Чи не соромно програвати. Соромно не боротися!

  1. петиція на change.org. на захист Олексія Гуриева, затримав за кермом «Мерседеса» 14-річного сина...

петиція на change.org. на захист Олексія Гуриева, затримав за кермом «Мерседеса» 14-річного сина місцевого олігарха, набрала вже понад 325 тисяч підписів і 5 тисяч коментарів

Постав свій підпис!

Чи не піддався погрозам, вчинив по закону

Історія Олексія Гуриева, начальника кочубеєвської ГИБДД, не один раз описана на сторінках «Відкритої» газети, отримала загальноросійську популярність, коли одного разу на нічній дорозі він зупинив «Мерседес», за кермом якого перебував 14-річний син місцевого олігарха Віталія Алмазова, директора одного з дочірніх підприємств «Транснефти».

Незважаючи на погрози Алмазова на адресу поліцейських, автомобіль був відправлений на штрафмайданчик, щодо власника зібраний матеріал за фактом адміністративного правопорушення.

Вчинок принципової співробітника ставропольської поліції на тлі гриміли в цей період неподобств на столичних дорогах «золотої молоді» отримав широке висвітлення в федеральних ЗМІ і на телебаченні, з запрошенням на розмову високих чиновників, в тому числі з силових структур.

Йшли бурхливі обговорення «дорожніх воєн» з незмінним питанням, як з ними покінчити, і найпопулярнішою відповіддю, що протистояти свавіллю на дорогах олігархічних діток можуть такі, як Олексій Гурієв, дії якого вказують-де на зміни в суспільстві, яке вимагає, щоб закони застосовувалися до всіх без винятку, без переваг, що надаються власникам великих статків.

Однак пішли за цим події показали з усією трагічної очевидністю: ніяких змін в цьому напрямку не відбувається, навпаки, багата шпана пішла в наступ.

На початку 2016 року загрози місцевого олігарха, який обіцяв поліцейському взяти за вуха і разом з дружиною скинути в прірву стали реалізовуватися за участю відразу декількох силових структур краю.

На початку 2016 року загрози місцевого олігарха, який обіцяв поліцейському взяти за вуха і разом з дружиною скинути в прірву стали реалізовуватися за участю відразу декількох силових структур краю

Майор поліції Олексій Гурієв. До і після

До і після

Полювання за «корупційним диваном»

З'явилися кримінальні справи проти співробітників відділу ДАІ, а потім і самого Гуриева, якого звинуватили у хабарі, нібито отриману ним у вигляді меблів вартістю в 114 тисяч і встановленої в його службовому кабінеті.

Такі свідчення дав єдиний (!) Інспектор кочубеєвської ГИБДД Щербаков, «згадав» про це через кілька місяців сидіння в СІЗО, за що в нагороду відразу ж був випущений з камери.

На тлі колосальної корупційності в Ставропольському краї, де від кримінальної відповідальності відмазують людей, причетних до розкрадань сотень мільйонів рублів (!) І поіменно названих не тільки в публікаціях ЗМІ, а й в звітах контролюючих структур, полювання за «корупційними диваном і шафою» не могла НЕ дивувати своєю надлишкову масштабністю.

У спецоперації проти даішного майора Гуриева брали участь силовики відразу декількох елітних підрозділів, що без сумніву вказувало: причина була не в конкретній дорожній історії. Швидше за все з неї проступала інша колізія, де нафтові олігархи Алмазови є важливою ланкою якогось законспірованого спільноти впливових осіб, склеюванням яких нині можуть виступати тільки комерційні інтереси.

Схоже, що проникливий Гурієв про це не тільки здогадувався, але і знав щось конкретне, проте посмів влізти в дорожню колізію, засвітився одне з головних імен.

Цим і можна пояснити неймовірне сказ невідомих бенефіціарів від того, що якийсь майорішка сунув ніс в їх комерційний заповідник. І тому його треба було провчити жорстоко, показово.

Хто чесний, той дивак і жертва

Треба було провчити для науки тим, хто раптом захоче наслідувати його приклад, уявивши, що він і справді правоохоронець і закону, перед яким усі рівні.

Таких «диваків» в нинішній Росії випалюють напалмом уголовок на порожньому місці - такими історіями кишать ЗМІ та Інтернет.

Про цю версію писала «Відкрита» і в своєму розслідуванні «Скажіть, чи не дивна ль войнушка, від якої сильно пахне нафтою?» (№12 від 30 березня 2016 г.). Цю ж тему, обговорюючи «справа Гуриева», піднімали учасники ток-шоу відразу декількох центральних телеканалів, рішуче встаючи на сторону ставропольського поліцейського.

А на Ставропіллі в той же самий час кримінальну справу проти начальника кочубеївських даішників куховарити з таким демонстративною зневагою до закону, процесуальним нормам, що світло туші.

Щербакова знають рахунок грошей

Документально зафіксовані фальсифікації, фальсифікації «доказів», шантаж, провокації, погрози, що супроводжували весь хід слідства, рівним рахунком нічого не значили для судді кочубеєвської суду Сергія Анатолійовича Щербакова, за дивним збігом однофамільця інспектора-хабарника Анатолія Щербакова - єдиного обвинувача Олексія Гуриева.

За що ж суддя Щербаков щедро упаяв батькові трьох малолітніх дітей, майору Гурієв 8 років колонії суворого режиму? Давайте обдумаємо ціну чотирьох епізодів, поставлений в вину Гурієв і практично не мали жодного реального доказу.

Отже, меблі в службовому кабінеті вартістю 114 тисяч рублів потягнула на три роки в'язниці.

15 тисяч рублів, які інспектор Щербаков взяв у 2014 році нібито для Гуриева, - один рік в'язниці.

9 тисяч рублів, які інспектор Щербаков взяв в 2015 році знову нібито для Гуриева, - один рік в'язниці.

18 тисяч рублів, з якими оперативники на гарячому взяли Щербакова, звалити свій злочин на Гуриева, - сім років в'язниці.

Гроші, у яких немає господарів

Отже, за 18 тисяч - 7 років суворого режиму. Цей найбільший термін, схоже, вийшов з найбільшою провокації. Справа в тому, що у цих 18 тисяч рублів (переданих операми хабарнику) немає господарів, ці кошти правоохоронцям ніким не видавалися. А отже, можна припускати: «спецоперація» спочатку готувалася «під Гуриева».

Шляхом додавання-віднімання гуманний суддя Щербаков видав майору 8 років тортур тюремного режиму.

А інспектор-хабарник Щербаков отримав свободу і штраф точно по тим же кримінальними статтями, виключаючи службову меблі, на придбання якої у сім'ї Гурієв є всі документи. Ти, читачу, хоч якось розумієш логіку судді? Її не зрозумів жоден юрист.

Цей людожерські вирок був і відзначений кочубеївським ГИБДД воістину людожерськими танцями - стріляниною зі зброї прямо в будівлі поліції. На наступний день після оголошення вироку приїхав в ГИБДД за особистими речами Гуриева його брат Євген був вражений: двері кабінету Олексія була зрешечена кулями, вони вп'ялися в стіни приміщення, де, до речі, висіли ікони і портрет президента ...

Навпаки розстріляного приміщення знаходиться кабінет нового керівника ДАІ Євгенія Опанасові, особистість якого після цього безпрецедентного випадку викликає бридливе здивування. Але він як і раніше начальник.

Півтора роки тому, зайнявши гуріевское місце, він зазначив з підлеглими своє підвищення грандіозною п'янкою, після якої командир взводу А. груди в неосудному стані сів за кермо і став причиною ДТП на нічній дорозі. Однак ніяких наслідків колективна гібедедешная гидоту не мала.

Досвід Ставропілля розтікається по країні

У зв'язку зі стріляниною в будівлі поліції в Ставрополь терміново виїхав кореспондент програми «Чесний детектив» (Росія-1 ») Павло Брикін, вже знімав сюжети у справі Гурєва. Ганебні сцени, як його силою не пускали в будівлю відділу ГИБДД і боягузливо збігали керівники, бачила в сюжеті вся країна, їх можна дивитися і в інтернеті.

Після дикого ПП пройшло кілька місяців, про справу зі стріляниною крайовий слідчий комітет мовчить в ганчірочку - все ще «розслідує», а п'яний колір кочубеєвської ГИБДД як і раніше при посадах.

Після того, як суд запроторив майора поліції на довгий термін, відчували себе «іменник» і в слідчому комітеті - а як же, така потужна робота проведена по «посадці», незважаючи на всі крики федеральних ЗМІ на захист Гуриева.

Справа майора поліції курирував і направляв перший заступник Слідчого комітету по Ставропольському краю Євген Шаповалов, в той момент виконував обов'язки глави цього відомства. Після цього він отримав підвищення - був призначений керівником слідчого комітету в Липецькій області.

І майже відразу також потрапив під софіти федерального телебачення, який розповів про дику історії, що сталася в одному з нічних клубів в Липецьку, де омонівці - помилково !!! - жорстоко побили прийшли туди відпочити людей.

Ніяких слідчих дій після НП на захист покалічених і нічим не винних людей не було, у зв'язку з чим в Липецьк до Шаповалову виїхав все той же кореспондент програми «Чесний детектив» ( «Росія-1») Павло Брикін.

Він спробував отримати коментар від Шаповалова, який мовчки і розгублено тікав від нього по сходах вгору в будівлі Липецького слідчого комітету ...

Цю картину, смішну і ганебну, знову дивилася вся країна. І понині можна бачити цей ролик в інтернеті. Ну що тут скажеш? Ставропольський досвід роботи правоохоронців переможним кроком йде по країні? Бідна країна! Прославлений край!

Тільки у нас знищують речові докази - гроші

На завершення знову хотілося б повернутися до винесеного кочубеївським райсудом вироком. Так, робота судді дуже складна, але якщо він, виносячи забійний вирок, діє «за внутрішнім переконанням», то страждати на безсоння не буде.

Немає сумніву, що у молодого судді Щербакова «внутрішнє переконання» спрацювало як треба. Але жодному поясненню не піддається його рішення (як випливає з вироку) знищити всі речові докази у справі.

Знищити не тільки злощасну меблі з службового кабінету Гуриева, але навіть ... гроші (вищезгадані 9 тисяч рублів), які в різний час брав на лапу інспектор Щербаков нібито для передачі Гурієв.

Це судове рішення - ноу-хау виключно ставропольського справедливого безумства. Ну не дикість чи знищувати російські грошові знаки замість того, щоб передати їх в дохід державі ?! Напевно за цим щось криється.

Так що постає запитання до «ексклюзивному» Кочубеївські судді Щербакову: а ви ночами спите спокійно?

А ще хочеться відстежити посадовий зростання молодого судді, бо закрадається підозра, що зліт його кар'єри довго чекати себе не змусить - в тому випадку, якщо «кровожерливість» його вироку Гурієв була або спланована або, будучи винесеною «на переконання», дуже сподобалася тим силам , які можуть віддячити йому підвищенням. Приклад з Ю. Шаповаловим може дати підстави для такого припущення.

Залишається надія на верховну владу

Захист Гуриева, зрозуміло, буде оскаржувати вирок в апеляції. Але його досвідчені адвокати після випробуваних потрясінь в Кочубеївські райсуді не сильно вірять, що ставропольська феміда розгледить те, що криком кричить з кожної сторінки шитого білими нитками кримінальної справи.

І, вважаючи це справа суто рекомендованим, впевнені, що всебічно, об'єктивно і чесно воно може бути розглянуто лише у іншому регіоні.

Це одна з цілей збору підписів на інтернет-порталі change.org. Автори петиції переконані, що в Кочубеївські районі, а можливо, і на рівні всього краю, уже давно склалася злочинна спайка між представниками великого бізнесу і окремими співробітниками правоохоронних і судових органів, а також спеціальних служб.

Адресована петиція президенту країни Володимиру Путіну, голові Верховного суду В'ячеславу Лебедєву і лідеру партії ЛДПР Володимиру Жириновському.

«Ми впевнені в повній невинності Олексія Гуриева», - під такими словами ставлять свої підписи люди. Вони просять не тільки дати правову оцінку діям співробітників правоохоронних органів, сфабрикували проти нього кримінальну справу, а й хочуть, щоб подальші судові дії по його справі проходили за межами регіону.

PS Історія офіцера поліції Гуриева сильно сколихнула інтернет: серед російських петицій вона вибилася в лідери по активності обговорень і посідає друге місце.

На початок цього тижня петиція набрала п'ять тисяч і коментарів і вже майже 330 тисяч підписів - це як якби свої підписи залишили всі жителі Ставрополя, виключаючи хіба лише немовлят.

Організатори петиції сподіваються зібрати півмільйона підписів і тоді, можливо, справа буде переглянута в іншому регіоні. У Олексія Гуриева з'явиться шанс на незалежне справедливий розгляд сфабрикованої в його відношенні кримінальної справи.

Людмила ЛЕОНТЬЕВА,

Олена СУСЛОВА

Організувавши цькування колеги, силовики Ставропілля довели, що служать не суспільству, а грошовим мішкам.

Так вважають сотні тисяч громадян з різних регіонів у всіх куточках Росії, задокументовано свої підписи на інтернет-порталі change.org.

Так само, з усього, вважає і кореспондент програми «Чесний детектив» ( «Росія-1») Павло Брикін (на знімку)

«Упевнені в його невинності»

«Упевнені в його невинності»

Тамара Зайцева:

- Я підписався, тому що пора зупинити свавілля олігархів і їх нащадків. Пора припинити цю вседозволеність, бідний - багатий ... яка різниця, повинна бути однакова відповідальність.

Вероніка Колесникова:

- Мені соромно жити в такій країні, де малолітні виродки багатих татусів безкарно чинять що хочуть. Я підписую петицію, тому що хочу, щоб ми жили у справедливій Росії, а не в продажної країні.

Давид Гороход:

- Важко боротися з тими, у кого на кишені або в кореша є особисті судді, феесбешників, прокурори або цілий штат лжесвідків ... Тому, подібними справами обов'язково повинна займатися держава.

У цій справі важливо не тільки допомогти чесній людині, але ще і закликати до закону безсоромних злодіїв (адже це саме на наші з вами гроші жирують олігархи).

Тамара Лавренова:

- Олігархи Росії - відрижка 90-х, цілковита відсутність патріотизму і присутність спраги збагачення будь-яким шляхом при мінімумі вкладень. Їх час пройшов, народ Росії стає розумнішою і згуртованою.

А діток олігархів із золотою ложкою в роті, як і самих товстосумів - на місце ставити треба. Перед законом усі рівні і розпустилися чадо олігарха разом з його батьком не повинні диктувати правила гри в життя.

Назар Яхимович, Ставрополь:

- Мабуть, це той випадок, коли однозначно треба підписатися. Я не вірю в існування в Росії кристально чесних поліцейських.

Але якщо у нас будуть садити всіх співробітників МВС, хто намагається бути хоча б не остаточною сволотою, негативний відбір заведе нас до зовсім вже поганим горизонтів.

Дмитро Жуков:

- Повністю підтримую вимогу проведення незалежного розслідування. І якщо будуть встановлені факти грубих порушень в процесі слідства з боку правоохоронних органів, то порушників необхідно гнати з органів поганою мітлою. Інакше країна від корупції не позбудеться.

Геннадій Мінгазов:

- Давно пора навести порядок в органах правопорядку. Особливо в теплих краях, де знайшли собі годівницю самі нечистоплотні люди нашої країни.

Інна Пудовкіна:

- У кого гроші, у того і влада. І ні грама благородства, чесності, милосердя, справедливості. Можливо, коли ці якості почнуть проявлятися у більшості можновладців громадян нашої країни, тоді суспільство і перестане деградувати, а людей перестануть садити у в'язницю на 8 років за відправлену на штрафмайданчик машину.

Сподіваюся, мій голос зможе підтримати Олексія, і ця петиція буде почута чесними і справедливими власниками влади.

Володимир Холманских:

Перед законом усі рівні. Якщо закон не діє на багатих і знаменитих, то тоді прості громадяни починають зрівнювати в правах багатих і бідних самостійно. І захищати тих, хто постраждав від «недоторканних». Так вже було. Господа-товстосуми хочуть повторення? Думаєте, звалити встигнете?

Ти, читачу, хоч якось розумієш логіку судді?
Ну що тут скажеш?
Ставропольський досвід роботи правоохоронців переможним кроком йде по країні?
Ну не дикість чи знищувати російські грошові знаки замість того, щоб передати їх в дохід державі ?
Так що постає запитання до «ексклюзивному» Кочубеївські судді Щербакову: а ви ночами спите спокійно?
Господа-товстосуми хочуть повторення?
Думаєте, звалити встигнете?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация