Чи можна картоплю мамі, що годує

  1. У чому користь
  2. У чому небезпека
  3. алергія
  4. Як готувати
  5. Варка
  6. На пару
  7. гасіння
  8. запікання
  9. А чи можна смажену?
  10. Схожі статті

Якщо провести опитування на тему, який овоч найпоширеніший, з великим відривом переможе картопля. Вона - бажаний гість практично на будь-якому столі. Якщо провести опитування на тему, який овоч найпоширеніший, з великим відривом переможе картопля Смачна і не дуже дорога, що важливо для сімей, де мама тимчасово не працює. Приготувати її можна сотнями різних способів. Але при цьому навіть найпростіші рецепти дозволяють отримати смачна страва.

У чому користь

Цей овоч містить прекрасний набір мікроелементів: калій, магній, фосфор, кальцій, залізо, цинк, бром та ін. Знаходяться вони в легкозасвоюваній для організму формі. Що міститься в бульбах в великих кількостях калій, допомагає підтримувати водно-сольовий баланс в організмі, виводить зайву воду.

Картопляні білки одні з найбільш повноцінних серед рослинних. У молодих бульбах міститься до 20 мг вітаміну C на 100 г. Але важливо пам'ятати, що при зберіганні кількість вітаміну C знижується.

Картопляний крохмаль має антисклеротичну дію, знижує кількість холестерину в печінці і крові. До того ж картопля, будучи не особливо калорійним, прекрасно насичує. Всі ці властивості овоча роблять його корисним при ГВ.

У чому небезпека

Але всіма улюблений овоч може бути і шкідливим. Під впливом сонячного світла в бульбах підвищується вміст соланіну, отруйної для людей речовини. Такі картоплини набувають зелене забарвлення. Соланін накопичується і в старих бульбах до весни. Потрапляючи в організм у великих кількостях, він здатний викликати отруєння. Особливу небезпеку ця речовина являє для плода. Звичайно, одна з'їдена зелена картоплина проблем у малюка не викличе. Але і вагітним, і годуючим навесні його потрібно їсти поменше. Зелені бульби краще не їсти, в самому крайньому випадку обрізати до повного зникнення зеленого відтінку.

Потрібно пам'ятати, що бульби картоплі містять багато вуглеводів, тому є потрібно в помірних кількостях, щоб користь не перетворилася на шкоду.

алергія

На жаль, зустрічається частіше, ніж багато хто думає. Це складний вид алергії, оскільки може бути викликаний різними речовинами, що входять до складу картоплі: крохмалем або білками. Можлива і перехресна алергія. Якщо у людини є реакція на пилок берези, вільхи чи яблуні, то у нього може бути алергія і на все сімейство пасльонових: томати, баклажани, болгарський перець і картопляні бульби.

Алергія на крохмаль у діток до року зустрічається досить часто. Пов'язана вона зазвичай з тим, що дитячий організм поки ще не готовий переробляти складні вуглеводи. Така алергія проявиться при введенні прикорму, і її дитина, швидше за все, переросте. Але при надмірному споживанні продуктів, що містять крохмаль, мамою її організм теж може не впоратися з його переробкою, і алергени через кров потраплять в грудне молоко. Так що у вживанні картоплі потрібно дотримуватися помірності, але потроху є його можна.

У тих рідкісних випадках, коли є алергія на картопляний білок або перехресна, від картоплі доведеться відмовитися. На щастя, така необхідність виникає рідко.

Як готувати

Рецептів безліч. Основні методи приготування: варіння, тушкування, смаження, запікання, на пару. Які способи варто використовувати мамі при грудному вигодовуванні малюка? Мабуть, все, крім смаження. Давайте поговоримо про кожному способі окремо.

Варка

У процесі приготування зберігаються практично всі мікроелементи, присутні в сирому овочі. Бульби відвареної картоплі містять велику кількість антиоксидантів, які захищають стінки судин, перешкоджають розвитку деструктивних процесів в організмі, подовжують молодість, тому корисні і самій мамі і малюкові.

Саме в вареному вигляді можна вживати цей овоч при поганій переносимості крохмалю, оскільки при варінні частина його переходить у воду. А ще краще перед приготуванням вимочити очищені бульби в холодній воді.

Одне з найсмачніших і улюблених усіма страв - картопляне пюре. Мамам потрібно підібрати ідеальний для себе і дитини варіант. Якщо крохмаль переноситься добре, то можна приготувати пюре на картопляному відварі. Якщо немає негативних реакцій на молочні продукти, то спробуйте варіант на розбавленому молоці. Цільне краще не використовувати, оскільки білки коров'ячого молока проникають в грудне молоко. Для малюка вони чужорідні і часто викликають алергію.

І вже точно не потрібно робити картопляне пюре на вершках, з великою кількістю вершкового масла або на підсмаженому цибулі. Ніхто не сперечається, що смачно, але зайвий жир може викликати розлад травлення у дитини.

На пару

Більш дієтичний спосіб приготування, ніж варіння. Так менше руйнуються вітаміни, не переходять у воду багато корисних речовин. З парової картоплі можна приготувати пюре. Мінус тільки в тому, що в бульбах, приготованих на пару, залишається більше крохмалю, тому попередньо їх краще вимочувати.

гасіння

Властивості тушкованої картоплі близькі до вареної. Але це вірно, якщо ви тушкуйте у власному соку або з овочами. Якщо ж в каструльку з картоплею потрапила жирна свинина, баранина або, що ще гірше, банку магазинної тушонки, то про дієтично і корисності такого блюда для мами і дитини можна забути. Картопельку краще згасити з індичкою або курочкою, яловичиною або пісної свининою. Смачно, поживно і корисно.

Мінус той же, що і в разі приготування на пару: зайвий крохмаль залишається в готовій страві.

запікання

Печена картопелька у багатьох асоціюється з багаттям, зоряної ночі, відпочинком на природі. Але вдома в духовці вона виходить теж дуже смачною.

Домашню печену молоду картопельку можна їсти зі шкіркою, в якій міститься максимальна кількість корисних мікроелементів. До того ж саме при такому способі приготування мінімальна калорійність. Тільки дивіться, щоб у картоплі не було зелених бочків. Пам'ятайте про соланін.

А чи можна смажену?

А ось що при ГВ є точно не потрібно, так це смажені страви. І до картоплі це теж стосується. Смажена їжа містить велику кількість жиру, що призводить до розладів шлунково-кишкового тракту у немовляти і сприяє набору зайвих кілограмів мамою.

Але в даному випадку велику кількість жиру - не головна проблема. Будь-яке масло при тривалому нагріванні до температури понад 200 градусів розкладається. При цьому утворюються вільні радикали, токсини і канцерогени. Ці речовини запускають патологічні реакції в організмі, сприяють виникненню захворювань нервової та імунної системи, хвороб печінки, розвитку атеросклерозу і раку.

У грудних дітей виникають атопічний дерматит, запори, проноси і здуття животика. Чи варто тарілка смаженої картоплі таких мук для малюка. Та й ваше власне здоров'я вам стане в нагоді.

Але самим шкідливим продуктом є картопля фрі промислового виробництва. При повторному нагріванні масла кількість канцерогенних речовин в ньому стає просто величезним. А масло при виробництві може і тиждень не мінятися. Відмовтеся від цього продукту назавжди. Здоров'я вам знадобиться і після припинення грудного вигодовування.

Всіма улюблена картопелька корисна для мами і малюка. Тільки вибирайте правильні способи приготування і будьте здорові.

Схожі статті

Останні обговорення:

917 перегл. 0 відповідь. 0 голос.

699 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

489 перегл. 0 відповідь. 0 голос.

Які способи варто використовувати мамі при грудному вигодовуванні малюка?
А чи можна смажену?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация