Чи сяде до в'язниці член "блоку СІЗО"

Чи сяде до в'язниці член "блоку СІЗО"

Представник Президента України в Криму Геннадій Москаль підтвердив в інтерв'ю в понеділок факт затримання депутата Верховної Ради автономії від блоку "За Януковича!" (утвореного Партією Регіонів і Російським блоком) Олександра Мельника. Про це Г.Москаля поінформував керівник спеціальної групи слідчих МВС і Генпрокуратури, яка на прохання постпреда була направлена ​​до Криму для розкриття резонансних злочинів минулих років, скоєних на очманілому півострові.

За словами Г.Москаля, Мельник був затриманий за скоєння особливо тяжкого злочину. Йдеться про підозру в організації вбивства двох місцевих бізнесменів. Сьогодні Печерський суд міста Києва повинен обрати запобіжний захід для підозрюваного.

Є певна логіка в тому, що саме Геннадій Москаль повідомив ЗМІ про затримання Олександра Мельника. Адже саме генерал міліції Москаль, начальник управління МВС України в АРК, свого часу віддав три роки важкої боротьби зі всемогутніми на той момент в Криму злочинними кланами "Башмаки" і "Сейлем".

Тим часом, у ЗМІ неодноразово писали про те, що Олександра Мельника вважають одним з лідерів злочинного угруповання "Сейлем".

Ще в лютому, напередодні березневих виборів-2006, міністр МВС Юрій Луценко попереджав про те, що в списках кримських організацій 7 партій і блоків є 46 судимих ​​і пізніше амністованих кандидатів в депутати Верховної Ради АРК. "Цілком реальним є створення такого собі міжпартійного блоку" СІЗО ", який буде формувати закони, а потім мені, міліціонеру, їх виконувати, а Вам, кримчанам, за цими законами жити", - гірко іронізував тоді Юрій Віталійович. Саме тоді, в прямому ефірі Чорноморської телерадіокомпанії, міністр навів в якості чи не найяскравішого прикладу той факт, що в список блоку "За Януковича!" Включений колишній лідер злочинного угруповання "Сейлем" Олександр Мельник, який, за словами Луценка, був засуджений в 2000 році за ст. 198 ч.1 (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) до 1,5 років ув'язнення. "Але судимість через кілька років ... погасилася: більше нікого не вбив, тому де-юре має право балотуватися", - пояснив Луценко. Додамо - що стосується "більше нікого не вбив" міністр як у воду дивився.

А якщо вірити копії проекту обвинувального висновку, опублікованого в свій час в Інтернеті , То в 1998 році проти Олександра Мельника висували звинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ст. 144, ч.3, 222 ч.1 та 229-6, ч.1 Кримінального кодексу України. Чому звинувачення тоді так і не було пред'явлено пану Мельнику, залишилося невідомим.

Як писав "Профіль-Україна", "На виборах до Верховної Ради Криму між собою зіткнулися два лідера кримської мафії: Олександр Мельник, який балотувався в списку блоку" За Януковича! ", І Сергій Воронков, який йшов у списку Блоку Юлії Тимошенко. У 90-х рр. Крим ділили дві найпотужніші угрупування - "Башмаки" але "Сейлем". Біля витоків останньої стояв Сергій Воронков. На зорі капіталізму угруповання розгорнули між собою кровопролитну війну за перерозподіл сфер кримінального впливу в Криму. В середині 90-х між ними настало тимчасове перемир'я і стало можливим створення єдиної "сім'ї". Цього не сталося - і починаючи з 1998 року правоохоронні органи взялися за розгром ОПГ, чия діяльність набрала небезпечних для держави оборотів. Удар по комерційним структурам "Сейлема" був різким. Можна лише здогадуватися, які ресурси допомогли "Сейлему" вижити. Але в підсумку вийшло так, що "Башмаки" виявилися практично знищеними, а "Сейлем" став найвпливовішою групою в регіоні.

Коли "Сейлем" почав свій підйом на недосяжну для конкурентів висоту, його лідер, голова Сімферопольського міського відділення Союзу промисловців і підприємців Сергій Воронков отримав 7 років позбавлення волі. Керівництво взяв на себе Олександр Мельник. Вони зустрілися тільки в минулому році. Згідно повідомлення достовірного джерела в правоохоронних органах, Сергій Воронков заявив, що Олександр Мельник не повинен був піклуватися про весь бізнес "Сейлема". За прогнозами співробітників правоохоронних органів, з цієї зустрічі почався небезпечний розкол "Сейлему", який незабаром позначиться на політиці Криму ".

Дійсно, про реальний вплив Олександра Мельника (якого в певних колах називають "Меля") на кримську політику і економіку ходять легенди. Не так давно в Інтернеті з'явилася запис нібито розмови між Олександром Мельником та ще одним одіозним кримським політиком Левом Мірімським, який відбувся 31 жовтня 2004 року в ніч підбиття підсумків першого туру президентських виборів. Обидва співрозмовники стежать за результатами першого туру по телевізору і діляться враженнями і планами на майбутнє в разі, якщо главою держави стане Віктор Янукович.

У розмові, щедро приправленому ненормативною лексикою, обговорюється доля доброї половини кримських і українських політиків. Але що найцікавіше - практично всі кримчани, яких співрозмовники називали кандидатами на чільні посади в автономії в разі перемоги Януковича, займають керівні пости в структурах влади автономії сьогодні, при президентові Ющенку. Випадковість?

Думаю, не тільки автора цікавить питання, як складеться доля справи, порушеної проти яскравого представника "блоку СІЗО". До сих пір всі справи, порушені МВС проти високопоставлених членів Партії Регіонів, незмінно закінчувалися гучним пшиком ...

Микола Писарчук

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Випадковість?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация