Чи можна пряники при грудному вигодовуванні?

  1. Пряник подарує енергію!
  2. Що радять фахівці?
  3. Домашні - особливо смачні і корисні

Зміст статті

Скільки рад доводиться вислуховувати молодій мамі з приводу правильного харчування, скільки заборон і небезпек, як стверджують родичі, таїть в собі будь-який продукт. Але все ж забезпечити повноцінне харчування в цей період потрібно не тільки собі, адже грудне молоко повинно бути наділене повним набором корисних речовин, щоб малюк розвивався нормально і не хворів.

Пряник подарує енергію!

Звичайно, є продукти, які потрібно виключити на цей час, наприклад, спиртні напої і продукти, в яких багато барвників і консервантів, але від багатьох чинників з власного меню не варто відмовлятися, доведеться лише зменшити порції.

Про солодощах теж не варто забувати, так як вони приносять певну користь. Наприклад, пряники не тільки принесуть радість годувальниці завдяки смаковим якостям, а й наситять організм швидкими вуглеводами, які дарують енергію і підвищують настрій.

Ці речовини входять до складу клітин і тканин, забезпечуючи:

  • нормальну роботу м'язів серця;
  • підтримку печінки і нервової системи;
  • нормальну концентрацію рівня цукру.

Однак в період лактації не можна відразу з'їсти велику кількість пряників, особливо, якщо вони куплені в магазині, а не приготовлені в домашніх умовах. Деякі виробники можуть додати в продукт і ароматизатори, і прянощі, які в більшості випадків дитячий організм починає відторгати. Наслідками в цьому випадку можуть бути коліки, алергія, здуття животика у крихти.

Що радять фахівці?

Педіатри радять після пологів перший пряник з'їсти, коли грудничку буде більше трьох місяців, тобто в той період коли, його травна система значно зміцніла. Перша порція повинна складатися з невеликого шматочка, менше половини, бажано в першій половині дня, щоб потім, після кількох годувань, була можливість спостерігати, не позначився пряник негативно на дитячий організм.

Однак, якщо на ніжній шкірі дитини стала з'являтися висип або виявилися зміни в роботі шлунково-кишкового тракту, про пряники доведеться забути. Повторити спробу і включити в раціон пряники можна через два тижні, знову вводячи невеликими порціями, але бажано замінити пряники, вибравши іншого виробника.

Якщо все нормально, і протягом 36 годин ніякої патологічної реакції не послідувало, можна порцію збільшувати. Але лікарі попереджають, що норма в період грудного годування - це не більше 4 штук на добу.

Ті жінки, які люблять пряники, навряд чи до народження малюка цікавилися, що входить до складу ласощів, але тепер на інгредієнти потрібно звертати пильну увагу. Не повинно тут бути загусники і емульгаторів, барвників і консервантів. Не бажано вибір зупиняти на тих пряниках, які мають в складі горіхи або повидло, а поверхня рясно полита шоколадною глазур'ю або штучною.

Якщо в супроводжуючих документах зазначено, що в пряник є мед, такий продукт є в період лактації не рекомендується в зв'язку з тим, що при приготуванні мед піддавався термічній обробці, а, значить, виділив шкідливі речовини.

Деякі пряники дуже красиво виглядають на прилавку, виділяючи привабливий аромат і привертаючи увагу покупців яскравою насиченою забарвленням. Але ззовні зовнішність в більшості випадків таїть в собі небезпеку, так як під цією красою, швидше за все, містяться шкідливі барвники, які виробляють штучним шляхом, і небезпечні ароматизатори, з якими дитячий організм впоратися не в змозі.

Відмовитися мамі доведеться і від пряників, начинених різними компонентами, які можуть спровокувати діатез або алергію. До таких продуктів відносяться:

  • згущене молоко;
  • карамель;
  • повидло або джем або інші інгредієнти.

Самі звичайні пряники, звичайно, не такі смачні, як велике їх різноманітність з різними добавками, але зате шкоди від них дитині не буде.

Купуючи пряники, необхідно дізнатися їх дату виготовлення, так як цей продукт після 60 діб вважається зіпсованим, і є його не можна. Не будуть сидіти вони бути з деформаціями і патьоками, вм'ятинами і розкришеними.

Домашні - особливо смачні і корисні

Все ж ризиків в цей період, купуючи пряники, можна уникнути, якщо освоїти легкий рецепт і готувати самостійно цей вид солодощі, використовуючи ті натуральні продукти, які не принесуть шкоди дитині, але доставлять справжнє задоволення не тільки мамі, але і всім членам сім'ї.

Рецептів пряників існує дуже багато, але в період лактації все ж краще зупинитися на дієтичному.

Для приготування знадобляться такі продукти:

  • 700 гр. борошна;
  • стакан (за вибором) - кефіру, сметани або ряжанки;
  • 1 або 2 склянки цукру (кількість залежить від смакових уподобань);
  • 200 гр. води;
  • трохи солі;
  • сода, але гасити її звично оцтом не обов'язково через присутність кислої молочної середовища.

У великій широкій ємності до вибраного молочному продукту додається сода, а потім - половина отмеренного цукру і сіль. Коли ці інгредієнти були ретельно перемішують, по частинах поступово додається борошно. Знадобиться вимішувати до тих пір, поки руки будуть залишатися чистими, без налиплого грудочок.

Тепер дуже зручно і просто скачати з тіста довгий джгут, який потім слід порізати на окремі, однакового розміру шматочки. Сформувавши майбутні пряники, їх викладають на деко, який заздалегідь вистилають спеціальним папером, призначеної для цього процесу. Під час термічної обробки пряники почнуть збільшуватися, тому на деку вони повинні розміститися на відстані один від одного.

У духовку заготівля відправляється тільки після того, як вона розігрілася до 200 градусів. Випікається солодкість протягом невеликої кількості часу - близько 30 хвилин. До цього часу має бути готовий сироп. Готують його в період лактації зовсім просто: цукор, що залишився кип'ятять разом з водою протягом 20 хвилин. Можна зробити його оригінальним, додавши в підготовлюваний склад листочки м'яти. Діставши готові пряники і розмістивши на блюді, їх акуратно заливають сиропом.

Незважаючи на те, що це домашня випічка, в раціон такі пряники слід вводити обережно, дотримуючись усіх правил.

Відео: випічка при грудному вигодовуванні

Що радять фахівці?
Що радять фахівці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация