Чи можна мамі, що годує сливи при грудному вигодовуванні

  1. користі сливи
  2. Слива мамі, що годує: поради щодо введення в раціон
  3. Слива мамі, що годує: в якому вигляді краще вживати
  4. Рецепти для мам
Зміст статті:

Слива при грудному вигодовуванні - джерело вітамінів і корисних речовин. Як відомо, саме з маминим молоком в організм крихти надходять всі необхідні речовини, а значить, жінка повинна харчуватися правильно і в достатній кількості.
Життя мами з появою немовляти не просто набуває яскраві фарби, вона стає дуже відповідальною і передбачливою. Саме тому виникає дуже багато питань, чи можна сливи при грудному вигодовуванні, і як їх вживати, щоб не нашкодити дитині? І так, давайте розбиратися, що ж за фрукт зливу?

Слива при грудному вигодовуванні - джерело вітамінів і корисних речовин

користі сливи


Слива відома дуже давно своїм послаблюючу властивістю. Раніше висушений фрукт заварювали і давали пити при розладах кишечника (запорах). На сьогоднішній день зливу за своїми корисними властивостями обходить навіть знамените яблуко.
У 100 грамах знаменитого продукту міститься найпотрібніші організму речовини:
Речовина, його кількість,% від добової споживаної норми
залізо - 9мг - 50%
мідь - 0.057мг - 6%
фосфор - 16мг - 2%
селен - 1мкг - 2%
Вітамін А - 345 мкг - 11.5
Вітамін РР - 0.417 - 3%
Вітамін С - 9.5мг - 16%
Вітамін К - 6.4 мкг - 5%
Вітаміни групи В - близько 2-3%
Калій - 157мг - 3%
Харчові волокна - 1.4гр - 3.5%
Вуглеводи - 11.5гр - 8%
Калорійність - 46 ккал
Шляхетний плід має безліч корисних властивостей, наприклад: сприяє посиленню перистальтики кишечника, як наслідок, має помірну послаблюючу дію. Не можна не відзначити сприятливий вплив сливи на кровотворення - регулярне вживання фрукта сприяє профілактиці анемії і тромбоутворення. Деякі відзначають і прискорене сечовипускання після вживання сливи.
На замітку: сніданок Катерини 2 починався з двох слив.

Слива мамі, що годує: поради щодо введення в раціон


Безумовно, слива дуже корисний продукт, і жінці, яка годує дитину грудьми, вона явно не пошкодити. Слід її правильно вживати, і ви отримаєте масу користі. Правила правильного прийому слив мамі, що годує:
1. Вибирайте продукт по сезону: не варто в січні купувати плоди слив в надії, що від них буде якась користь. Вони оброблені занадто великою кількістю реагентів, щоб зберегти їх зовнішній вигляд. Краще взяти домашні фрукти з власного саду.
2. Рівномірний білий наліт - ознака свіжості продукту. Він легко втечуть при протиранні серветкою.
3. Сливовий плід для мами повинен бути щільним і пружним, неприпустимі вм'ятини, тріщини або ознаки підгнивання.
4. Слива при грудному вигодовуванні в 1 місяць навряд чи принесе яку-небудь користь малюкові. Кишечник дитини в цьому віці просто не готовий перетравлювати таку їжу. Саме тому мамам педіатри рекомендують до 3-4 місяців з фруктів вживати тільки печені яблука і банани.
5. Не більше 2 слив в день! Це повинно стати вашим правилом. Адже будь-який продукт, з'їдений в великих кількостях, несе шкоду.
6. Поступове введення: спочатку маленький шматочок, на наступний день трохи більше і так протягом тижня доводимо до 2 слив день. При цьому уважно стежте за станом дитини: чи не з'явилася висипка, чи немає розлади стільця.

Слива мамі, що годує: в якому вигляді краще вживати


Лікарі не забороняють вживати мамам сливу в сушеному вигляді, проте слід пам'ятати, що чорнослив містить акриламід - знаменитий природний канцероген і токсин. Тому краще обмежити прийом висушених плодів.
Так само остерігайтеся напоїв і джемів, зварених зі слив з кісточками. Вся справа в тому, що в «серце» сливи знаходиться специфічне речовина амигдалин, під дією високих температур воно руйнується до синильної кислоти - це сильна отрута. У багатьох рецептах компотів і джемів можна зустріти додаткові компоненти у вигляді цукру, кориці, цедри лимона або апельсина. Остерігайтеся таких добавок, адже у малюка може бути алергія на них.

Рецепти для мам


1. Компот зі слив. Для приготування необхідно взяти півкілограма слив і очистити їх від кісточок, попередньо добре помивши. Потім помістити фрукти в півлітра окропу і додати цукор 2 столові ложки (можна менше або взагалі не додавати). Кориця за бажанням мами.
2. Сливовий джем готується так само просто, як і компот, але триваліше. Щоб поласувати солодким десертом, добре вимийте 1 кг слив, очистіть кожну від шкірки і кісточки. Скибочки необхідно викласти на дно каструлі зі склянкою окропу. Після закипання сливової маси починаємо повільно всипати цукор (1 кг), постійно помішуючи вміст каструлі. Весь процес варіння буде тривати близько 40 хвилин, потім до густої маси додаємо 0,5 чайної ложки лимонної кислоти - і можна подавати до столу. Деякі вважають за краще влаштовувати джем в стерилізовані банки - так він довше збережеться.
3. Принцип приготування сливового варення практично такий же як і джему. Тільки не потрібно знімати шкірку з плодів і доливати воду. Готові фрукти засипаємо кілограмом цукру і даємо постояти 30-60 хвилин, а після чого встановлюємо на плиті на мінімальний вогонь. Коли маса закипить - варення готове.
Варто відзначити, що зливу, що пройшла термічну обробку, легше засвоюватися організмом дитини і мами, менш агресивна для шлунково-кишкового тракту.
Слива при грудному вигодовуванні може стати чудовою альтернативою полівітамінних комплексів. Її можна використовувати і в якості солодкого десерту, і як напій. Ось тільки варто бути обережними зі сливами жінкам, які страждають на цукровий діабет. В цьому випадку фрукт краще виключити з раціону через великий вміст цукру. При підвищеній масі тіла не рекомендується з'їдати більше 100 гр слив в тиждень.

1
Слід обережно їсти фрукт і мамам з нестабільною працюй кишечника.
Важливо! У діток зливу може викликати здуття живота, а як наслідок коліки. Тому, якщо ви помітили, що дитина неспокійний після з'їденої вами сливи, краще відкласти ці ласощі на більш пізній час. Це абсолютно не означає, що тепер ви ніколи не зможете використовувати цей плід, поки годуєте грудьми. Просто кишечнику дитини потрібно до нього звикнути.
І ще одна не зовсім приємна картина - пронос у дитини після вживання мамою сливи. Це трапляється досить часто. Значить дитина ще не готовий до знайомства з цим фруктом - потрібно припинити прим фрукта.

Останні матеріали розділу:

Що зробити щоб пропало грудне молоко

Грудне вигодовування приносить величезне задоволення жінкам, адже воно створює особливий контакт між мамою і малюком. Але основна мета забезпечення дитини натуральною їжею - зміцнення ...

Ібупрофен при грудному вигодовуванні Ібупрофен при грудному вигодовуванні

Як відомо, на дитину впливає стан матері. Тому вагітним потрібно з обережністю складати раціон харчування і вибирати лікарські засоби, так як вони ...

Реліф при грудному вигодовуванні Реліф при грудному вигодовуванні

Вагітність і пологи - це стрес для організму жінки. За медичною статистикою, 60% новоспечених мам страждають від такого захворювання, як геморой. Він супроводжується дискомфортом ...

Саме тому виникає дуже багато питань, чи можна сливи при грудному вигодовуванні, і як їх вживати, щоб не нашкодити дитині?
І так, давайте розбиратися, що ж за фрукт зливу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация