Чи дають землю за третю дитину в 2019 році?

  1. Статус багатодітної сім'ї
  2. Як отримати безкоштовну ділянку за третю дитину в 2019-2020 році

Кожна сім'я в Росії має свою думку щодо бажаної кількості дітей Кожна сім'я в Росії має свою думку щодо бажаної кількості дітей. Останнім часом все більше громадян прагнуть обмежитися двома дітьми. Проте держава намагається покращувати демографічну ситуацію і всіляко підтримує багатодітних батьків, які заводять трьох дітей і більше.

У більшості регіонів Росії сім'я визнається багатодітній, якщо в ній народилася третя дитина. Більш докладно про отримання статусу багатодітної сім'ї ми поговоримо в одному з розділів нашої статті. Цей статус дозволяє громадянам користуватися великим числом привілеїв. До них відносяться не тільки самі різноманітні посібники і податкові відрахування (тобто грошові пільги), але і натуральні привілеї:

  • надання безкоштовного одягу малюкам;
  • право на безкоштовне користування муніципальним транспортом для всієї родини;
  • знижена вартість житлово-комунальних послуг;
  • поліпшення житлових умов за рахунок держави.

Про останню ініціативи піде мова в цій статті.

Багато хто знає, що існує Федеральна цільова програма «Житло», чиєю метою є поліпшення житлових умов для всіх громадян Росії. Спочатку вона була розроблена як проект, що дозволяє дати великі субсидії сім'ям, які вкрай потребують матеріальної підтримки - наприклад, сім'ям інвалідів, а також громадянам, які проживають в неналежних умовах. Однак потім програма розрослася, і разом з нею розширився і коло її учасників.

Тепер список осіб, які можуть отримати матеріальну допомогу від держави, щоб поліпшити свої житлові умови, являє собою дуже довгий перелік. У нього входять молоді сім'ї, багатодітні батьки, громадяни без власних квартир і так далі. Ми не будемо перераховувати всі пільгові категорії, зупинимося лише на одній - багатодітних сім'ях.

При народженні третьої дитини в більшості регіонів сім'ї держава дає батькам пільговий статус. Які можливості він дає в рамках програми «Житло»? Про це і піде мова в нашій статті. Ви дізнаєтеся:

  • як отримати пільговий статус і свідоцтво багатодітній сім'ї за третю дитину;
  • які пільги в рамках програми «Житло» ви зможете отримати;
  • як оформити отримання безкоштовної землі від держави;
  • яка площа пропонованого ділянки;
  • в яких регіонах проводиться дана ініціатива.

На жаль, управління регіонів має право сама міняти певні умови програми «Житло», тому далеко не в кожному місті нашої країни можна скористатися цією можливістю. Проте список регіонів, дають безкоштовну землю за третю дитину, щороку поповнюється - такий колосальний успіх має ця підпрограма.

Статус багатодітної сім'ї

У більшості регіонів Російської Федерації подружжя, які народили третю дитину, має право називатися багатодітними і отримувати відповідні пільги. Однак з отриманням цього пільгового статусу пов'язані деякі складності. Нижче ми опишемо не тільки процедуру отримання свідоцтва багатодітній сім'ї, а й тонкощі, про які повинні знати батьки трьох дітей.

  1. Для отримання свідоцтва, що дає право на пільги (в тому числі на безкоштовну землю), вам необхідно звернутися в службу соціальної опіки за місцем вашого проживання. Потрібно уявити співробітником служби особисті документи всіх членів сім'ї, а також довідку з будинкової книги, яка підтвердить, що ви все проживаєте на одній житлоплощі.
  2. Статус багатодітних батьків дається не назавжди. На жаль, він може бути отриманий тільки тоді, коли всі три дитини - неповнолітні. Як тільки один з них виростає, і у вашій родині залишається всього два неповнолітніх члена, статус втрачається. Таким чином, ви не зможете отримати свідоцтво після народження третьої дитини, якщо першому більше 18 років.
  3. Обов'язковою умовою є спільне проживання всіх трьох неповнолітніх дітей і батьків. Доказом цього факту буде довідка з будинкової книги. У ній повинно бути зазначено, що і ви, і ваші діти прописані (або тимчасово зареєстровані) в одній квартирі. Отримати цю довідку можна в паспортному столі за місцем проживання.
  4. Не забувайте, що в деяких регіонах Росії статус багатодітної сім'ї присвоюється за народження не третьої дитини, а, наприклад, четвертого. Це пов'язано з певними культурними відмінностями між областями нашої величезної країни. Тому завжди уточнюйте в своєму регіональному законодавстві, чи є у вас право отримати свідоцтво.
  5. Необов'язково, щоб всі діти були вам рідними по крові. Прийомні діти також враховуються. Однак держава не буде враховувати дітей, яких ви взяли під опіку (тобто оформили опікунство, а не усиновили).
  6. Якщо обоє батьків бажають користуватися пільгами, то вони повинні бути в шлюбі. Держава не забороняє отримувати пільговий статус одиноким батькам (як розведеним, так і вдівцям або вдовам), проте другий батько при цьому позбавляється права на привілеї. Це право залишається за тим з батьків, хто виховує дітей і проживає з ними.

Отримавши свідоцтво, ви маєте право звернутися до органів соціальної опіки за певними привілеями. Одна з найбільших - це безкоштовна земля від держави.

Як отримати безкоштовну ділянку за третю дитину в 2019-2020 році

Для того щоб оформити заяву, вам буде потрібно зібрати певний пакет документів. Нижче представлений його повний перелік:

  • особисті документи кожного з членів сім'ї;
  • свідоцтво багатодітної сім'ї, що дає право на пільги;
  • виписка з адміністрацій попередніх місць проживання, яка підтверджує, що ви раніше не отримували безкоштовну землю від держави.

Зібравши всі ці папери, ви можете вирушати в місцеве самоврядування і подати заяву на безкоштовну землю.

Зверніть увагу - видача земельних ділянок проводиться в черговому порядку. Це означає, що при подачі заяви вам буде присвоєно порядковий номер. Ви можете час від часу навідуватися до місцевого самоврядування, щоб дізнатися, як просувається черга. Проте у вас, як у багатодітній сім'ї, є певні привілеї в цій черзі, тому вам доведеться чекати менше, ніж іншим сім'ям.

Читайте також: Як молодий або багатодітній родині встати в чергу на отримання земельної ділянки

Як правило, землю надають протягом одного року після подачі заяви. Коли ваша черга прийде, вас сповістять в письмовій формі. Вам буде потрібно знову прийти в місцеве самоврядування і отримати землю в дар, оформивши всі папери. Однак на цьому паперова тяганина не закінчиться.

Від вас вимагається протягом півроку оформити землю за всіма правилами - скласти кадастровий план, зареєструватися в ЕГРЗ (Єдиний державний реєстр земель), розмежувати отриману ділянку і так далі. Про всі необхідні дії вас сповістять співробітники органів самоврядування. Будьте готові до того, що доведеться трохи попотіти - оформлення землі у власність справа непроста. Поки ви не закінчите з цими процедурами, земля буде номінально перебувати у вас, як у орендаря. Однак не переживайте - це лише формальність, щоб стимулювати вас оформити всі необхідні папери.

Після того як ви оформите землю за всіма правилами, вам, знову ж таки, буде дано певний термін (як правило, рік), за який необхідно побудувати на своїй землі будинок.

Відносно площі землі, неможливо заздалегідь передбачити, яку ділянку вам дістанеться. Проте в законодавстві обумовлено, що багатодітні сім'ї мають право розраховувати на швидке надання ділянок площею до 0,15 гектара. Звичайно, палац на такій землі не збудувати, але для трьох дітей і їх батьків подібного ділянки повинно вистачити, щоб побудувати пристойний будинок.

Як вже говорилося, ініціатива проводиться не у всіх регіонах країни. На сьогоднішній день вона прописана в законодавстві Краснодарського краю, Московської області, Іванівській, Ульяновської і Омській областях, а також в Татарстані. Однак з кожним роком число регіонів, що приєдналися до цієї ініціативи, зростає.

Які можливості він дає в рамках програми «Житло»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация