Цікаве про світ

Папський палац в Авіньйоні   Старовинний Авіньон зберігає безліч чудових пам'ятників епохи середньовіччя

Папський палац в Авіньйоні
Старовинний Авіньон зберігає безліч чудових пам'ятників епохи середньовіччя. Більшість з них пов'язано з тією епохою, коли це невелике місто, розташоване на півдні Франції, в Провансі, несподівано став столицею західнохристиянського світу - римський папа Климент V (1305- 1314), обраний за наполяганням короля Філіпа Красивого, переніс свою резиденцію з Риму в Авіньйон.

Більшість з них пов'язано з тією епохою, коли це невелике місто, розташоване на півдні Франції, в Провансі, несподівано став столицею західнохристиянського світу - римський папа Климент V (1305- 1314), обраний за наполяганням короля Філіпа Красивого, переніс свою резиденцію з Риму в Авіньйон

SONY DSC

Це стародавнє місто на річці Рона в усі часи знаходився на перехрестях історії. Тут перехрещувалися річковий торговельний шлях по Роні і сухопутний маршрут, який з'єднував Іспанію з Італією. Авіньйон здавна з вигодою для себе використовував це зручне положення, добробут його жителів росло ще й завдяки тому, що з 1129 року місто був самокерованою комуною. Однак в червні 1226 р до міста підійшла армія французького короля, і 12 вересня, після трьох місяців облоги, Авіньйон здався. Епоха самоврядування завершилася, і з 1229 р Авіньйон перейшов у володіння герцогів Анжуйських. Пізніше Авиньоном володіла королева Іоанна Неаполітанська. Пізніше папа Климент VI (1342-1352) викупив у неї Авіньйон за 80 тисяч золотих флоринів.

Пізніше папа Климент VI (1342-1352) викупив у неї Авіньйон за 80 тисяч золотих флоринів

Коли папа Климент V в 1309 прибув в Авіньйон, у нього ще не було наміру залишитися тут назавжди. Вибір Авіньйона в якості постійного місця проживання пап став результатом політичних міркувань. Залишатися в Римі, що роздирається конкуруючими кланами, вибухає постійними бунтами і повстаннями, було неможливо.

Залишатися в Римі, що роздирається конкуруючими кланами, вибухає постійними бунтами і повстаннями, було неможливо

72 роки Авіньйон носив горде прізвисько «Другого Риму». Деякі з сучасників поспішили назвати цей період «вавилонським полоном», «авіньйонських полоном» пап, але пізніші дослідники оцінили його значення набагато глибше. Так, на думку угорського історика Е. Гергея, «опинитися в" вавилонському полоні "примусив пап НЕ Філіп IV .. Якраз навпаки, папство саме знайшло собі притулок під охоронним крилом французької великої держави, щоб під її захистом ще більше зміцнити свою самодержавну верховну влада всередині церкви ».

Якраз навпаки, папство саме знайшло собі притулок під охоронним крилом французької великої держави, щоб під її захистом ще більше зміцнити свою самодержавну верховну влада всередині церкви »

За часів перебування папського двору Авіньйон перетворився в культурну, духовну, економічну та політичну столицю західнохристиянського світу, один з найбільш населених і багатих міст середньовічної Європи. До середини XIV в. чисельність його населення зросла до 40 тис. чол. Зовнішність Авіньйона почав нестримно мінятися, в ньому взяв гору новий стиль - готика. Архаїчний, який став провінційним романський стиль йшов в минуле. На березі Рони піднявся величний папський палац, місто прикрасили нові храми, палаци, будинки, госпіталі. У 1355 почалося будівництво нових оборонних споруд, які перетворили Авіньйон в другу за значенням (після Парижа) фортеця Франції. І сьогодні, незважаючи на минулі століття, центр Авіньйона є один з найбільших і повних готичних ансамблів Європи.

І сьогодні, незважаючи на минулі століття, центр Авіньйона є один з найбільших і повних готичних ансамблів Європи

Пам'ятником періоду розквіту Авіньйона ось уже на протязі шести століть залишається чудовий палац римських пап - одне з кращих творінь готичної архітектури в Європі, «найбільш красива і сильна обитель в світі», як написав про нього середньовічний хроніст.

Пам'ятником періоду розквіту Авіньйона ось уже на протязі шести століть залишається чудовий палац римських пап - одне з кращих творінь готичної архітектури в Європі, «найбільш красива і сильна обитель в світі», як написав про нього середньовічний хроніст

Перші авіньйонських тата і їх двір розміщувалися в старій будівлі домініканського жіночого монастиря і єпископському палаці. Після того як стало ясно, що Авіньйон - це надовго, обидва ці споруди були перебудовані і розширені. При папі Бенедикта XII (1334-1342) архітектор П'єр Пуассон звів нову будівлю папського палацу - строгий, величний замок. Його центром став високий, добре укріплений донжон, який отримав назву «Вежі Ангелів» (1335). Кілька її приміщень служили житлом для тата. До вежі примикає так звана «Велика», або Клементінская, капела, що служила домовою церквою пап. Її розміри становлять 52 м в довжину, 15 м в ширину і 20 м у висоту. До наших днів в капелі збереглася папська кафедра під золотим балдахіном, а перед нею вздовж стін - крісла для дванадцяти кардиналів. Стіни капели прикрашали гобелени, орнаментовані візерунком з червоних троянд. Пізніше, в XVI-XVIII ст., Оздоблення капели доповнили герби правлячих римських пап, велика частина з яких дійшла до наших днів.
У 1338-1342 рр. були знесені споруди старого єпископського палацу. Папську резиденцію оточили високі стіни з вежами, надавши всьому ансамблю суворі кріпосні риси.

Папську резиденцію оточили високі стіни з вежами, надавши всьому ансамблю суворі кріпосні риси

У його зовнішності відбилися особисті пристрасті Бенедикта XII: виходець із середовища цистерцианских ченців, він був поборником простоти і помірності. Інших, однак, поглядів дотримувався його наступник - папа Климент VI (1342-1352), аристократ, який любив розкіш. Він знайшов цей палац негідним свого папського величі і наказав побудувати поруч зі старим монументальний «Новий Палац». На південь від Вежі Ангелів в 1342 р Климент VI звів Гардеробну вежу, а в 1344 г. - палац «Opus Novum» з великим залом для аудієнцій і бенкетів. Він має розміри 45 м в довжину і 10 м в ширину. Зал прикрашає чудовий дерев'яний кессонірованний стелю. Раніше він був затягнутий синьою тканиною, посипаної зірками. Стіл, за яким сидів тато, встановлений на узвишші біля південної стіни залу. Над ним влаштовано розкішний балдахін. Столи для гостей розставлені вздовж стін, а біля протилежної стіни залу влаштований камін з маленькою кухнею - тут підігрівали вже готову їжу.
Головний корпус і два крила палацу, що служили для розміщення папської свити, утворюють значний парадний двір. Нова папська споруджувалася за проектом і під наглядом архітектора Жана Луврі, а розписувала і прикрашала велика група живописців під керівництвом Маттео Джованнетті Вітербо. Всі роботи по спорудженню та оформлення палацу були завершені вже при наступному татові - Інокентія VI .1352-1362).

1352-1362)

При Климента VI були частково перебудовані, заново оброблені і розписані будівлі Старого палацу. Добре збереглися інтер'єри папської спальної кімнати, розташованої на другому поверсі Вежі Ангелів. Її прикрашає живопис темпери, дерев'яне різьблення - кучеряве виноградні лози і листя дуба, зображення птахів і тварин. Розкішний плитковий підлогу відновлений в .963 р за старовинними зразками.
У 1791 р, за часів революції, палац був розграбований мародерами. Пізніше тут неодноразово проводилися реставраційні роботи.

Пізніше тут неодноразово проводилися реставраційні роботи

Малий палац (Петіт-Пале) спочатку був кардинальським палацом, а потім резиденцією авіньйонських архієпископів. Свій нинішній вигляд він придбав в 481 - 1495 рр. після перебудови, виробленої легатом (папським намісником) Авіньйона Жюлем Ла ровером. Нині тут розташовується музей середньовічного мистецтва, де представлені блискучі зразки італійського живопису XIII-XVI ст .. скульптури і живопису майстрів авиньонской школи XIV-XVI ст.).
Сьогоднішній Авіньйон - один з найпопулярніших у туристів міст Франції. З 1947 р тут щорічно проводиться Міжнародний театральний фестиваль, який придбав світову популярність. У будівлях колишнього папського палацу проводяться не менш відомі художні виставки. У 1995 р пам'ятники Авіньйона внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация