Чи можна борщ при грудному вигодовуванні є мамі, що годує?

  1. Потенційна небезпека поживного страви
  2. Користь борщу для годуючої матері і дитини
  3. Як правильно їсти борщ, щоб він приносив тільки користь?

Знаменитий червоний суп з буряка і капусти традиційно користується популярністю в багатьох країнах і заслужено входить до переліку найсмачніших і поживних перших страв. Багатьом молодим мамам буває складно відмовитися від борщу при грудному вигодовуванні, але, як показують численні спостереження, це і не обов'язково.

Багатьом молодим мамам буває складно відмовитися від борщу при грудному вигодовуванні, але, як показують численні спостереження, це і не обов'язково

Якщо врахувати кілька важливих моментів в процесі приготування страви і є його тільки відповідно до рекомендованими дозуванням, від ароматного супу можна буде отримати не тільки безмежне задоволення, але і відчутну користь. Повністю виключити його з раціону необхідно тільки в разі підвищеної реактивності дитячого організму у відповідь на використовувані компоненти.

Потенційна небезпека поживного страви

Фахівці виділяють відразу кілька факторів, що створюють ризик для дитини, про які необхідно пам'ятати мамі, що годує:

  • До складу продукту входить відразу кілька компонентів з групи ризику, тому розвиток алергії цілком можливо. З цієї причини борщ можна вводити в раціон жінки тільки після того, як вона переконається у відсутності у малюка негативної реакції на моркву, капусту, буряк, помідори або томатну пасту. Тільки якщо дитина без проблем переносить червоні і помаранчеві продукти допускається введення страви в меню, але відбутися це повинно не раніше, ніж грудничку виповниться місяць.
  • Не можна ігнорувати високу калорійність борщу. Настільки поживну страву, особливо з додаванням сметани, точно не допоможе мамі, що годує відновити фігуру. Огляд виробу здатні помітно підвищити жирність грудного молока, що створить грудничку проблеми з ссанням. Якщо видно, що малюк явно голодний, але відмовляє від грудей, причина може бути саме в цьому.

Порада: Щоб швидко відновити звичну консистенцію молока, мало відмовитися від борщу, необхідно ще і ввести в раціон лактогонние напої. Можна спробувати журавлинний морс, укропную воду або спеціальні аптечні збори.

  • Білокачанна капуста, без якої багато хто не уявляє борщ, теж не найкорисніший для немовляти компонент. Вона нерідко стає причиною газоутворення у малюка, кольок, провокує запори. І вже точно потрібно відмовитися від нестандартних варіантів приготування складу, наприклад, з квашеної капусти. Краще навпаки спростити процес по максимуму.

Перерахованих негативних наслідків для мами, що годує і малюка при бажанні можна легко уникнути, отримавши від страви тільки користь.

Користь борщу для годуючої матері і дитини

Співвідношення білків жирів і вуглеводів в борщі вважається практично ідеальним, чудово підходить як зростаючому дитині, так і мамі, що годує, яка потребує силах на відновлення після вагітності і пологів. Якщо регулярно їсти борщ, можна розраховувати на наступні види позитивного впливу:

  1. Нежирний бульйон стимулює травлення, усуває всі ознаки диспепсичних розладів і застійних явищ. Якщо в ньому присутні сліди м'яса, то угамування голоду на тривалий час гарантовано.
  2. Клітковина, яка міститься в усіх овочах, сприяє очищенню організму від токсинів, шлаків, інших шкідливих компонентів. Крім цього, овочі і зелень забезпечують тканини годуючої мами і немовляти вітамінами, амінокислотами, мікроелементами, органічними кислотами.
  3. Буряк містить компоненти, що відповідають за процес кровотворення, що запобігають розвитку ракових утворень. Продукт дуже корисний для печінки і нирок.
  4. Морква активізує роботу кишечника, сприяє ліквідації мікробів, виведенню з організму їх продуктів життєдіяльності.
  5. Картопля містить солі калію, завдяки їм з тканин виводиться зайва рідина. З цієї причини борщ рекомендується їсти при схильності до набряків.
  6. Мамі, що годує не рекомендується використовувати оцет в процесі обробки буряка, краще замінити його лимонним соком. У невеликих кількостях цей продукт стимулює травлення і покращує смакові якості страви.

На перераховані корисні ефекти можна розраховувати тільки при правильному підході до приготування супу. При цьому категорично заборонено вживати більше однієї тарілки страви за добу, не частіше двох разів на недел ю.

Як правильно їсти борщ, щоб він приносив тільки користь?

Вживання борщу доставить мамі і немовляті задоволення, принесе користь і не спровокує негативної відповіді при дотриманні наступних умов:

  • Продукт може бути тільки свіжим, в іншому випадку у дитини практично неминуча поява проносу або кольок.
  • Жирний бульйон неприпустимий. Краще їсти страви на рідини з пісної яловичини або курки без шкірки, допускається застосування овочевого бульйону. У випадку з м'ясом його необхідно вимочити перед варінням не менше двох годин у холодній воді. Вариться м'ясо не менше години в випадку з куркою, два години відводиться на яловичину. Оптимальним варіантом стане використання другий і навіть третій води.
  • Зажарка не робиться, все овочі додаються в свіжому вигляді. На нарізану буряк рекомендується капнути лимонним соком, тоді у супу буде насичений червоний колір. Лук краще не додавати, в вареному вигляді він сприяє газоутворення не менш, ніж капуста.
  • При непереносимості капусти її потрібно замінити зеленню, багатьом такий смак навіть більше подобається.

Крім традиційного борщу мамі варто спробувати зелений або білий аналог страви. Це особливо актуально при непереносимості червоних складових.

Прочитайте наступну статтю: супи для годуючих мам

Як правильно їсти борщ, щоб він приносив тільки користь?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация