також - Вагітність - факт біографії

У пості також слід дотримуватися розумну міру. Найкраще радитися з духівником:

З духівником треба радитися для того, щоб уникнути самочинства у визначенні міри посту. Самочинство може привести до двох небезпечним крайнощів: нехтування до посту по сластолюбству і нестриманості або до непомірного посту по гордості, марнославства й нерозуміння, - рекомендує протоієрей Аркадій Шатов.

У Москві досвідчені духівники за порадою з православними лікарями часто дозволяють вагітним і годуючим куштувати в пости все, крім м'яса. Це відноситься і до одноденним, і багатоденних постів. Більш строго радять постити на першій седмиці поста і на пристрасною. У середу і п'ятницю під час багатоденних постів деякі духівники по можливості радять уникати і молочної їжі.

Коли вагітність ускладнюється, можливо куштування в пост і м'ясної їжі, яка приймається не як їжа, а як ліки.

Хвороби, незручності і праці, пов'язані з вагітністю є заміною поста. Для матерів-годувальниць, якщо молоко є в надлишку, можливий пост в повному обсязі. На жаль, в наш час більшість жінок не може похвалитися відмінним здоров'ям, і тому пом'якшення поста найчастіше буває необхідним, - додає він.

Важливо пам'ятати, що в разі поганого самопочуття, жінка в будь-який момент може сісти в храмі. На останніх термінах вагітності краще всього брати з собою близької людини для підтримки і супроводу і не соромитися звертатися за допомогою до інших прихожан.

Читайте також:

Чи справді це так?
Чи існує він в природі, чи бувають «глазлівие» люди, або це все - елемент народної міфології, марновірство і мракобісся?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация