Чи можна сідати за кермо, випивши кефіру або безалкогольного пива?

  1. Позбавлять прав водія після вживання кефіру або пива "нулевки"? Ви помітили шквал реклами безалкогольного...
  2. Чи можна водієві пити кефір?
  3. Скільки алкоголю міститься в кефірі

Позбавлять прав водія після вживання кефіру або пива "нулевки"?

Позбавлять прав водія після вживання кефіру або пива нулевки

Ви помітили шквал реклами безалкогольного пива по ТБ і в Мережі? Таке відчуття, що в нашій країні все різко кинули пити пиво, перейшовши на його безспиртовій аналог. Природно, реклама зробила свою злу справу. В результаті в Росії істотно зріс попит на пиво з нульовим вмістом алкоголю. Також зростає і споживання кефіру, який є воістину народним напоєм вже довгі роки. Всі ми знаємо, що насправді в кефірі і в безалкогольному пиві все-таки є мінімальний вміст етанолу. Особливо в кефірі, який простояв на столі весь день.

Дивіться також: Чому не можна вживати спиртні напої в машині

Є якесь мінімальне кількість спирту і в пиві, заявленому виробником як "нулевка". У зв'язку з цим у багатьох автолюбителів часто виникають питання. Так, найбільше водіїв цікавить, чи можна сідати за кермо після вживання цих на перший погляд нешкідливих напоїв.

Також чимало людей замислюються, а скільки потрібно випити кефіру або безалкогольного пива, щоб проміле в крові або вміст алкоголю у видихуваному повітрі перевищила максимальний вміст етанолу в організмі людини, в результаті чого відповідно до законодавства передбачено позбавлення водійських прав. Давайте розбиратися, чи небезпечно, перед тим як сісти за кермо, пити кефір або безалкогольне пиво.

Чи можна водієві пити безалкогольне пиво?

Чи можна водієві пити безалкогольне пиво

Для початку давайте зупинимося на безалкогольному пиві, яке в нашій країні стало народним напоєм нарівні з квасом, молоком, кефіром і т. Д.

Для того щоб зрозуміти, чи небезпечно сідати за кермо після кількох пляшок "нулевки", потрібно порівняти безалкогольне пиво зі звичайним пивом, яке містить чималу кількість спирту.

Дивіться також: Чи можна обдурити алкотестер?

Так, згідно з технологією виробництва безалкогольного пива, різниці в процесі його виготовлення зі звичайним пивом немає. Наприклад, склад двох напоїв ідентичний. Таким чином виробники безалкогольного пива намагаються максимально зберегти смак оригінального алкогольного напою.

Єдина відмінність безалкогольного пива від реального - це відсутність етанолу (спирту), який після приготування пива звичайним чином віддаляється різними способами. Наприклад, одні виробники пива видаляють з напою весь спирт з допомогою вакуумного випарювання. Інші за допомогою різних хитрощів пригнічують бродіння пива (наприклад, бродіння можна зупинити за допомогою охолодження, а також якщо застосовувати спеціальні дріжджі). У тому числі спирт може бути видалений за допомогою спеціального обладнання, в якому встановлений спеціальний фільтр-мебран, що не пропускає етанол.

Варто відзначити, що, незважаючи на те що виробники пива позиціонують безалкогольне пиво як напій з нульовим вмістом алкоголю ( "нулевка"), мінімальна кількість спирту в пиві все-таки присутня. Так що при вживанні вами безалкогольного модного пива в ваш організм все одно потрапляє алкоголь. Але в мінімальних, безпечних концентраціях.

На жаль, як бачите, видалити повністю алкоголь з пива неможливо, а якщо і можливо, то дуже дорого. Також мінімальну кількість алкоголю впливає на підсумковий смак пива. Самі розумієте, що якби в безалкогольному пиві взагалі не було алкоголю, то його смак, швидше за все, був би жахливим. Це все одно що видалити алкоголь з кефіру або квасу (про це нижче).

Так, згідно з дослідженням, в залежності від індивідуального метаболізму людини, після того як випити 500 мл безалкогольного пива в крові людини може бути від 0,02 до 0,06 проміле. Алкотестер цей рівень алкоголю в повітрі, що видихається навіть не зареєструє, показавши значення по нулях. Нагадаємо, що більшість алкотестерів, що вимірюють вміст етанолу в повітрі, що видихається, можуть визначати вміст алкоголю в середньому тільки від 0,09 проміле.

Нагадаємо, що більшість алкотестерів, що вимірюють вміст етанолу в повітрі, що видихається, можуть визначати вміст алкоголю в середньому тільки від 0,09 проміле

Також варто відзначити, що, згідно з методичними вказівками Міністерства охорони здоров'я РФ, для практичної експертної роботи рекомендована наступна орієнтовна схема для визначення ступеня вираженості алкогольної інтоксикації :

Відповідно, випита банку безалкогольного пива об'ємом 500 мл з мінімальним вмістом алкоголю в напої не чинитиме на людину ніякого впливу. Якщо ж випити 4 банки безалкогольного пива (2 літри), то в залежності від виробника і індивідуальних особливостей організму вміст алкоголю в організмі людини становитиме від 0,08 до 0,24 проміле.

Так що, як бачите, випивши всього кілька банок пива, ви навряд чи позбудетеся водійських прав за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння .

Так що, як бачите, випивши всього кілька банок пива, ви навряд чи позбудетеся водійських прав за   керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння

Нагадаємо, щоб позбутися прав згідно з чинним законодавством (яке нещодавно було доповнено максимально допустимою нормою алкоголю в крові, при якій дозволено сідати за кермо), потрібно, щоб у водія вміст алкоголю у видихуваному повітрі було більше

0,16 міліграма на один літр повітря, що видихається або більше 0,3 і більше грама на один літр крові.

Хоча не варто втрачати пильність при вживанні навіть безалкогольного пива, яке на ділі може виявитися і не зовсім безалкогольним. Справа в тому, що деякі виробники пива іноді випускають не зовсім безалкогольне пиво, про що прямо вказує на етикетці кількість оборотів (відсоток вмісту етанолу) алкоголю. У цьому випадку, перед тим як сісти за кермо, не варто вживати подібне пиво, оскільки існує ризик перевищення встановленої законом норми, що загрожує позбавленням прав за п'яне водіння .

Якщо на пляшці пива немає інформації про вміст алкоголю (кількість оборотів не вказано або позначено нульовим значенням), то можете спокійно вживати подібне пиво перед тим як сісти за кермо.

Причому, як ми вже сказали, якщо ви навіть вип'єте кілька банок або пляшок пива без алкоголю, то алкотестер співробітників ГИБДД не виявить у вас перевищення допустимої норми. Так, в цьому випадку алкотестер все-таки, може бути, і визначить наявність у вашому організмі алкоголю, але ця норма буде в межах, встановлених законом.

Якщо ж співробітники ГИБДД відправлять вас на медобстеження до медичного закладу, де у вас візьмуть кров (або запросять в мобільну пересувну лабораторію), то також після декількох банок пива в крові не буде виявлено перевищення вмісту етанолу. У підсумку прав вас ніхто не позбавить.

Чи можна водієві пити кефір?

Чи можна водієві пити кефір

Ще один напій, який не дає спокою багатьом автолюбителям. Йдеться про популярному в Росії кефірі, який, згідно з останніми статистичними даними, вживають 80% жителів Росії. Традиційно цей кисломолочний напій в нашій країні більш популярний, ніж йогурт. На Заході, до речі, вживання кефіру знаходиться на мінімальних рівнях, оскільки в багатьох країнах світу найчастіше вживають йогурт.

Правда, і в нашій країні поступово зростає частка споживання йогуртів. Але незважаючи на це, рівень споживання кефіру в нашій країні Запределье.

Це дійсно народний напій, який вживають всі.

* Натисніть для збільшення таблиць.

Також давно відомо, що в нормальному натуральному кефірі є природний вміст алкоголю. Саме тому серед автолюбителів ходить давно відома страшилка, що після вживання кефіру ні в якому разі не можна сідати за кермо, оскільки в разі перевірки на алкоголь алкотестер може показати вміст етанолу в повітрі, що видихається. Але це один з найпоширеніших міфів серед водіїв. Насправді після вживання кефіру алкотестер, швидше за все, навіть не покаже вміст алкоголю у видихуваному повітрі. Якщо, звичайно, ви не вип'єте тазик або бочку кефіру.

До речі, в радянські роки також ходили чутки, що вживання кефіру сприяє повільному і поступовому звикання до алкоголю. На Заході деякі вчені навіть звинувачували наш уряд, який нібито сприяє споювання населення з раннього віку, привчаючи дітей пити кефір, який містить алкоголь. Але в подальшому після численних досліджень було встановлено, що мінімальний вміст етанолу в кефірі не впливає на організм людей, якого б віку вони не були.

Як ви вже зрозуміли, пропагандисти, які заявляють про шкоду кефіру, грунтувалися на тому, що ВООЗ визнала алкоголь сильнодіючим наркотиком, який веде (при надмірному споживанні) до проблеми алкоголізму як різновиду наркоманії. Ось на цій підставі багато хто почав в 70-х роках минулого століття звинувачувати нашу країну в споювання дітей і вагітних жінок, яким часто за медичними показаннями прописували регулярне вживання кефіру.

Скільки алкоголю міститься в кефірі

На відміну від безалкогольного пива, в якому, по суті, вилучений весь спирт, а також зупинено бродіння, кефір - більш змінюваний напій. Так, при дотриманні технології виробництва кефіру на заводі вміст алкоголю в кефірі може бути від 0,02 до 0,06 об. %.

Думаєте, багато? Анітрохи. Наприклад, у виноградному соку коливання алкоголю може бути від 0,26-0,28 об. %. У яблуках - до 0,10 об. %. І такі продукти, що містять етанол, можна перераховувати ще дуже довго. Так, в хлібі пшеничному I сорту вміст алкоголю становить 0,40-0,45 об. %.

До речі, ще зі шкільної лави нам відомо, що в людському організмі завжди є природний вміст алкоголю. В результаті концентрація етанолу в крові і печінки постійно змінюється. Цей алкоголь є ендогенних, тобто природним, який з'являється в результаті метаболічних процесів, що відбуваються в організмі.

Дивіться також: Ось через скільки можна сідати за кермо після вживання алкоголю

Примітно, що у деяких людей зустрічається особливий метаболізм, в результаті якого природний вміст алкоголю в організмі може становити 0,5 проміле і навіть вище. Але це велика рідкість.

А раз в організмі будь-якої людини (навіть немовля) міститься ендогенна кров, то говорити про те, що при вживанні кефіру поступово утворюється алкогольна залежність, не можна. Якби це було так, то всі ми з вами від вживання яблук, сиру, сиру, хліба та інших продуктів давно б стали алкоголіками.

Але є в кефірі одна властивість, про який часто забувають. Йдеться про те, що якщо потримати кефір в теплі, то в ньому відразу починає рости відсоток вмісту алкоголю через продовження процесу бродіння.

Також змінюється вміст алкоголю в кефірі і в холодильнику. Так, в одноденному кефірі вміст алкоголю може бути від 0,02 до 0,06 об. %. У дводенному - від 0,04 до 0,06 об. % і т.д.

д

Правда, через кілька днів натуральний кефір, вироблений за ГОСТом, просто-напросто скисне. Так що навряд чи ви зможете пити зіпсований кефір, який містить вже чимало алкоголю. Правда, і його буде недостатньо, щоб алкотестер співробітників ГИБДД показав у вас ступінь сп'яніння , Що не дозволяє сідати за кермо.

Проте ми все-таки не рекомендували б вам, перед тим як сісти за кермо, вживати кефір. Особливо якщо він простояв не в холодильнику при кімнатній температурі від 18 до 30 градусів. Якщо ви випили багато такого кефіру, то сідайте за кермо через 10-15 хвилин. Цього буде достатньо, щоб алкоголь, що міститься в кефірі, вивівся з організму. Чому так швидко? Вся справа в його мінімальної концентрації. Хоча, звичайно, у більшості людей навіть 2 літри кефіру не вплинуть суттєво на концентрацію алкоголю в організмі.

Ось вам приклад тестування водіїв після вживання алкоголю:

У 2012 році наркологи з Інституту профілактики провели експеримент, для того щоб з'ясувати, чи може кефір або напій ТАН давати позитивний результат у водіїв при тестуванні на алкотестери.

З'ясувалося, що для отримання позитивних результатів кефір або тан повинні мати термін придатності як мінімум кілька днів. Раніше, до речі, вважалося, що для отримання позитивного значення алкоголю у видихуваному повітрі необхідно, щоб кефір був з терміном придатності як мінімум 2 тижні.

В результаті у водіїв, які випивали дводенний кефір, алкотестер показував в середньому 0,1-0,2 проміле. Однак після закінчення 15 хвилин після вживання кефіру або тана вміст алкоголю у видихуваному повітрі опускається до нульового значення.

Позбавлять прав водія після вживання кефіру або пива "нулевки"?
Чи можна водієві пити кефір?
Ви помітили шквал реклами безалкогольного пива по ТБ і в Мережі?
Чи можна водієві пити безалкогольне пиво?
Чи можна водієві пити кефір?
Думаєте, багато?
Чому так швидко?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация