Чи можна їсти солоні огірки при схудненні?

  1. Чи є користь?
  2. Чи може бути шкода?
  3. Правила вживання
  4. Корисні поєднання
  5. Приклад денного раціону
  6. Рецепт солоних огірків при схудненні

Правильне харчування має на увазі підрахунок калорій, а також пропорційне надходження в організм білків, жирів і вуглеводів. Розібратися з питанням, чи можна їсти солоні огірки на збалансованому харчуванні при схудненні, допоможуть досвідчені дієтологи.

Чи є користь?

Відомий дієтолог Олексій Ковальков, автор методики по зниженню ваги без шкоди для здоров'я, власник клінік по корекції ваги і учасник таких програм на ТБ, як «Смак життя», «Знак якості», говорить про те, що солоні огірки дозволені в системі правильного харчування . Овоч багатий клітковиною і вітамінами, а значить не може вплинути на набір жирової маси тіла.

Огірки, як в свіжому, так і в солоному вигляді, містять кальцій, калій, натрій, магній і хром, необхідні для роботи організму. Овоч багатий на вітаміни С, А, Е, РР, Н. Фолієва кислота, що входить до складу огірка, знижує апетит, а клітковина покращує обмінні процеси.

Вживати в їжу солоні огірки, на думку дієтологів, можна тільки тим людям, які регулярно займаються фізичними навантаженнями і спортом.

Переваги солоних огірочків для тих, що худнуть:

Правильне харчування має на увазі підрахунок калорій, а також пропорційне надходження в організм білків, жирів і вуглеводів

При консервації корисні речовини залишаються.

  • Стимулюють роботу кишечника, прискорюючи метаболізм;
  • Втамовують голод, знижують апетит;
  • Покращують обмін речовин в організмі;
  • Заповнюють запаси вітамінів В і С.

Калорійність солоного огірка невисока, тому дієтологи дозволяють їх вживати в помірних кількостях. Консервація не змінює хімічний склад овоча, а значить в ньому зберігаються всі корисні речовини.

Чи може бути шкода?

Солоні огірки мають ряд протипоказань, які забороняють вживати їх в їжу. Зловживання продуктом і недотримання правил харчування , Можуть привести до неприємних наслідків.

Шкідливі властивості солоних огірків:

  • Не рекомендуються людям із захворюваннями шлунка, так як вони підвищують рівень кислотності. Процес бродіння здатний посилити перебіг хвороби;
  • Не можна вживати соління при проблемах з печінкою і нирками. Продукт порушує водно-сольовий баланс в організмі, приводить до відмови роботи сечостатевої системи.

Вживаючи солоні огірки не можна поправитися через їх низьку калорійність. Продукт не сприяє відкладенню жирів. Зайва вага з'являється через те, що сіль затримує воду в організмі. Правильне харчування не має на увазі повну відмову від шкідливих продуктів, але при цьому необхідно знати міру.

Правила вживання

Дієтолог Ковальков стверджує, що при правильному застосуванні в їжу солоних огірочків, шкоди фігурі вони не завдадуть. Варто відзначити, що мариновані овочі не рекомендуються до вживання під час дієт, так як оцет згубно впливає на поживні речовини.

У їжу застосовують соління, виготовлені в домашніх умовах. Куплений продукт може містити шкідливі речовини, підсилювачі смаку та барвники.

Кращим вибором стануть малосольні огірочки. Їх калорійність не перевищує 10 ккал на 100 грам готового продукту, при цьому вони зберігають велику кількість вітамінів і мікроелементів.

Не можна їсти солоні огірки на ніч! Затримуючи рідина в організмі, вони призводять до утворення ранкових набряків обличчя і тіла.

Правильне харчування включає в себе 3 основних прийому їжі і два додаткових. Денна норма для солоних огірків - не більше 200 грам овочів. Їх вживають в перші два прийоми їжі, щоб уникнути появи набряків.

Корисні поєднання

Кілька часточок малосольних огірків при дієті в першій половині дня не зашкодять. Правильно підібрані продукти прискорюють метаболізм і сприяють зниженню ваги

Найпопулярнішим салатом з солоним огірочком є ​​«Олів'є». У класичному варіанті він є висококалорійним стравою, але замінивши майонез на натуральний йогурт, він стає менш жирним і більш корисним.

На сніданок відмінним поєднанням стане житній хліб з сирним сиром, зеленню і часточкою солоного огірочка. Бутерброд наситить організм і зарядить його енергією на цілий день.

З додаванням огірочків готують різні соуси до м'яса і риби. Наприклад, змішують дрібно нарізану овоч, сметану і зелень. Соус виходить низькокалорійним і смачним.

Не можна вживати соління з молочними продуктами, такими як молоко, кефір і ряжанка. Таке поєднання викликає бродіння в шлунку і здуття живота.

Приклад денного раціону

У правильному харчуванні денна норма калорійності залежить від маси тіла худне людини і його фізичної активності. Приклад готового меню допоможе зрозуміти, як урізноманітнити свій раціон і як правильно вживати в їжу солоні огірки, без шкоди для фігури.

Денний раціон:

  1. На сніданок кава без цукру, житній тост з сирним сиром і малосольний огірочок;
  2. Другий прийом їжі - вівсяна каша на воді, з додаванням сухофруктів, зелене яблуко;
  3. Обід: варене куряче філе з бульйоном і вареним яйцем, солоний огірок;
  4. Четвертий прийом їжі - свіжі ягоди або фрукти;
  5. На вечерю відварений рис, біла нежирна риба, трав'яний чай;
  6. На шостий прийом їжі - салат зі свіжих овочів, білок одного яйця.

Порції повністю залежать від добової калорійності. Щоб дотримуватися балансу необхідно заздалегідь підготувати меню на весь день.

Рецепт солоних огірків при схудненні

Перевагу домашньому, а не магазинного продукту.

Огірочки вибирають середнього розміру і вимочують у воді. У банку, об'ємом 2 літри, кладуть кріп, листя чорної смородини і кілька горошин чорного перцю. Для розсолу 75 грам солі розчиняють в холодній воді і заливають цією сумішшю підготовлені огірки.

Засолені таким способом, овочі надовго зберігають природний колір і аромат. Важливо не використовувати при приготуванні цукор, так як він негативно впливає на позбавлення від зайвої ваги.

Солоні огірки, на думку дієтологів, можна вживати при правильному харчуванні. Володіючи низькою калорійністю не сприяють набору жирової маси. При цьому, вживання в їжу солоного огірка значно знижує апетит і прискорює обмін речовин.

Чи є користь?
Чи може бути шкода?
Чи є користь?
Чи може бути шкода?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация