Чи можна гадати на Різдво і під час Святок і чому

Різдво Христове Російська православна церква завжди святкує 7 січня. Чи можна влаштовувати ворожіння в ніч під Різдво, а так само на Святках, як ставиться Церква до цього питання і чому.

Читати також: Різдво Христове - народні традиції, звичаї та прикмети свята

7 січня 2018 року. Різдво Христове один з найголовніших християнських свят, з яким здавна пов'язано багато народних традицій і вірувань. Так, поширена думка, що в ніч перед Різдвом, а потім на Святих днями, аж до свята Хрещення, можна гадати. Деякі впевнені, що Церква ворожіння в цей час навіть благословляє. Але це не так.

Ще з язичницьких часів існувало повір'я, що в ці дні всі таємниці майбутнього відкриваються і можуть бути відомі. Але до реального події Різдва це не має ніякого відношення. Звичайно, в новорічно-різдвяні дні всім нам хочеться дива. І, здається, що варто тільки заглянути за реальну грань буття, то відразу ж дізнаєшся щось важливе про своє життя.

Чи можна гадати на Різдво і під час Святок і чому

Але християни не випадково висловлюють своє релігійне почуття словом «віра», а не словом «знання». Віра заснована на повній свободі в духовному житті з полаганием на промисел Божий про кожну людину. А ворожіння є порушенням такої свободи, адже бажаючі зазирнути в майбутнє намагаються «витрусити» потрібну інформацію, зробити її предметом знання, а не віри.

Читати також: Різдво Христове - особливості богослужіння, історія та ікона свята

Церква не тільки заперечує практику гідний, але і застерігає від цього. Адже гадати не рідко вдаються до різних заклинань, іноді прямо або алегорично звертаються до супротивника Бога.

Адже гадати не рідко вдаються до різних заклинань, іноді прямо або алегорично звертаються до супротивника Бога

Чи можна гадати на Різдво і під час Святок і чому

Ворожіння зовсім не безпечні і з точки зору психології. Адже людина потрапляє у своєрідну залежність від того, що він бачить в кавовій гущі, на зоряному небі або на картах. Гадающий як би накладає програму на вироблені дії та вчинки і підсвідомо починає прагнути саме до того, що йому «наказано» - нагадала, передбачене або випало. Таким чином, людина позбавляється свободи дій і можливості для маневру. Людина ніби не несе відповідальності за свої дії, адже вони ніби наперед відомі. Однак це обман і ілюзія - відповідати все одно доведеться, і це може привести до серйозних проблем. Якщо намагаючись вирішити їх, людина знову вдається до ворожіння, то вузол умовностей і зобов'язань затягується все тугіше, внутрішньої свободи залишається все менше і менше. Тут недалеко до психічного розладу.

Чи можна гадати на Різдво і під час Святок і чому

Тому Церква завжди висловлювалася проти цієї язичницької традиції і ніколи не благословляє ворожіння. Адже Бог дихає тільки там, де є свобода. Це виразилося в тому, що Він народився не в римському імператорському палаці, не в палатах царя Ірода, і навіть не в будинку іудейського первосвященика. Богонемовля з'явився на світло в печері, де пастухи ховали тварин в негоду. Його Різдво не супроводжувалося громом і блискавками, гучними бенкетами. Бог нікому не хотів доводити, що народився Немовля - Той Самий Божий Син, Спаситель світу, якого всі чекають. Він надав людському серцю волю вибору: повірити в Різдво чи ні.

Він надав людському серцю волю вибору: повірити в Різдво чи ні

І той, у кого серце відкрите народженому Христу, не вдаватиметься до ворожіння, зводячи все своє життя до ліній, плям і випадковостям.

Читати також: Різдвяний святвечір - особливості богослужіння і традиції дня

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация