Чи почнеться в Сирії Третя світова: що чекає християн на Близькому Сході

Сьогодні світ стоїть на порозі масштабного військового зіткнення між Росією і США в Сирії. Експерти і політологи гадають про те, коли це трапиться, які сили будуть в це залучені і які будуть наслідки? І найголовніше питання: а чи не початок це Третьої світової війни ? Відповісти на ці питання складно, настільки непередбачувано розвивається ситуація. Але ми постараємося відповісти на питання: що це все означає для тих християн Близького Сходу, які там ще залишилися?

Третьої світової війни

Недавні войовничі заяви американського президента Дональда Трампа і високопоставлених російських чиновників посадили світ в стан шоку. США звинуватили Сирію і союзні їй Росію та Іран у хімічній атаці в сирійському місті Дума, яка нібито мала місце 7 квітня. Всі відомі на той час факти вказують на те, що це досить грубо зліплена провокація. Абсолютно нічого підтверджує навіть сам факт атаки (не кажучи вже про те, що її завдала саме сирійська армія) немає. Є тільки відеоролик арабського каналу Аль-Джазіра, незрозуміло де і коли знятий, і заяви деяких «груп лікарів». Дата для провокації вибрана не випадково - свято Благовіщення Пресвятої Богородиці і Велика Субота, за юліанським календарем. Тут же, геть відкидаючи необхідність розслідування «що сталося», Дональд Трамп заявив про те, що Сирія і Росія заплатять високу ціну за цю «хімічну атаку». Кілька днів по тому в Твіттері він написав прямо, що США завдадуть масований ракетний удар в Сирії: «Росія погрожує збивати ракети над Сирією. Давай, Росія, готуйся, бо вони прилетять! Класні, нові, "розумні". Не треба співпрацювати з твариною, що вбиває свій власний населення газом і отримують від цього задоволення! »

»

Росія, устами свого посла в Лівані Олександра Засипкіна, попередила, що буде збивати не тільки випущені по Сирії ракети, а й завдавати ударів по «об'єктам, які використовувалися для запуску ракет». Чи не складно зрозуміти, що мова йде про кораблях і літаках, хоча прямо вони названі не були. Подібний обмін погрозами дав підстави говорити про те, що до прямого збройного конфлікту двох ядерних держав залишаються лічені дні.

У четвер 12 квітня ситуація дещо розрядилася. Дональд Трамп, який в Понеділок 9 квітня заявив, що прийме рішення про удар по Сирії протягом 48 годин, знову ж в Твіттері, повідомив, що ніколи не говорив, коли саме буде завдано удар «це може статися дуже скоро, а може бути зовсім не так скоро ».

Після такого «мирного» заяви ймовірність обміну ракетними ударами між американськими і російськими військовими в Сирії значно знизилася. Але більшість світових експертів сходиться на думці, що удар по цілях в Сирії все ж піде. Без цього Д. Трампу просто неможливо буде «зберегти обличчя». А значить і ескалація конфлікту на Близькому Сході продовжиться. Внаслідок цього, потоки біженців будуть тільки рости, а частка християнського населення буде зменшуватися.

2000 років тому на Близькому Сході з'явилося християнство. Саме звідти воно поширилося по всьому світу. Ще сім років тому християнство, хоча і значно поступалося ісламу в кількісному відношенні, але все ж було досить численним. Після початку подій, названих згодом «арабською весною» чисельність християн близькосхідних християн скоротилася в десять (!) Разів.

Доречно згадати про те, що являла собою «арабська весна». Це хвиля протестів і повстань, які переросли потім в кровопролитні війни в арабському світі починаючи з кінця 2010 року. Ініційовані і підтримані США та їхніми сателітами, нібито демократичні протести призвели до того, що весь близькосхідний регіон був охоплений хвилею насильства. Відбулися збройні перевороти в Тунісі, Єгипті, Ємені; спалахнула громадянська війна в Лівії, Сирії, Бахрейні; масові протести в Алжирі, Іраку, Йорданії, Марокко та Омані.

Географія воєн і заворушень просто вражає.

Географія воєн і заворушень просто вражає

Матеріальні втрати від «демократизації» вже перевищили один трильйон (!) Доларів, включаючи прямий збиток, падіння ВВП і зниження обсягу інвестицій. Кількість біженців, за даними Верховного комісара ООН у справах біженців, на березень 2017 року перевищило 5 млн. Чоловік.

Але самі катастрофічні наслідки «арабської весни» і подій з нею пов'язаних пішли для християн Близького Сходу.

Якщо раніше між мусульманами і християнами так-сяк дотримувалися якийсь баланс інтересів, то сьогодні можна констатувати рішучу перемогу ісламської ідеології і перетворення залишилися християн в безправних людей другого сорту. За словами президента гуманітарної організації Assyrian Aid Society Ашура ЕСКАРО «власність християн, які змушені бігти в 2014 році, їх землю, будинки, магазини дуже важко повернути - все захопили мусульмани-шиїти і суніти. Вони прагнуть змінити демографічний баланс в традиційних місцях проживання християн і витісняють нас. Крім того, змушують дотримуватися свої звичаї, наприклад, жінкам-християнки в університетах доводиться закривати обличчя. <...> Місто Барталла колись був повністю християнським, сьогодні там шиїти. Курдські формування пешмерга теж намагаються видавити християн з цих територій, відбираючи в них власність і контролюючи будь-який крок, підминаючи під себе всі місцеві інфраструктурні проекти ».

Триваюча війна в Сирії і Іраку, а також хаос і розгул тероризму в інших державах Близького Сходу, підданих примусової «демократизації» призвели до того, що християни масово покидають цей регіон. Залишають його і мусульмани, але з огляду на процентне співвідношення між релігійними групами, еміграція християн призводить до практично повного зникнення християнських громад. Причому багато фактів свідчать про те, що християнські храми і святині знищуються цілеспрямовано без всякої військової необхідності. Виконавчий директор благодійної організації «В ім'я св. Єфрема »Сіро-яковитский церкви Шаді Сарва, який живе в Дамаску каже, що цей район де традиційно проживають християни піддається регулярним мінометного обстрілу:« Там немає військових об'єктів, і створюється враження, що удари наносяться саме з тієї причини, що там живуть християни » .

Керівник Громадського центру по захисту християн на Близькому Сході і в Північній Африці Олена Агапова, яка регулярно буває в цьому регіоні з гуманітарною місією, констатує: «Християни Близького Сходу на межі зникнення - це факт». Про це свідчить і секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату по міжхристиянських відносин ієромонах Стефан (Ігумнов): «Відбувається замовчування ситуації з християнами в Сирії. Все, що сьогодні відбувається на Близькому Сході, може призвести до повного зникнення християнства в регіоні ».

І ось сьогодні лідери США, Великобританії і Франції заявляють про удари по Сирії, які однозначно викличуть ще більшу активізацію численних бандформувань і кількаразове зростання насильства в регіоні. Причому, показовим моментом є те, що громадська думка в країнах, які мають намір показово покарати Сирію, однозначно проти цього. Згідно з опитуванням популярного видання «Таймс», всього лише одна п'ята частина опитаних вважає, що Британія повинна нанести удар ракетами по Сирії. Більше двох п'ятих виступають проти цього, інші не визначилися з цього приводу.

Виникає парадоксальна ситуація: дії країн, які називають себе християнськими (США і Європа) на Близькому Сході призводить до знищення там християнства і тотальної ісламізації регіону. Ці наслідки були абсолютно прогнозовані з самого початку «арабської весни». І виникає закономірне питання: а чи не є знищення історичної колиски християнства справжньою метою всієї цих дій?

До речі, римський папа Франциск вже 8 квітня, відразу ж за заявою Держдепу США, не чекаючи ні доказів, ні хоча б прояснення ситуації виступив з різким засудженням «хімічної атаки», тим самим ставши на сторону тих, хто збирається бомбити Сирію.

Експерти і політологи гадають про те, коли це трапиться, які сили будуть в це залучені і які будуть наслідки?
Але ми постараємося відповісти на питання: що це все означає для тих християн Близького Сходу, які там ще залишилися?
І виникає закономірне питання: а чи не є знищення історичної колиски християнства справжньою метою всієї цих дій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация