Чи можна мамі, що годує часник: коли і скільки

  1. Корисні властивості
  2. склад
  3. Рекомендації по вживанню часнику

Часник - спеція, яка надає страві і закусок гостроту і пікантність. Відомо, що лікарі не рекомендують їсти при годуванні груддю гострі страви і спеції. Часник при грудному вигодовуванні не відносять до ряду заборонених продуктів. Однак вводять обмеження на вживання. Так, овоч можна їсти на п'ятий-шостий місяць після пологів і в невеликих кількостях.

Так, овоч можна їсти на п'ятий-шостий місяць після пологів і в невеликих кількостях

Корисні властивості

Часник - низькокалорійний продукт, у складі якого відсутні жири і практично не входять вуглеводи. Тому овоч можна їсти без ризику набрати зайву вагу. Однак корисну дію рослини полягає зовсім не в цьому.

Перш за все, часник - універсальна захист організму від різних інфекцій і простудних захворювань. Він зміцнює імунітет і є відмінною профілактикою грипу, ГРВІ та ГРЗ.

Часник виконує важливі функції в організмі годуючої мами:

  • Знижує рівень холестерину;
  • Посилює імунітет і бореться з простудними захворюваннями;
  • Попереджає вірусні захворювання;
  • Зменшує ризик ракових пухлин;
  • Знижує артеріальний тиск;
  • Перешкоджає появі різних грибкових інфекцій, в тому числі кандіоза ( молочниці ), До якого схильні багато годують мами;
  • Нормалізує роботу травлення;
  • Розширює кровоносні судини і попереджає інфаркти.

До складу часнику входить особлива речовина алліцин, яке запобігає ускладненням після застуди або грипи. Таким чином, часник є своєрідним антибіотиком природного походження. Крім того, до складу овоча входить велика кількість вітамінів.

склад

Вітаміни та елементиДія на організмЗміст в 100 г продукту

В1 (тіамін) Зміцнює і сприяє зростанню нігтів, підвищує настрій і знімає втому, покращує роботу кишечника 0,2 мг В2 (рибофлавін) Палить цукор і сприяє схудненню, регулює роботу нервових клітин, покращує стан шкіри і волосся, уповільнює старіння 0,1 мг В3 або РР (ніацин) Розширює кровоносні судини, розріджує кров, нормалізує артеріальний тиск і запобігає хворобам серця 0,7 мг В5 (пантеноловая кислота) Забезпечує обмін речовин, забезпечує організм енергією, нормалізує роботу кишечника і нервових клітин 0,6 мг В6 (піридоксин) Нормалізує роботу м'язів і серця, допомагає при простудних захворюваннях 1,2 мг В9 (фолацин) Поліпшує склад крові і забезпечує нормальне кровотворення, знімає втому і допомагає при депресії 3 мг С (аскорбінова кислота) Захищає організм від інфекцій, виробляє і зміцнює імунітет, поліпшує настрій і додає бадьорості 21 мг Кальцій Головний будівельний матеріал для кісткового скелета, зубів і нігтів, покращує кровотворення і бере участь в обміні речовин 181 м г Калій Регулює баланс води в організмі, забезпечує нормальну діяльність судин, м'язів та інших м'яких тканин 401 мг Залізо Формує гемоглобін і бере участь в кровотворенні, забезпечує мозок киснем 1,7 мг Магній Зменшує кількість холестерину в крові і виводить токсини з організму, перешкоджає виникненню раку , склерозу і хвороб серця і судин 24-26 мг Натрій Організовує нормальний розвиток і ріст організму, розширює судини, запобігає сонячні і теплові удари 17 мг Фосфор Покращує пам'ять і роботу мозку, зміцнює до остную структуру і зубну емаль, забезпечує нормальне функціонування нирок 153 мг Цинк Формує і зміцнює кістковий скелет, загоює рани, покращує стан шкіри і стимулює роботу мозку 1,2 мг Марганець Забезпечує кровотворення і правильний розвиток клітин 1,7 мг Селен Відновлює шкірний покрив, зміцнює волосся і нігті, виводить токсини з печінки 14 мкг Мідь Підтримує нормальний склад крові і запобігає розвитку анемії 130 мкг Йод Підвищує імунітет і активізує діяльність головного мозку, нормалізує роботу щитів идной залози 9 мкг

Часник і цибуля при грудному вигодовуванні: 5 міфів

  1. Запах відвертає малюка від грудей. Якщо ви вживаєте цибулю або часник в невеликій кількості, а не кілограмами, то запах овочів не відлякає грудничка.
  2. Лук або часник роблять молоко гірким. Дійсно, цибулю і часник змінюють склад молока, але в незначній мірі. При цьому смак молока не стає гірким !;
  3. Вироблення молока зменшитися. Часник і цибуля ніяк не впливають на рівень лактації;
  4. У немовляти виникне алергія. Алергія у новонароджених які знаходяться на грудному годуванні, з'являється на багато продуктів, в тому числі на цибулю і часник. Це залежить від індивідуального розвитку. Якщо у малюка з'явилася алергія, виключіть продукт з раціону. Повторно ввести можна через місяць. Організм ще більше зміцніє, і алергія може пройти. Якщо у малюка сильні алергічні реакції на багато продуктів або генетична схильність до алергії, можна використовувати дієту при лактації.
  5. Цибулю і часник викликає коліки у грудчніка. В даному випадку впливає кількість уживаного продукту. Вживання понад норму, безумовно, викличе метеоризм, коліки та інші розлади шлунка у немовляти. Але якщо дотримуватися рекомендацій, проблем не виникне.

Але якщо дотримуватися рекомендацій, проблем не виникне

Рекомендації по вживанню часнику

  • Неприємний запах після вживання часнику чи цибулі можна перебити петрушкою. До речі, петрушка позитивно впливає і на рівень лактації;
  • Часник при грудному вигодовуванні вводите в меню поступово і з маленьких порцій. Уважно стежте за реакцією немовляти на новий продукт протягом одного-двох днів;
  • У перший раз спробуйте ⅓ зубчики. Якщо негативної реакції немає, порцію можна збільшити до одного повноцінного зубчики. Не зловживайте продуктом - використовуйте часник не більше двох разів на тиждень;
  • У перший час після введення препарату в раціон годуючої мами, не їжте часник окремо. Додавайте спеції в страви, запікайте разом з овочами або м'ясом. Термічна обробка забезпечить більш легке і швидке засвоєння продукту;
  • Часник краще брати з південний регіонів, так як він містить більше селену.

Часник в невеликій кількості можна і потрібно вживати мамі, що годує, але не раніше трьох-чотирьох місяців після народження дитини. У перші три місяці організм немовляти адаптується до нових умов і гостро реагує на нову їжу. Виникає алергія і коліки у грудничка.

Деякі педіатри рекомендують їсти часник не раніше, ніж через півроку. Однак якщо у малюка немає алергії та іншої негативної реакції, то можна їсти овоч і раніше. Які ще овочі можна вживати при годуванні, читайте за посиланням https://vskormi.ru/mama/food/ovoshhi-pri-grudnom-vskarmlivanii/.

Важливо вводити нові продукти в раціон годуючої мами обережно і уважно стежити за самопочуттям і реакцією новонародженого. Детальніше, як це робити, читайте в рубриці " Харчування після пологів ".

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация