Чи є дискримінацією обмеження за віком і статтю при прийомі на роботу?

Іноді бачу в оголошеннях про набір людей на роботу вимоги типу «дівчина до 30 років» і т. П. Чи не є вказівка статі і віку дискримінацією? (Миколай)

Трудовий кодекс забороняє дискримінацію, тобто обмеження у трудових правах або отримання будь-яких переваг залежно від статі, раси, національного і соціального походження, мови, релігійних або політичних переконань, участі або неучасті в профспілках або інших громадських об'єднаннях, майнового або службового становища , віку, місця проживання, недоліків фізичного або психічного характеру, які не перешкоджають виконанню відповідних трудових обов'язків, інших обставин, не пов'язаних з діловим і якостями і не обумовлених специфікою трудової функції працівника.

Однак не вважаються дискримінацією будь-які відмінності, виключення, переваги та обмеження:

1) засновані на властивих даній роботі вимогах;

2) обумовлені необхідністю особливої ​​турботи держави про осіб, які потребують підвищеного соціального і правового захисту (жінки, неповнолітні, інваліди, особи, які постраждали від катастрофи на Чорнобильській АЕС, та ін.).

Таким чином, потрібно зіставити вимоги наймача і характер роботи: якщо «дівчина до 30 років» запрошується на посаду менеджера, то цілком справедливо можна говорити про дискримінацію щодо тих працівників, які мають відповідну кваліфікацію, але не підходять по заданих параметрах. Якщо «хлопець міцної статури» запрошується в охорону, то така вимога вже менш спірно, хоча, звичайно, з ним можуть не погодитися дівчата міцної статури і з навичками вирішення конфліктів. Особи, які вважають, що вони піддалися дискримінації в сфері трудових відносин, має право звернутися до суду з відповідною заявою про усунення дискримінації.

Відповідь підготував юрист, правозахисник Павло Сапелко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чи не є вказівка статі і віку дискримінацією?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация