Чи не садити за втрачені ампули. Чому лікарі як і раніше бояться виписувати знеболювальні?

Благодійні фонди закликали МОЗ повністю скасувати кримінальне покарання для лікарів при роботі з наркотичними препаратами Благодійні фонди закликали МОЗ повністю скасувати кримінальне покарання для лікарів при роботі з наркотичними препаратами   Фото: depositphotos

Фото: depositphotos.com

Фонди «Подаруй життя» і «Віра» закликали МОЗ повністю скасувати кримінальне покарання для лікарів при роботі з наркотиками. як повідомляє РБК , Вони написали лист міністру охорони здоров'я Вероніки Скворцової та віце-прем'єру Тетяни Голікової.

За що приваблюють? Наприклад, родичі померлого пацієнта повертають лікаря невикористані ампули, а він, запрацювавшись, не відразу їх списує. Перевірка, кримінальну справу. У листі фонди наводять ще випадок: медпрацівник вилив в каналізацію 300 мл ангідриду оцтової кислоти, який теоретично можна використовувати для отримання героїну. Теж кримінальна справа, хоча в підсумку воно було припинено.

МОЗ в липні запропонував поправки до статті про порушення правил обігу наркотичних засобів: пропонується звільнити лікаря від відповідальності, якщо порушення сталося вперше, він сам про нього заявив, допомагав в розслідуванні і відшкодував збитки. Але виходить, що йому все одно доведеться пройти через наслідок, СІЗО та отримати величезний удар по репутації. А потрібна повна декриміналізація, каже директор програм фонду «Подаруй життя» Катерина Чистякова:

Фонди просять владу про декриміналізацію роботи з знеболюючими останні п'ять років. Дмитро Медведєв і Ольга Голодець просили відомства опрацювати питання, Мін'юст запропонував пом'якшити відповідальність лікарів, але МВС виступило категорично проти. У силових відомствах бояться, що скасування кримінального покарання розв'яже руки наркоторговцям. Хоча в фонді «Подаруй життя» не знають жодного випадку, коли з-за дій лікаря ліки потрапило в нелегальний обіг. Як працювати в таких умовах?

Тому в невеликих установах один лікар змушений не тільки думати про медичну складову, але і займатися оформленням надмірної кількості паперів, боячись, що за будь-яку помилку до нього прийдуть люди в погонах. Згідно з опитуваннями, кожен третій лікар, який виписує наркотичні знеболюючі препарати, боїться їх призначати, побоюючись в'язниці.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

За що приваблюють?
Як працювати в таких умовах?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация