Чи не на воді, а на капустяному розсолі

Годування весільним супом   У Чехії і в Моравії, коли молодята сідають за весільний стіл, то перша страва, яку вони отримують - це суп Годування весільним супом У Чехії і в Моравії, коли молодята сідають за весільний стіл, то перша страва, яку вони отримують - це суп. З'їсти вони його повинні на очах у всіх гостей і при цьому годувати один одного з ложечки. Чоловік дружину, а дружина чоловіка. Це своєрідне втілення клятви, яку наречений і наречена давали при одруженні. Вони тепер єдине ціле і повинні піклуватися один про одного.

Годування весільним супом - традиція не тільки має глибокий сенс, а й страшно забавна. Більше всіх веселяться ті нареченої, які взяли весільну сукню на прокат, коли над їх головою висить «домоклов меч» кругленького штрафу за кожне необережно посаджене пляма. Для всіх, хто вирішить повторити давню традицію під час свого одруження, пропонуємо наш рецепт «Весільного курячого супу». Але спочатку маленькі подробиці з історії.

Мало хто сьогодні пам'ятає, що найкориснішим супом, особливо в Моравії, а якщо бути зовсім точним, в Волоському краї, вважався суп, зварений не на звичайній воді, а на капустяному розсолі. Але картоплю для такого супу в розсолі варити не можна, а то вона залишиться твердою, розсіл занадто кислий. Ще більш цінним в Моравії, за більш тонкий смак, вважався розсіл з-під огірків.

У виноробних областях варили, так званий, «груловий суп». Для цього макуха від винограду заливали водою і залишали заквасити, потім зціджували, і в отриманому розсолі варили суп. А якщо суп необхідно було згустити, то робили це борошном, розбовтаною в молоці або в сметані.

Але, ми не будемо так докладно дотримуватися старих рецептів. Для обіцяного «Весільного супу» ми візьмемо чисту воду, посолити, і зваримо в ній нарубану на шматочки половинку курки. Коли курка буде вже наполовину м'якою, додамо овочі (суміш з моркви, кореня селери і петрушки, а також цибуля). Готовий бульйон процідити через сито. Овочі і обібрати з кісток м'ясо, перш ніж повернути назад в суп, наріжемо на шматочки. Тепер залишилося додати заварену в окремих каструльках домашню локшину і галушки з курячої печінки. З локшиною все зрозуміло, локшина і в Африці локшина. А для галушок нам знадобитися дуже дрібно нарізану куряча печінка, жовток, натерта черства булка, перець і сіль. Готовий суп досоліть і додамо зелену петрушку.

Приємного апетиту, молодята!

Весільний курячий суп.

1/2 випотрошеної курки, 1 невелика цибулина, 100 грам суміші морквина + корінь селери + корінь петрушки, 40 грам домашньої локшини, зелена петрушка, сіль.

Для галушок: 100 грам курячої печінки, 1 жовток, 3 ложки наструганний черствою булки, мелений перець, сіль. (З добре промісити фаршу чайною ложкою викроює невеликі галушки і варимо в підсоленій воді)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация