Чи гріх брати кредити?

  1. ***
  2. ***
  3. ***
  4. ***
  5. ***
  6. ***
  7. ***
  8. ***
  9. ***
  10. ***
  11. ***

У всіх нас є безліч «чому», що стосуються різних сторін духовного життя. «Правмір» продовжує серію публікацій, в яких на питання читачів відповідають священики.

Я проживаю в Казахстані, буваю в Росії. Часто задаю собі питання: чому вірян стало більше, а моральності менше? Будь ласка, напишіть вашу думку з даного питання.

Юрій

У всіх нас є безліч «чому», що стосуються різних сторін духовного життя

Протоієрей Михайло Самохін

Привіт, Юрій!

Причина проблеми мені бачиться в тому, що називатися віруючим і жити за заповідями - зовсім не одне і те ж. Крім того, більше стало не тільки віруючих, але і відкритої пропаганди пороку, що раніше було немислимо.

З повагою, протоієрей Михайло Самохін

***

Достоєвський стверджував, що російським може вважатися тільки православний. Патріарх Кирило теж розповідав, що наші співвітчизники, які приїхали до Індії займатися йогою, фактично перетворилися там в індусів. Але якщо так міркувати, то кожен росіянин, який змінив віру, який впав в атеїзм або формально хрещений, але живе не по-християнськи - вже не наша людина.

Марина

Привіт Марина!

Ототожнення «російськості» і православ'я є особистою думкою Федора Михайловича Достоєвського, а не догматом Православної Церкви. Можна погоджуватися або не погоджуватися з даною думкою, але заперечувати основоположну роль релігії в національній культурі будь-якого народу неможливо. У той же час піднімати себе перед іншими, нехай і заблудлими, людьми, звичайно, не православно.

З повагою, протоієрей Михайло Самохін

***

У статті «Основи вчення Руської Православної Церкви про гідність, свободу і права людини» РПЦ визначає своє ставлення до деяких понять, які перекручують цінності людини і ведуть його від шляху порятунку. Але чому б не проповідувати про шкоду цих та багатьох інших понять, наприклад, свобода слова - не що інше як свобода від відповідальності за свої слова. Ці поняття приносять більше зла, ніж всі війни, які коли-небудь відбувалися.

Олег

Священик Філіп Парфьонов

Дорогий Олег!

Далеко не всі православні християни так вважають. Ці поняття не гірше і не краще, ніж багато інших. Виходите з того, що, як ви хочете, щоб з вами чинили люди, те саме чиніть їм і ви з іншими (див. Лк. 6:31). І навпаки, не робіть і не бажайте іншим того, що не бажаєте собі самому.

Відповідно, якщо визнаєте за собою свободу переконань і висловлювань, визнайте їх і за іншими. По-моєму, тут все просто!

Зрозуміло, свободу слова, як і взагалі будь-яку свободу вибору, можна вжити на благо, а можна на зло. Бог за нами залишив такий ризик, все-таки не зробивши нас запрограмованими машинами, але поважаючи наш вибір. А ось як ми самі їм розпорядимося, це вже інше питання.

Євангеліє закликає до відповідальності за свої слова, і в проповідях багатьох священнослужителів, в тому числі в зазначеному документі, про це йдеться досить.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

У мене є декілька питань. Що входить в зону відповідальності Руської Православної Церкви перед суспільством? Якими ресурсами впливу на суспільство має РПЦ? У чому може виявлятися інтерес РПЦ в націоналістичних ідеях?

Артем

Протоієрей Олександр Ільяшенко

Привіт Артем!

Основне завдання Церкви - проповідь Слова Божого, окормлення віруючих. За це вона несе відповідальність перед Господом нашим Ісусом Христом, Який і заснував Церкву. Суспільство в найширшому сенсі цього слова не може пред'являти до Церкви якихось вимог і покладати на неї відповідальність за що-небудь, Церква суспільству не підзвітна.

Єдиний засіб вплив на людей у ​​Церкві - це проповідь, яка ведеться з апостольських часів. Проповідь і словом, і ділом. У Церкви, як писав ще апостол Павло, «немає ні елліна, ні іудея», тому немає і поняття націоналізму. Церква - над суспільством, вона об'єднує всіх людей, незалежно від їх національності, соціального стану, статі, віку.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

Я бачу, що Церква рекомендує всім нам підтримати на виборах діючу владу. Якщо я не хочу цього і ходила на мітинги - це гріх?

Марія

Привіт, Маріє!

Висловлювання окремих священнослужителів про необхідність підтримувати чинну владу - це їх особиста думка, а не позиція Церкви в цілому. Висловлювати свою громадянську позицію, в тому числі беручи участь в мітингах - не гріх.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

Останнім часом часто зустрічаю вираз «успішна людина», під яким люди зазвичай розуміють успішну кар'єру, багатство, владу, можливості і не більше того. Цікаво дізнатися вашу думку, хто для вас «успішна людина» і що таке успіх в християнському розумінні?

Георгій

Привіт, Георгій!

Зрозуміло, з точки зору вічності і євангельського духу це все примари. Або побудова свого будинку на піску, а не на камені. Успішною людиною з християнської точки зору можна назвати святого. Який любить всіх і улюблений багатьма іншими, з яким легко і просто, але з яким, однак, і заздрити можуть чорною заздрістю, як заздрили Христу. З точки зору зовнішнього успіху, до речі, Христос був повний невдаха, але тут вже доведеться вибирати, за ким йти. Христос попереджає про вузькому шляху виконання заповідей Божих, але багато хто якраз на увазі широкий шлях, пов'язаний з цим самим зовнішнім успіхом ...

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

Біблія забороняє реалізацію тютюну і алкоголю, чому тоді власники супермаркетів багаті і щасливі, розвиваються і будують далі?

Віталій

Тому що, дорогий Віталію, реально по Біблії прагне жити зовсім невелика частка від загального числа людей! І раз є попит на тютюн і алкоголь, то, природно, буде і пропозиція.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

Чи збираються священики брати участь в комісіях по умовно-дострокового звільнення вбивць і насильників? Питаю тому, що люди з тих місць виходять не розкаявся, а значить, суспільство має бути готовим втратити ще кого-небудь, хто встане на шляху грішника.

Володимир

Священик Антоній Скринніков

Привіт, Володимир!

Такі комісії є при кожному чолі регіону, в якісь з них входять священнослужителі, може, навіть в усі, не цікавився цим питанням. Чому ви вирішили, що умовно-дострокове звільнення буває тільки вбивцям і ґвалтівникам? Як показує практика, у нас на Ставропіллі в першу чергу розглядаються ситуації, не пов'язані з вчиненням тяжких злочинів.

З повагою, священик Антоній Скринніков

***

Як Церква ставиться до судів, і чи може християнин йти на суд в якості свідка?

Рената

Привіт, Рената!

Церква з повагою ставиться до земного правосуддя, якщо воно не затуляє для віруючого того, що Головний Суддя - Господь наш Ісус Христос. Свідком бути можна, не можна бути лжесвідком.

З повагою, протоієрей Михайло Самохін

***

Згідно із заповідями Божими людина повинна любити ближнього свого, прощати і не засуджувати. Чи означає це, що віруюча православна не повинен подавати до суду на ближнього? Наприклад, якщо людину пограбували або він постраждав в результаті лікарської помилки, чи буде на ньому гріх, якщо він звернеться до судових органів?

Юлія

Привіт, Юлія!

Ні, звичайно, не означає. У подібних ситуаціях кожен вирішує сам, як вчинити, і тут немає ніяких загальних рекомендацій. Засуджуємо ми тоді, коли бажаємо зла людині, ненавидимо його, лихословимо, проклинаємо і т.д. Якщо ж ми намагаємося захистити себе і своїх ближніх від можливого зла і шкоди, який може бути нам завдано від якихось людей, то для цього якраз і існують суди і поліція, а в загальнодержавному і міжнародному масштабі армія, які це можливе зло обмежують , локалізують, а з тих, хто нашкодив іншим, можуть зажадати відшкодування збитку.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

Чи можна православному християнинові мати паспорт та інші документи?

Катерина

Привіт, Катерина!

Немає ніякого гріха в отриманні паспорта, інших документів, в тому числі електронних документів та ІПН, про це неодноразово говорив ще Святіший Патріарх Алексій, це офіційна позиція Церкви, дізнатися про яку докладніше Ви можете тут . Потрібно боятися не тотального стеження з боку держави, а гріха в своєму житті, і тоді ніщо не відлучить нас від Христа і Його до нас Любові.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

Як ставиться Православна Церква до кредитів? У нас родина не воцерковлених людей, але кредити ніколи не брали, і я знаю з дитинства, що це погана затія. Мама мені каже, що кредити не схвалюються віруючими і Церквою. А я познайомилася з віруючим православним хлопцем, який вважає кредити нормальною справою, особливо на житло.

Тамара

Привіт, Тамара!

Православна традиція забороняє заробляти гроші, даючи їх під відсотки. Однак нічого конкретного про те, чи можна користуватися позиковими засобами, Святе Письмо не говорить. «Основи православного господарювання» таким чином говорять про позиковому капіталі:

«Якщо зовсім вигнати з господарської практики дачу позичок під відсоток не вдасться, то слід хоча б обмежити розумний максимальний розмір відсотка, вище якого брати заборонено згідно із законом, як зробив свого часу великий князь Володимир Мономах. Але в сфері ідеології і пропаганди розставити акценти необхідно: лихварство - ганебне, душевредним справа ».

З повагою, протоієрей Михайло Самохін

Читайте також:

Часто задаю собі питання: чому вірян стало більше, а моральності менше?
Що входить в зону відповідальності Руської Православної Церкви перед суспільством?
Якими ресурсами впливу на суспільство має РПЦ?
У чому може виявлятися інтерес РПЦ в націоналістичних ідеях?
Якщо я не хочу цього і ходила на мітинги - це гріх?
Цікаво дізнатися вашу думку, хто для вас «успішна людина» і що таке успіх в християнському розумінні?
Чому ви вирішили, що умовно-дострокове звільнення буває тільки вбивцям і ґвалтівникам?
Чи означає це, що віруюча православна не повинен подавати до суду на ближнього?
Наприклад, якщо людину пограбували або він постраждав в результаті лікарської помилки, чи буде на ньому гріх, якщо він звернеться до судових органів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация