Чи можна кроликам давати овочі: гарбуз, картопля, кабачки

  1. Плюси і мінуси годування овочами Не секрет, що в овочах міститься багато вітамінів і корисних елементів....
  2. Картопля
  3. морква
  4. кабачок
  5. гарбуз
  6. капуста
  7. топінамбур
  8. Буряк
  9. Овочеві та кавунові кірки
  10. Відео «Поради з кролівництва»

Плюси і мінуси годування овочами

Не секрет, що в овочах міститься багато вітамінів і корисних елементів. З цієї причини вони обов'язково повинні з'являтися в годівниці вуханів. Тільки годувати овочами варто з граничною обережністю. Не все, що росте на городі, підходить для вашого вихованця.

До недоліків можна віднести такі моменти:

  • деякі овочі дають проносний ефект;
  • можуть викликати скупчення газів.

У багатьох господарів виникає питання, чи їдять кролики траву, і всяку чи можна давати. Ці гризуни із задоволенням поглинають кульбаба, подорожник, конюшина, борщівник. Тільки ні в якому разі не можна давати мокру зелень - вона може спалити слизову шлунка. Спочатку травичку або будь-які зелені листи пров'ялюють на сонці.

Щоб зелена їжа не принесла шкоди, її варто видавати в помірних кількостях. Основу раціону повинні складати спеціалізовані корми. Трава і овочі можуть виступати у вигляді ласощів.

чим годувати

Дуже живильної вважається кукурудза, тільки вона занадто жорстка для кролячих різців. Просто кинути в клітку початок не вийде. Зерна краще подробити, іноді вухатих годують кукурудзяною кашею.

А зараз ми поговоримо про те, що ще можна їсти кроликам, а що не варто їм давати.

А зараз ми поговоримо про те, що ще можна їсти кроликам, а що не варто їм давати

Картопля

Кролівники не можуть дати однозначну відповідь на питання, чи можна кроликам давати сиру картоплю. На користь коренеплоду говорять такі факти:

  • дешевий продукт харчування;
  • картопля містить вітаміни B і C;
  • коренеплід багатий на мікроелементи.

Але з іншого боку, що міститься в картоплі крохмаль погано засвоюється організмом. До того ж сиру картоплю може викликати закупорку молочних проток у годуючої кролиці.

Відварна картопля призводить до набору ваги. Таке харчування скоріше підійде для м'ясних порід. Декоративним кролям давати коренеплід точно не варто.

морква

Дають її в сирому вигляді (заздалегідь промиту). Якщо овоч був заморожений, його розморожують. Можна класти в годівницю цілком або розрізати на брусочки. Морква - це джерело каротину і вітамінів групи B і C.

Далі ми поговоримо, чи можна давати кроликам кабачки і гарбуз.

Далі ми поговоримо, чи можна давати кроликам кабачки і гарбуз

кабачок

Додаючи в раціон цей овоч, треба враховувати, що кабачок має маленький термін зберігання. Його видають в сирому вигляді. Він підвищує засвоюваність корму. Головне, стежити, щоб продукт не зіпсувався і замість користі не став причиною розладу травної системи тварини.

гарбуз

Тепер розберемося, чи можна годувати кроликів сирої гарбузом.

Цей овоч видають як у відварному вигляді, так і в сирому. Крольчатам готують гарбузове пюре. Насіння використовують для профілактики глистів. Гарбуз покращує шерсть і позитивно впливає на травлення.

капуста

Соковиті корми з високим вмістом води мають рослинне походження. У них до 90% води, а решта білки, жири і вуглеводи. Чи можна годувати домашніх кроликів капустою - частий питання початківців кролівників.

Капуста містить велику кількість мінералів, вітамінів Е і С. Вона необхідна в раціоні кролів, так як покращує якість вовняного покриву. Дають її вухатим в вареному вигляді. Квашена капуста теж прийнятна. Вводити цей овоч в раціон потрібно поступово, спостерігаючи за поголів'ям, так як овоч може викликати здуття і рясне утворення газів в кишечнику.

Зверніть увагу на те, що все сказане стосується білокачанної капусти і кольоровий. Червонокачанна категорично заборонена в раціоні харчування кроликів.

топінамбур

Рекомендуються до вживання бульби і зелень. Зелень росте до самих заморозків, так що у кроликів є можливість ласувати її до самих холодів. Цей овоч гарний для профілактики захворювань кишечника, добре засвоюється організмом і покращує травлення.

Особливість топінамбура в тому, що він може провести в землі всю зиму. Навесні його можна відрити і пустити на корм тваринам. Найцікавіше, що він не втратить ні своїх смакових якостей, ні корисних властивостей.

Буряк

Кролики дуже часто вважають за краще похрумтіти соковитою кормової батва і цукровим буряком. З неї можна заготовлювати силос. Її дають тваринам в підв'яленої або підсушеному вигляді. Цей корм збільшує кількість молока у годуючих самок і прискорює ріст і розвиток малюків, поліпшує склад крові, а також використовується як антисептик. Тому кролик отримує по 50 г буряка на добу як корм.

Що стосується столового буряка, то вона категорично заборонена в харчуванні кролів. Її вживання може навіть призвести до летального результату. А ось кормовий буряк підходить якнайкраще. Нею годують кролів, яких вирощують на м'ясо. Корисна вона в раціоні годуючих мам і ослаблених особин. Найкорисніший вид буряка - цукровий. Вона прекрасно засвоюється кролями і позитивно впливає на їх травну систему. Її можна давати сиру, відварну. Для виготовлення силосу її сушать.

Для виготовлення силосу її сушать

Оскільки буряковий корм дуже корисний і любимо кроликами, то господарі заготовляють його про запас. Для цього спочатку збирають коренеплоди, потім розкладають їх під навісом на брезенті. Далі приступають до перебиранні і видалення пошкоджених частин. Після того як буряк підсохне, її відправляють на зберігання в підвал. Малюки з величезним задоволенням наминали буряк в будь-якому вигляді. Кроль, який регулярно вживає в їжу цей коренеплід, має ніжне і смачне м'ясо.

Овочеві та кавунові кірки

Кролики, в тому числі і декоративні, із задоволенням наминали картопляні очистки, капустяне листя, корки від динь і кавунів. Під час приготування фруктового салату утворення великої кількості відходів. Тварини із задоволенням їх поїдають, особливо яблука.

Але зверніть увагу на те, що кроликам не можна давати цитрусові. Не рекомендуються також банани. Важливо пам'ятати, що овочеві і кавунові кірки - це лише доповнення до комбікорму і сіна. Корм, який ви пропонуєте тваринам, слід спочатку очистити від забруднень. Ні в якому разі не давайте шкурки, які підгнили або запліснявіли.

Відео «Поради з кролівництва»

З цього відео ви дізнаєтеся кілька корисних порад по розведенню кроликів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация