Чи є Христос Богом?

У багатьох місцях Біблії Христос називається Богом У багатьох місцях Біблії Христос називається Богом. Псалміст каже: «Бог Богів (the mighty God - KJV), [10] Господь [Яхве], і землю, від сходу сонця до заходу. З Сіону, корони краси, Бог явився Приходить наш Бог, і не буде мовчати: перед Ним огонь, що пожирає, і круг Нього все буриться. Він покличе згори небеса і землю народ Свій судити: «Позбирайте для Мене побожних Моїх, що над жертвою склали заповіта зо Мною». І небеса проголосять правду Його, бо Суддя цей є Бог »(Пс.49: 1-6).
Про те, що цей текст явно вказує на Христа, кажуть відразу кілька фактів:
1. Ми вже читали, що весь суд віддано саме Синові.
2. У момент Свого Другого пришестя саме Христос пошле Своїх ангелів, щоб зібрати вибраних від чотирьох вітрів, від краю небес до краю їх (Матв.24: 31).
3. «Гряде Бог наш, і не буде мовчати». Не буде мовчати, бо, коли Сам Господь зійде з небес, це станеться «при сповіщенні, при голосі Архангела та трубі Божої» (1Фес.4: 16). Цей голос, який почують всі, хто в гробах, буде голосом саме Сина Божого (Ін.5: 28,29).
4. Коли разом з рештою в живих праведниками воскреслі будуть захоплені на хмарах на зустріч Господню на повітрі, щоб завжди бути з Ним, саме тоді і відбудеться «наше зібрання до Нього» (див. 2Фес.2: 1; пор. Також Пс. 49: 5, Матв.24: 31 і 1Фес.4: 16). [11]
5. «Перед Ним огонь, що пожирає, і круг Нього все буриться». Коли Господь Ісус з'явиться з неба з ангелами сили Його, саме тоді «в огні» буде здійснено «даватиме помсту на тих Бога, і не слухає Євангелії Господа нашого Ісуса Христа» (2Фес.1: 8).
Отже, ми ясно бачимо, що Псалом 49: 1-6 є яскравим описом саме Другого пришестя Христа. Коли Ісус прийде, саме він буде, як «Бог Богів» (the mighty God - KJV). (Ср. Авв.3 гл.).
«Бог Богів» (the mighty God - KJV) - це один з найбільш законних титулів Ісуса Христа. Задовго до Його першого пришестя пророк Ісайя втішав Ізраїль такими словами: "Бо Дитя народилося нам - Син даний нам і влада на раменах Його, і наречуть ім'я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний (the mighty God - KJV), Отець вічності, Князь миру »(Іс.9: 6).
І це не просто слова Ісаї. Це - слова Духа Божого. У Псалмі 44: 7 в прямому зверненні до Свого Сина Бог назвав Його тим же самим титулом: «Престол Твій, Боже, на вічні віки, жезл правоти - берло Царства Твого ». Випадковий читач міг би подумати, що говорить на цьому вірші є псалміст, що вихваляє Бога. Однак коли ми звертаємося до Нового Завіту, ми знаходимо в даному уривку щось набагато більше. Ми виявляємо, що в цьому місці говорить є Сам Бог-Отець. Це Він звертається до Свого Сина, називаючи Його Богом (див. Євр.1: 1-8).
Це ім'я не було дано Христу [12] через якогось великого досягнення. Воно належить Йому по праву спадщини. Говорячи про силу і велич Христа, автор Послання до Євреїв говорить, що «Він остільки був ліпший понад Анголів», Він «славніше за них успадкував Ім'я» (Євр.1: 4). Будь-син завжди законно успадковує ім'я свого батька; і Христос, як «Єдинородний Син Божий», також законно успадковує ім'я Свого Отця. Будь-син, до того ж, в більшій чи меншій мірі, є копією свого батька; він має деякі схожі риси обличчя і деякі особливості характеру свого батька; не в точності, звичайно, тому що серед усього людства неможливо знайти двох абсолютно однакових копій. Але те, що є неможливим серед людей, не є неможливим для Бога - в Ньому немає ніякого недосконалості, тому Христос - є «точно виражений образ» сутності Свого Отця (Євр.1: 3 - KJV). І як Син самосуществующего Бога, Він має по Своїй природі все невід'ємні властивості Божества.
Це правда, що є багато синів Божих, але Христос є «Єдинородний Син Божий», тобто в тому сенсі, в якому ніхто інший ніколи не був і бути не може. Ангели - сини Божі, як і Адам, в силу свого створення (Іов 38: 7; Лк.3: 38); християни - сини Божі в силу свого прийняття (Рим.8: 14, 15), але Христос - Син Божий в силу Свого народження. Далі автор Послання до Євреїв показує, що Христос - Син Божий, не тому що Він був піднесений до цього положення, але тому що по праву Їм був! Автор каже, що Мойсей був вірний у всьому домі Божому, як службовець, «а Христос - як Син у домі Його» (Евр.3: 6). [13] Більш того, Христос Сам є організатором цього будинку (вірш 3). Він є Той, Хто створює храм Господній і приймає славу (див. Зах.6: 12,13).
Христос Сам вельми виразно вчив, що Він Бог. Коли молода людина прийшла і запитав: «Учителю благий Що мені робити, щоб успадкувати життя вічне? ». Ісус, перш ніж відповісти на пряме запитання, сказав: «Що ти називаєш Мене благим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого »(Мк.10: 17-18). Що Ісус мав на увазі під цими словами? Чи було це применшення Самого Себе? Чи означає це, що Він відмовився застосовувати цей епітет до Себе? Чи означає це, що Він насправді не був абсолютно благ? Ні, не означає! Бо Христос був абсолютно благ! Юдеям, які постійно стежили за тим, щоб знайти в Ньому хоч якась вада, за допомогою якого вони могли б звинуватити Його, Він сміливо сказав: «Хто з вас може Мені докорити за гріх (в гріху - KJV)?» (Ін. 8:46). У всій іудейської нації не знайшлося жодної людини, який коли-небудь бачив або чув, щоб Ісус зробив або сказав щось таке, що мало б хоч якась подоба зла. Ті ж, хто безумовно був налаштований, щоб засудити Його, змогли зробити це лише тільки найнявши неправдивих свідків проти Нього. Петро каже, що Він «Не вчинив Він гріха, і не знайшлося (лукавства - KJV) в устах Його» (1Пет.2: 22). Павло каже, що Він «не знав гріха» (2Кор.5: 21). Псалмоспівець говорить: «Господь, моя скеля, і немає неправди (неправедності - KJV) в Ньому» (Пс.91: 16). І Іоанн говорить: «Він з'явився для того, щоб взяти гріхи наші, і що в Ньому немає гріха» (1Ін.3: 5). [14] Христос зректися Самого Себе не може, тому Він не міг сказати, що Він не був благ. Він є і завжди був абсолютно благ, сама досконалість доброти. І оскільки ніхто не благий, тільки один Бог, а Христос благ, з цього випливає, що Христос - Бог! І це саме те, чого Він хотів навчити молоду людину.
Це було те, чого Він навчав і Своїх учнів. Коли Філіп запитав Ісуса: «Покажи нам Отця, і вистачить для нас», Ісус відповів: «Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене Філіп? Хто бачив Мене, той бачив Отця, як же ти кажеш: «Покажи нам Отця»? (Ін.14: 8,9). Це те ж саме, коли Він сказав: «Я і Отець - одно» (Ін.10: 30). Те, що Христос був Богом, перебуваючи серед людей, настільки істинно, що коли Його просили показати Отця, Він міг сказати: «Погляньте на Мене». Саме це малося на увазі тоді, коли Батько ввів Перворідного і сказав: «І нехай Йому вклоняться всі ангели Божі» (Євр.1: 6). Сказане відноситься не тільки до того часу, коли Христос поділяв славу Свого Отця перш створення світу, але і до того, коли Він народився немовлям у Вифлеємі - тоді теж всім ангелам Божим було наказано поклонитися Йому.
Іудеї невірно зрозуміли вчення Христа про Себе. Коли Він проголосив, що Він один з Отцем, тоді юдеї схопили каміння, щоб побити Його. Коли Він запитав їх, за яке з добрих справ вони шукали побити Його камінням, вони [15] відповіли: «Не за добрий учинок хочемо побити Тебе камінням, але за богохульство і за те, що Ти, будучи людиною, робиш Себе Богом» ( Ін.10: 33). Якби Він був тим, за кого вони Його приймали, тобто всього лише людиною, то Його слова дійсно були б богохульством; але Він насправді був Бог!
Мета Христа під час Його першого пришестя на цю землю полягала в тому, щоб відкрити Бога людям так, щоб вони могли прийти до Нього. Апостол Павло сказав, що «Бог у Христі примирив із Собою світ» (2Кор.5: 19); і у Іоанна ми читаємо, що Слово, яке було Бог, «сталося тілом» (Ін.1: 1,14), і далі: «Бога не бачив ніхто ніколи; Єдинородний Син що в лоні Отця, Той Сам виявив »(або зробив Його не виявляли) (Ін.1: 18).
Зверніть увагу на вираз «Єдинородний Син, що в лоні Отця». Він там живе, і живе, як частина Божества. Це істинно, як щодо Його земного перебування, так і по відношенню до небесного. Використання теперішнього часу означає Його постійно триваюче стан. Та ж ідея міститься і в утвердженні Ісуса до іудеїв: «Перш, ніж був Авраам, Я є» (Ін.8: 58). Іншими словами, Ісус - це Той, Хто свого часу з'явився Мойсеєві в палаючому кущі і проголосив Своє ім'я - «Я ЄСМЬ СПРАВЖНІЙ»!
І, нарешті, ми маємо натхненні слова апостола Павла, сказані про Ісуса Христа: «Бо вгодно було, щоб у Нім перебувала вся [16] повнота» (Кол.1: 19). Що з себе являє ця повнота, ми дізнаємося з наступного розділу, де сказано, що «в Ньому живе вся повнота Божества тілесно» (Кол.2: 9). Це найбільш повне і чітке доказ того, що Христос по природі Своїй має всі невід'ємними властивостями Божества! Цей факт Божественності Христа стане ще більш очевидним, коли ми продовжимо наше урозуміння Христа.

Теги:

Бог

, Ісус Христос , проповіді

Читайте також:

Господь - наша праведність


Людина по серцю Божому


Як позбутися людині від рабства?


Чи є Христос Богом?


Жити вірою - як це?


comments powered by

Коли молода людина прийшла і запитав: «Учителю благий Що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?
Ісус, перш ніж відповісти на пряме запитання, сказав: «Що ти називаєш Мене благим?
Що Ісус мав на увазі під цими словами?
Чи було це применшення Самого Себе?
Чи означає це, що Він відмовився застосовувати цей епітет до Себе?
Чи означає це, що Він насправді не був абсолютно благ?
Юдеям, які постійно стежили за тим, щоб знайти в Ньому хоч якась вада, за допомогою якого вони могли б звинуватити Його, Він сміливо сказав: «Хто з вас може Мені докорити за гріх (в гріху - KJV)?
Коли Філіп запитав Ісуса: «Покажи нам Отця, і вистачить для нас», Ісус відповів: «Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене Філіп?
Хто бачив Мене, той бачив Отця, як же ти кажеш: «Покажи нам Отця»?
Чи є Христос Богом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация