Чи є місце карму в християнстві?

Кажуть, що відплата за гріх в християнстві - те ж саме, що і закон карми в східних навчаннях. Але чи дійсно це так?

Франсуа Брюн , Священик, відомий французький вчений і теолог , Автор книги «розчути померлих», в своїй книзі «Христос і карма» написав:

Слово «карма» означає «дія», закон карми - це досить проста ідея, яка стверджує, що ми підвладні наслідків своїх власних вчинків і дій. Звичайно, хоча в Євангеліях і не звучить слово «карма», а й там можна вгледіти схожу доктрину, в тому місці, де мова йде про «блаженства»: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать. Блаженні ... »(Мф 5: 8).

І все ж, цей закон карми в християнській і в індуїстської традиції розуміється зовсім по-різному. На противагу загальноприйнятій думці, мені здається, що вся складність, вся серцевина наших розбіжностей, пов'язана якраз з особливостями концепції карми, а зовсім не з вченням про реінкарнацію.

Що мене в такому способі мислення турбує найбільше, так це саме бажання повернутися на землю, в ті ж самі тілесні умови, а часом повернутися ще і ще раз, адже це означає, що таку людину зовсім не тягне до Бога, до єднання з Ним .

Крім того, я вже не раз у своїх книгах пояснював, що все так звані незаперечні "докази" реінкарнації можна цілком пояснити по-іншому, і таке пояснення буде набагато задовільніший.

Але що для мене і справді виявляється проблемою в цій теорії численних перероджень на землі, це концепція «карми» в тому вигляді, в якому вона була розвинена в традиційному індуїзмі: вчення про реінкарнацію виявляється лише її необхідною умовою і логічним наслідком. Саме це підкреслює Шрі Ауробіндо (1872-1950):

«Давня ідея карми нерозривно пов'язана з вірою в постійне відродження душі в новому тілі ... Відродження нічого не значило б без карми, і карма не виникла б з неотменяемого джерела, не мала б ні раціонального, ні морального виправдання, якби не служила інструментом для безперервного , з одного життя в іншу триваючого досвіду душі. Якщо ми віримо, що душа послідовно, з разу в раз відроджується в тілі, то ми повинні також вірити, що є зв'язок між наступними і попередніми життями, і що минуле душі впливає на її майбутнє: в цьому духовна серцевина закону карми ».

Все це, звичайно, відбувається через необхідність надати сенс нашому існуванню в цьому світі, з необхідності зрозуміти, чому так різняться між собою долі різних людей:

Якщо ми приймемо закон карми з його неминучим наслідком - реінкарнацією, тоді, як видно, хаос зникне і все наповниться змістом, своїм власним змістом. Саме цей момент і робить настільки спокусливо привабливою всю доктрину: «Найсуттєвіші і необхідні ключові ідеї лежать саме тут, в теорії карми. І перш за все, це впевненість, це твердий ґрунт під ногами, на яку не страшно ступити, впевненість в тому, що і в розумовому і в моральному світі, також як і у фізичній всесвіту, немає місця хаосу, всім заправляє НЕ непередбачений випадок або сліпа ймовірність, але керована Енергія, і вона працює, вона стверджує свою волю: законом, суворо окресленими відносинами, правильної послідовністю, точної зв'язком причин і наслідків ... і це не тільки встановлює життя на непорушне підставу закону, а й, усунувши анархію, відкриває нам шлях до більшої свободи ».

і це не тільки встановлює життя на непорушне підставу закону, а й, усунувши анархію, відкриває нам  шлях до більшої свободи »

Сергій Худієв , Автор, публіцист, богослов, ведучий щотижневої радіопередачі «Християнство: важкі питання», оглядач журналу «Фома»:

Ми можемо ясно позначити несумісність віри в Бога з вірою в карму, поставивши питання: чи може Бог скасувати карму? Якщо так, і в кожному конкретному випадку саме Він вирішує, зваляться на нас «кармічні наслідки» чи ні, і якщо впадуть, то в якому обсязі, то ми вже маємо справу не з «законом карми», а з особистісним рішенням Бога, Його волею, Його промислом і Його судом.

Поняття карми, як і багато інших слова, що прийшли зі східних релігій і ввійшли в сучасну мову, міцно закріпилося в сучасній культурі. Люди побоюються «зіпсувати» карму, кажуть «така карма» там, де раніше сказали б «така доля», діагностують карму, жваво цікавляться тим, як позбутися від «поганої карми», і так далі. Про карму говорять не тільки (і не стільки) свідомі прихильники східних релігій або практикуючі окультисти. Поняття карми все більше стає частиною тієї духовної і культурної атмосфери, якою дихають звичайні люди, мало схильні замислюватися про духовні реальностях. Це одна з ознак того, що ми живемо не в атеїстичному і не в секулярної-гуманістичному, а в язичницькому світі; будучи християнами, ми стоїмо перед необхідністю визначитися по відношенню до тих образів, вірувань і понять, які цей світ пропонує.

Це одна з ознак того, що ми живемо не в атеїстичному і не в секулярної-гуманістичному, а в язичницькому світі;  будучи християнами, ми стоїмо перед необхідністю визначитися по відношенню до тих образів, вірувань і понять, які цей світ пропонує

Роберт морів , Автор, апологет, пастор, засновник служіння «Захисники віри» ( Faith Defenders ), Назвав чотири аргументи прихильників ідеї реінкарнації:

Перший аргумент:

Реінкарнація вирішує проблему зла. Чому люди народжуються з фізичними вадами? Чому одні люди народжуються в багатство, а інші - в злиднях? Що визначає рівень інтелекту людей? Як пояснити, нерівність, несправедливість і страждання? Теорія реінкарнації є хорошим відповіддю на неї ці питання. Відповідно до неї люди страждають в цьому житті за зло, вчинене ними минулих втіленнях.

АЛЕ:

Теорія реінкарнації не вирішує і не пояснює проблему зла. Вона історично поєднала проблему зла з переконанням, що не слід втручатися в страждання людей, оскільки ці страждання є карою за зло, вчинене в минулих життях. Ця теорія не породжує у людини жалісливого завзяття полегшити людський біль, отже, вона не в змозі ні пояснити, ні вирішити проблему страждання.

Другий аргумент:

Часто стверджують, що теорія реінкарнації вірна, тому що безліч людей, користуючись різними методами, згадує своє минуле життя. По-перше, багато людей відчувають феномен «дежа вю» - відчуття того, що відбувається вже траплялося з ними раніше. По-друге, деякі діти згадує своє минуле життя, деякі з цих випадків науково документовані. По-третє, багато людей згадують минулі життя за допомогою гіпнозу в лабораторних умовах.

АЛЕ:

Аргумент, заснований на «спогадах» про минулі життя, не дає будь-яких істотних доказів на користь ідеї реінкарнації. Майже всі випадки «спогадів» можуть бути пояснені з точки зору природничих наук або психології, в той час як всі інші є виключно окультних досвідом, що йде від демонічних сил.

Третій аргумент:

Християнам не слід виступати проти реінкарнації, бо вона була первісної вірою іудеїв, есеїв та ранньої Церкви.

АЛЕ:

Занадто часто реінкарністи упереджено стверджують, що теорія реінкарнації була початковим віруванням іудеїв, есеїв і християн. Але історія свідчить проти цієї точки зору. Реінкарністам слід бути обережніше і намагатися уникати переписування історії на догоду своїм упередженням.

Четвертий аргумент:

Іноді стверджують, що доктрині реінкарнації вчить сама Біблія. Справді хіба Іоанн Хреститель ні перевтіленням пророка Іллі? (Мф., 11:14; Mк., 8: 11-13). Чи не був Мелхиседек попередньої реінкарнацією Ісуса? (Євр. 7: 2-3). Хіба не про перевтілення говорив Ісус, коли сказав Никодиму, що той отак мусить «народитися згори»? (Ін. 3: 3). Чи не зверталися апостоли до закону карми, щоб пояснити народження сліпого (Ін. 9: 2)?

АЛЕ:

Ні Старий, ні Новий Завіт не вчать теорії реінкарнації або законом карми, як би не намагалися деякі особи вишукати в текстах що-небудь подібне. Слово Боже заперечує теорію реінкарнації.

Слово Боже заперечує теорію реінкарнації

Сара Коулман ( Sarah Coleman ), Автор і пастор з Австралії:

Карма не є біблійним поняттям або життям згідно з Новим Заповітом. Царство Бога діє по благодаті. І благодать дуже відрізняється від карми.

Що в цьому дивного?

Карма увазі, що ми робимо умисні дії, які впливають на наше майбутнє. Це ключова концепція в багатьох світових релігіях, включаючи сикхізм і даосизм. Наше західне розуміння карми - це доктрина про неминучий наслідок, коли все, що ви робите, повертається до вас.

І в цьому немає нічого дивного.

Карма вчить, що ви отримуєте те, що заслуговуєте. Що ще гірше, вона вчить, що ви отримуєте те, що заслуговує ваше минуле, навіть якщо це не ваше минуле.

У сучасному суспільстві люди радіють, коли погані люди отримують по заслугах, будь то фінансові труднощі, проблеми зі здоров'ям або в стосунках.

Хоча багато людей, в тому числі ті, які ніяк не відносяться до східної релігії, живуть за принципом карми, але є щось більше і краще.

Шукайте благодаті. Біблія не вчить про карму. Вона вчить про благодать, це коли ви отримуєте те, що не заслужили.

Благодать - це незаслужена милість. Це любов і милість, що дарується нам Богом, тому що Він бажає, щоб ми мали це. Як бачите, цей принцип суттєво відрізняється від карми. Якщо не сказати, що це повна протилежність.

З ласки, а не через карми, немовля Мойсей уникнув смерті. З ласки царівна Естер змогла переконати короля врятувати свій народ. Благодать допомогла Неємії відновити стіни Єрусалима. Благодать зустрілася віч-на-віч з Саулом на дорозі в Дамаску.

Але чи дійсно це так?
Чому люди народжуються з фізичними вадами?
Чому одні люди народжуються в багатство, а інші - в злиднях?
Що визначає рівень інтелекту людей?
Як пояснити, нерівність, несправедливість і страждання?
Справді хіба Іоанн Хреститель ні перевтіленням пророка Іллі?
Чи не був Мелхиседек попередньої реінкарнацією Ісуса?
Хіба не про перевтілення говорив Ісус, коли сказав Никодиму, що той отак мусить «народитися згори»?
Чи не зверталися апостоли до закону карми, щоб пояснити народження сліпого (Ін. 9: 2)?
Що в цьому дивного?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация