Чи призведе підвищення пенсійного віку в Росії до відставки Путіна

Російська Держдума проголосувала в першому читанні за законопроект про пенсійну реформу. Він передбачає поступове підвищення віку виходу на заслужений відпочинок до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок. Таке рішення вже викликало протести по всій країні, а рейтинг влади почав стрімко падати вниз.

Об'єднати країну. Соціологи Фонду громадської думки з'ясували, що пенсійну реформу не схвалює близько 80% росіян. Майже 3 млн. Чоловік підписали петицію проти законопроекту на сайті Change.org, а до групи в Фейсбуці «Народ проти підвищення пенсійного віку» приєдналися близько 8 тис. Передплатників. Починаючи з 19 червня, в багатьох російських містах пройшли мітинги та інші акції протесту. Все це вже позначилося на рейтингах не тільки уряду, але і президента.

Політичному розкладі. Протестувати проти пенсійної реформи росіян закликають профспілки і політичні сили з найрізноманітніших напрямків: від радикального опозиціонера Олексія Навального до цілком лояльних владі ЛДПР і КПРФ. А опозиційна партія «Яблуко» не тільки жорстко розкритикувала урядовий законопроект, а й запропонувала альтернативний варіант - поповнити Пенсійний фонд за рахунок відрахувань нафтових і газових корпорацій з державною участю.

Відзначимо, що деякі опозиціонери переконані, що, підвищуючи пенсійний вік, Кремль намагається відшкодувати збитки від агресії проти України. Наприклад, в групі «Ліве соціалістичне дію» називають реформу результатом «дорогих авантюр по анексії Криму, підтримки так званих ДНР і ЛНР і режиму Башара Асада в Сирії».

ТИХИЙ БУНТ. Однак, незважаючи на таке різноманіття супротивників реформи, мітинги протесту виявилися не надто численними. На цих мітингах майже немає школярів і студентів, які в останні роки перетворилися на справжній авангард російського протесту. На думку соціолога Льва Гудкова, це тому, що тема підвищення пенсійного віку не особливо цікавить молодь.

Лев Гудков, директор «Левада-центру»:

Молодь уникає відповіді при питаннях про майбутнє - важко відповісти, не знає більшою мірою, ніж всі інші вікові групи. Вони припускають, що будуть працювати, накопичать гроші - кілька абстрактні надії.

Лев Гудков розповів виданню «Новая газета», що питаннями майбутньої пенсії найбільше стурбовані люди у віці 45+, а також ті, кому до пенсії залишилося кілька років Лев Гудков розповів виданню «Новая газета», що питаннями майбутньої пенсії найбільше стурбовані люди у віці 45+, а також ті, кому до пенсії залишилося кілька років. А ці люди не дуже схильні протестувати. Політолог Олена Галкіна вважає, що це покоління давно перестало сподіватися на владу і щось від неї вимагати. Таку думку експерт висловила в коментарі виданню «Обозреватель».

ДО РЕЧІ, сам Володимир Путін вважає за краще не висловлюватися про підвищення пенсійного віку. Більш того, президент заявив, що жоден із запропонованих варіантів пенсійної реформи йому «не подобається». У той же час, ініціатором реформи виступила президентська партія «Єдина Росія». Судячи з усього, Путін намагається просто «відхреститися» від непопулярного рішення, зваливши всю вину на депутатів і чиновників. Правда, у нього не особливо виходить. За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, з травня по кінець червня рейтинг «господаря Кремля» впав на 8,2%.

Читайте також: Коротка історія ПЕНСІЙ У СРСР

Висловити своє враження

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация