Чи може наша політична система боротися з фальсифікаціями? Дмитро Муратов і Олексій Полухін запрошують до дискусії

  1. «Я радий жорсткої реакції президента на« карусельників »
  2. «Наша влада насправді не вважає злочином фальсифікацію результатів»

Дмитро Муратов

голова Редакційної ради «Нової газети»

«Я радий жорсткої реакції президента на« карусельників »

- На матеріал Тетяни Юрасової про «карусельників» в Підмосков'ї пішла жорстка реакція президента і глави ЦВК. Я цьому радий. На очах у всіх підручні губернатора Воробйова скоюють злочин і ходять з солодкими особами державників. Як сказано в одній книжці про крадіжку (а злодійство голосів теж крадіжка): «Мені красти можна. Я Батьківщину люблю ». Ось цих любителів Батьківщини ми будемо і далі хапати за. І мені вже нестерпні розмови необізнаних людей, що все одно нічого змінити неможливо. Собака, люблять вони повторювати, гавкає, а караван іде. Ну ідіоти. Караван іде саме тому, що собака гавкає. Розлякує вовків.

Олексій Полухін

заступник головного редактора «Нової газети»

«Наша влада насправді не вважає злочином фальсифікацію результатів»

- У мене немає сумнівів в тому, що реакція президента на повідомлення членів РПЛ про «каруселі» в Балашисі, фото- і відеосвідчення яких опублікувала «Новая газета», була щирою. Володимир Путін бачить тут порушення і вважає, що вирішити цю проблему можна, давши доручення Олександра Бастрикіна.

Вибачте, Володимир Володимирович, насправді - немає.

«Нова газета» накопичила солідний досвід перетворення неспростовних доказів у процесуальну труху саме спільними зусиллями ЦВК і Слідчого комітету.

Почалося все з «Митищі-гейт». Два роки тому наш автор Тетяна Юрасова розповіла, як 68 голів виборчкомів у одному тільки підмосковному місті переписали результати виборів. Докази були надані. Голова ЦВК Елла Памфілова створила робочу групу, до складу якої увійшли її підлеглі, незалежні експерти та журналісти «Нової газети».

Треба сказати, що ніхто не сперечався з тим, що результати виборів були переписані.

Але насамперед Елла Памфілова заявила, що вони не можуть бути скасовані. Це тепер, після історії з Примор'ям, ми знаємо, що скасувати можна тільки результати тих виборів, на яких несподівано перемагає кандидат від опозиції. А тоді ми ще цього не знали і, чесно кажучи, засмутилися.

А другою справою ЦВК передав матеріали до Слідчого комітету. І не тільки по Митищах. Але також за іншими підмосковним містах і по Дагестану. Виявилося, що у нас найгуманніше наслідок в світі. Сотні приписок голосів на користь «Єдиної Росії» пояснили втомою і неуважністю (парадокс, але втомлені і неуважні члени виборчкомів при цьому не помилялися на користь інших партій). А в Дагестані документи, що викривають фальсифікаторів, і зовсім потонули в підвалі «після тривалих дощів». Слідство розвело руками і повернулося до дійсно важливих справ, наприклад, про репоста.

У лютому 2017 роки ми надали ЦВК і слідству відеодокази фальсифікацій підмосковних (і не тільки) виборів. Їх зафіксували ті самі камери, які були встановлені на ділянках з ініціативи Володимира Путіна перед президентськими виборами 2012 року. Техніка не підвела: з її допомогою дійсно можна виявляти порушення. Але співробітники виборчкомів і з їх подачі правоохоронці заявили: підробляли не справжні протоколи, а просто «лічилки», які видавали спостерігачам і членам комісії від непарламентських партій «для відомості».

Нарешті, у вересні 2017 роки ми опублікували «чорний альбом», який підготували волонтери за підсумками переглянуто камер на дільницях в Петербурзі. Власне, це розкадровка рівно такий же історії, яка сталася на виборах в Балашисі і з подачі членів РПЛ обурила президента. Класична, без викрутасів, «карусель». Особи людей, які вкидають пачку за пачкою бюлетені на кількох ділянках, прекрасно видно. Виразної реакції з боку ЦВК та правоохоронців ми так і не дочекалися.

Виразної реакції з боку ЦВК та правоохоронців ми так і не дочекалися

Балашиха. Член ДВК 568 Василенко голосує в дев'ятий раз

Цього разу після зауваження президента Елла Памфілова звернулася в Генеральну прокуратуру. Напевно, десь в Технічному провулку доручення президента теж уже передають, як гарячу картоплю. Я навіть не виключаю, що знайдуть пару стрілочників. Звільнили ж після «Митищі-гейт» главу виборчкому цього міста. Але в Підмосков'ї ситуація стала тільки гірше, що і видно з історії з «каруселями» в Балашисі.

Це не питання персональної відповідальності. Фальсифікації 2011 року, які вивели росіян на масові протести, пов'язували з ім'ям Чурова, але з його заміною на Памфилову принципових змін не відбулося.

Проблема тут в тому, що наша влада насправді не вважає злочином фальсифікацію результатів виборів і перемогу в результаті таких фальсифікацій. Навпаки, вона вважає злочином протидію цій практиці. Тому що протидія підриває чинну владу, а фальсифікації, навпаки, її зміцнюють. Тому я не думаю, що чиновники і силовики здатні почути президента, наскільки б щирою і жорсткої не була його реакція.

Можливо, це зайве песимістичний і помилковий прогноз. Тому ми хочемо запитати у наших читачів, тобто у народу - у громадян: чи вірите ви, що після прямої вказівки президента фальсифікації на виборах будуть розслідувані, а винні - покарані?

проголосувати можна на сайті «Новой». Підсумки опитування обов'язково підведемо в понеділок.

Тому ми хочемо запитати у наших читачів, тобто у народу - у громадян: чи вірите ви, що після прямої вказівки президента фальсифікації на виборах будуть розслідувані, а винні - покарані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация