Чи піде Порошенко на перенесення виборів?

  1. Новини Донецької області (Донбасу) і України

Новини Донецької області (Донбасу) і України

26 серпня 2018 року

Чи піде Порошенко на перенесення виборів?

У президента зараз взагалі все підпорядковано одній меті - виграти вибори. А оскільки чесним шляхом зробити це не вийде, то періодично в ЗМІ спливають розробляються на Банковій "технологічні" варіанти перемоги. Вчора політиками весь день обговорювалося один з таких варіантів - перенесення президентських виборів з травня на червень.

Оскільки про це заявили не пов'язані один з одним джерела, сумніватися в тому, що такий варіант розглядається (або розглядався), годі й говорити. Тим більше, що певні підстави для нього є навіть в Конституції, де в одних статтях мова йде про березень, в інших - про п'ятирічний термін повноважень.

Дуже схожа історія, до речі, була і в 2009 році, коли теж був вибір - між п'ятирічним терміном Ющенко, закінчується в січні 2010-го, і жовтнем 2009-го, який був прописаний в старій версії Конституції. Але в підсумку нічого з цього не вийшло.

Чи не вийде і зараз. Не тільки тому, що Порошенко побоїться налаштовувати проти себе Захід і громадську думку, а й тому, що таке перенесення навряд чи йому щось дасть. Традиційні міркування щодо того, що влітку значна частина виборців у відпустках і на дачах, а голосують тільки найбільш дисципліновані (тобто пенсіонери), не допоможуть - бо якраз пенсіонери будуть першими, хто проголосує проти Порошенка. Вже вони-то точно нічого хорошого для себе за ці п'ять років не бачили.

Так що вибори все-таки будуть в березні. І використовуватися на них будуть інші технології. Тому що здаватися президент все одно не стане.

Порошенко вважає, що російськомовні його "розуміють"

Україна вчора відзначила День прапора. Правда, якщо судити за стрічками ЗМІ, відзначав його один Порошенко, який весь день з'являвся в них з найрізноманітнішими коментарями. Серед яких, втім, було чимало цікавих.

Так, президент вперше вибачився за те, що перед виборами 2014 року пообіцяв закінчити війну за кілька годин. Само по собі вибачення досить продумане і навіть виглядає щирим, хоча і не скасовує того факту, що саме на цю обіцянку Порошенко клюнуло більшість виборців і на Заході, і на Сході: одні вважали, що він зможе перемогти в лічені години, інші якраз не вірили, що це можливо, а тому сподівалися, що в лічені години буде укладено мир.

У щирість заяв політиків взагалі вірити складно, а у випадку зі вчорашніми висловлюваннями президента не вірилося ще й тому, що вибачення він перемішував з відвертими фантазіями.

Так, Порошенко подякував російськомовних громадян країни за їх "розуміння" зусиль влади по "розвитку української мови". При цьому президент навів перелік прикладів, який якраз свідчив про те, що ніякого "розуміння" немає, а є лише кампанія насильницької українізації.

За словами гаранта, українська мова все більше "наповнює собою радіо, телебачення, кінематограф, книжкові магазини". Але було б дивно, якби він не наповнював радіо після того, як ввели квоти на україномовну музику і порушників жорстко штрафують. Те ж стосується і телебачення.

Що стосується кінотеатрів, то їх український дубляж "наповнює собою" ще з 2008 року, коли російський дубляж був заборонений. Нарешті, книжкові магазини "наповнюються" українською мовою просто тому, що ввезення книг з Росії ускладнений до неможливості, а один час взагалі був заборонений.

Характерно, що президент не зміг навести жодного прикладу, коли українська мова добровільно "наповнював собою" хоч щось. Тому що в тих звужуються сферах, де російська ще не заборонений, громадяни України ніякого розуміння до політики влади не виявляють.

Траурний День прапора на Донбасі

На Донбасі День прапора святом не став. У Луганській області вчора йшли запеклі бої, в результаті яких загинуло 13 осіб з обох сторін. Втім, про восьми загиблих сепаратистів заявив тільки Порошенко, тому правильніше буде говорити про п'ять загиблих українських військовослужбовців і невідомому числі загиблих з боку "ЛНР".

Сторони висловлюють протилежні версії того, що відбувається, тому визначити, хто нападав, а хто оборонявся, можна буде хіба що зі звіту місії ОБСЄ. Поки ж доводиться констатувати, що відразу після підписання нової угоди про перемир'я (тепер з 29 серпня) стався один з найзапекліших боїв нинішнього літа. Можливо, одна з сторін дійсно хотіла встигнути до перемир'я взяти під контроль якісь кілометри в "сірій зоні".

Також слід зазначити, що головні події вчорашнього дня проходили в Луганській області, а не - як завжди - в Донецькій. Війська "ЛНР", як правило, ведуть себе набагато пассивнее своїх донецьких колег, тому бої в районі Кримського - подія надзвичайне. Невідомо тільки, чиєю раптової активністю воно викликано - "Айдара" або "ЛНР".

Але, як би там не було, головне в іншому. Бої в районі Кримського ще раз продемонстрували, наскільки коротким є шлях від млявої конфлікту до повноцінних бойових дій. Якщо вже Перша світова почалася з одного пострілу в Сараєво, то конфлікт на Донбасі і зовсім може розгорітися з новою силою навіть із-за випадкової кулі.

Оскільки народ України (як показує соціологія) втомився від війни, українська влада повинна сама проявити ініціативу, щоб уникнути повторення серпня 2014 го або лютого 2015 го. Але ніяких ініціатив не видно. Навпаки, Порошенко посилено піариться в "кулі кольору хакі", показуючи, що він хоче продовжувати війну.

Газ та опалення вже точно подорожчають

Немає сенсу для Порошенка переносити вибори ще й тому, що соціальна ситуація в країні з кожним місяцем погіршується. Зростають борги по зарплатах, вперше з'явилися заборгованості по пенсіях, субсидії урізують всім, кому можуть, але найголовніше - попереду нове зростання тарифів.

Вчора прем'єр Гройсман заявив, що підвищення ціни на газ і опалення восени неминуче. Він пояснив, що вже рік пручається вимогам МВФ (і це, в принципі, правда), але тепер доведеться здатися. Тому що гроші від фонду потрібні.

Шкода, що Гройсман заявив це в позитивної формі. Якби він запитав у слухачів, що їм потрібніше - кредити від МВФ або збереження нинішніх тарифів, - вони б відповіли, що зменшення тарифів, тому що навіть нинішні для них непідйомні. І в умовах, коли офіційно зареєстрований шлюб стає обтяжливою обставиною при отриманні субсидій, нам ще належить побачити, як борги по "комуналці" почнуть рости галопуючими темпами і, врешті-решт, завалять під собою всю систему ЖКГ.

Але влада свій вибір зробила. Їй потрібні гроші МВФ сьогодні, а після траншу - хоч потоп.

США VS Китай: торгова війна в розпалі

Світ тим часом застиг в очікуванні нової економічної кризи. Вчора Штати і Китай обклали один одного новими митами - на товари загальною сумою в 16 млрд доларів. Правда, паралельно Вашингтон і Пекін ведуть переговори про те, щоб пом'якшити торговельну війну, і значна частина світу сподівається, що вона припиниться, що економіка Китаю зупинить гальмування темпів зростання і що пов'язані з нею країни (в числі яких Україна) не постраждають. Але проблема в тому, що у Трампа немає іншого виходу, крім продовження цієї війни.

Саме оподаткування китайського імпорту гігантськими митами (а не дружба з Росією або скасування угоди з Іраном) становило базу передвиборних обіцянок нинішнього президента США. По цьому пункту стався вододіл американського бізнесу: Трампа підтримали ті, хто хоче відродити внутрішнє виробництво, проти нього виступили (і продовжують антітрамповскую війну досі) ті, хто вивів виробництво за кордон і хоче продовжувати отримувати дивіденди, зароблені на дешевій робочій силі Китаю.

При цьому президент не може поміняти табір. Оскільки за першими олігархами - багатомільйонна підтримка середніх американців, у яких з'явилася можливість отримати роботу, а за другими - мегаполіси, демократи і (поки ще) частина республіканців у Конгресі, а також більшість ЗМІ. Об'єктивно кажучи, сили за другими чималі, що Трамп уже другий рік відчуває на собі, але перейти до них - значить, залишитися без шансів на другий термін.

Тому він продовжить торговельну війну з Китаєм, звільняючи американський ринок для американських же товарів. А значить, спаду світової економіки не уникнути.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация