Чи треба викликати ГИБДД при дрібному ДТП

Опинитися одного разу в положенні учасника дорожньо-транспортної пригоди може будь-який сучасний автовласник Опинитися одного разу в положенні учасника дорожньо-транспортної пригоди може будь-який сучасний автовласник. Від подібних ситуацій часом не рятує ні досвід, ні клас автомобіля. Дрібні неприємності можуть чекати нас по дорозі на роботу, в пробці, при виїзді з парковки і навіть у дворі власного будинку.

Потрапляючи в незначну аварію, в результаті якої немає постраждалих, а пошкодження автомобілів не істотні, автовласникам варто подумати про те, чи треба їм викликати ГИБДД при їх дрібному ДТП.

На наш погляд, якщо дорожньо-транспортна пригода не несе істотних наслідків для його учасників, ГИБДД викликати не обов'язково.

Так, буквально кілька років тому, ще до введення процедури європротоколу , В разі дрібного ДТП водії вважали за краще «домовитися на місці». Як правило, винуватець ДТП елементарно передавав потерпілої грошову суму на ремонт авто. Єдиним мінусом, мабуть, в цій ситуації було те, що ні про яке страхове відшкодування мови бути не могло.

З введенням процедури оформлення ДТП по європротоколу у водіїв з'явилася можливість самостійно документувати обставини ДТП і отримувати страхове відшкодування на ремонт автомобіля.

Даний варіант оформлення дорожньо-транспортної пригоди можливий в разі виконання наступних умов:

  1. Аварія дрібна, тобто в ній беруть участь всього два автомобіля, і постраждалих серед людей - учасників аварії немає;
  2. У сторін ДТП є діючі поліси автоцивільної відповідальності (КАСКО або ОСАГО);
  3. За попередньою оцінкою, сума, необхідна на усунення пошкоджень авто, не перевищує п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
  4. Суперечка про те, хто є винуватцем ДТП, відсутня.

При оформленні ДТП по европротоклу учасникам аварії необхідно провести фіксацію обставин події фотоапаратом або відеокамерою, скласти схему ДТП, а також заповнити форму європротоколу.

Чи треба говорити, що в таких обставинах викликати ГИБДД при оформленні дрібного ДТП немає ніякої необхідності. За винятком випадку, коли сторони не можуть прийти до згоди з приводу того, хто з них в аварії винен. Але і в цій ситуації після фіксації обставин аварії їм необхідно самостійно прибути до найближчого відділення Управління ДІБДР.

Тим часом, час для більшості з нас є вирішальним фактором в більшості життєвих ситуацій. Тому ми рекомендуємо скористатися допомогою професійного аварійного комісара в тому випадку, якщо ви не збираєтеся викликати співробітника ДІБДР, потрапивши в дрібне ДТП.

Дорожні комісари красноярської служби «Автокоміссар» прибувають на місце ДТП, в середньому, протягом 15 хвилин.

Аварійний комісар в силу свого досвіду і кваліфікації зробить оформлення обставин ДТП і всіх супутніх документів в максимально короткі терміни. Чого в більшості випадків автовласники зробити самостійно не можуть в силу емоційного потрясіння і відсутності спеціальних знань, наприклад, за визначенням оцінки збитку.

У деяких ситуаціях аварійного комісара доводиться приймати рішення про те, чи треба викликати ГИБДД при дрібному ДТП в Красноярську. При цьому, в разі прибуття співробітників Інспекції, актуальність допомоги аварійного комісара не втрачається.

Так, аварійний комісар дає рекомендації сторонам для правильного складання протоколу, оцінює збиток, контролює об'єктивність співробітників ГИБДД, а в разі судового спору виступає в якості свідка.

Таким чином, при дрібному ДТП сторонам варто подумати, чи треба викликати ГИБДД, а ось звертатися до аварійного комісара рекомендуємо в разі будь-яких дорожньо - транспортних пригод.

Ця інформація буде корисна:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация