Чи буде збільшення граничного віку перебування на військовій службі: останні новини

  1. Як йдуть справи в 2017
  2. Діючі норми для осіб, які перебувають у запасі
  3. жінки
  4. Останні новини

Чи відбудеться збільшення незабаром граничного віку перебування громадян на військовій службі Чи відбудеться збільшення незабаром граничного віку перебування громадян на військовій службі? Це питання хвилює багатьох, а відповідь ми спробуємо дати в цій статті.

Як йдуть справи в 2017

На сьогоднішній день в країні продовжує діяти 53-й закон, який регулює проходження служби та інші питання, що стосуються військового обов'язку. Прийнято він був ще в березні 1998-го.

У квітні 2014 го іншим федеральним нормативним актом за номером 64 в нього внесли зміни. Зокрема, в новій редакції статей 49 і 53 наведені збільшені терміни проходження військової служби.

Зазначені поправки продовжили термін перебування в армії на 5 років. Це правило стосується не тільки військовослужбовців, але і представників інших силових відомств до них прирівняних:

Відповідно до зазначеної норми тривалість службової діяльності безпосередньо залежить від того, яке саме звання має громадянин. Само собою зрозуміло, що в найбільш виграшному становищі опинилися офіцери.

Так, до 65 років мають право залишатися на посаді:

  • маршали;
  • генерали армії;
  • адмірали;
  • генерал-полковники.

До 60 можуть служити в рядах Збройних сил:

  • генерал-майори;
  • генерал-лейтенанти;
  • контр-адмірали.

До 55 продовжений був допустимий вік перебування в армії РФ:

  • полковникам;
  • капітанам 1-го рангу.

Раніше власники останніх звань працювали лише до 50 років.

У той же час в новому законі прописана можливість для всіх бажаючих і після досягнення максимально допустимого віку укласти ще один договір. Зокрема, власники вищих звань на його підставі можуть залишатися в армії ще 5 років, тобто до 70, інші ж офіцери і генерали рангом нижче - до 65.

Діючі норми для осіб, які перебувають у запасі

Цей же 64-й ФЗ змінив вікові обмеження для тих, хто перебуває в запасі. Тепер відповідно до нього пересічних, а також і прапорщиків з резерву дозволено залучати на військову службу починаючи з 35 років і закінчуючи 50.

У той же час з 50 до 60 можуть призиватися:

  • молодші офіцери;
  • майори;
  • підполковники.

У свою чергу, полковники в запасі нині перебувають з 50 до 65 років, а вищий командний склад - до 70.

В принципі, такий підхід, безсумнівно, виправданий. Важко назвати доцільним звільнення зі служби генерала, який досяг 55-річного рубежу лише через вік. Специфіка його обов'язків в цілому дозволить йому без труднощів виконувати обов'язки ще досить довго.

Читайте також: Продовжать призовний вік до 30 років

При цьому нововведення не скасовують права військовослужбовців, після досягнення певного віку піти зі збройних сил на пенсію. Той же полковник має можливість покинути службу вже в 50 років.

У той же час для тих, хто пішов служити за контрактом, важливо мати кар'єрні перспективи. Адже, наприклад, коли 30-річний надходить рядовим, він напевно хоче згодом отримувати військову пенсію, що при старих нормативах було недосяжною завданням. Тепер же він зберігає всі шанси дослужитися до 50 і забезпечити собі більш високі виплати.

жінки

Для жінок на сьогоднішній день максимальний вік їх служби в армійських структурах помітно нижче Для жінок на сьогоднішній день максимальний вік їх служби в армійських структурах помітно нижче. Причому в даному випадку не має значення, до якого звання доросла представниця слабкої статі, так чи інакше, на спокій вона відправитися в 45 років. Ця норма залишається в силі, і немає ніяких підстав думати, що в найближчому майбутньому щось зміниться.

Варто відзначити, що подібний підхід порушує конституційні права жінок, оскільки чоловіки, маючи можливість знаходиться в рядах ЗС РФ більш тривалий час, отримують також більше шансів дослужиться до значних звань.

Втім, закон залишає для жінок-військовослужбовців лазівку. Зокрема, після того як вони досягнуть граничного вікового порога, вони мають право підписати контракт і залишитися ще на 5 років в армії. Причому і в цей період вони будуть отримувати підвищення і нові звання.

Останні новини

Про продовження граничного терміну перебування на військовій службі в 2017 році запитували президента Володимира Путіна на останній прямій лінії.

Глава держави вказав, що в цілому питання щодо офіцерського складу вирішити в позитивному ключі, звичайно, можна, проте перед цим слід уважно зважити всі за і проти.

Путін також підкреслив, що ні в якому разі терміни служби громадян, які прийшли в збройні сили за призовом, переглядати ніхто не має наміру. Але щодо офіцерів необхідно гарненько подумати. За його словами, чимала їх кількість хотіли б працювати довше.

Чи зробили будь-які організаційного характеру висновки із заяви президента в Міністерстві оборони, поки невідомо. Цілком ймовірно, що ніяких кроків у цьому напрямку не буде.

Крім цього, на багатьох альтернативно налаштованих інформаційних ресурсах з'явилися повідомлення, згідно з яким влада має намір в майбутньому збільшити стаж необхідний військовим для виходу на пенсію з нинішніх 20 до 25 років. Стверджується, що подібне рішення поки відкладено, і візьмуть його не раніше ніж в 2018-му, вже після президентських виборів. Офіційних підтверджень тому немає.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация