Цікаві місця Астрахані: Астраханський кремль, музеї Астрахані, відгуки про місто Астрахань

  1. Цікаві місця Астрахані
  2. Легендарна Тридцятка, маршрут
  3. Похід по Криму - 22 маршрут
  4. Маршрути: гори - море

Астрахань і область

Цікаві місця Астрахані

У цій статті розповідається про цікаві місця Астрахані. Це місто володіє давньою і цікавою історією. На відміну від сусіднього Волгограда, Астрахань мало торкнулися військові дії, лінія фронту проходила в 100-150 км від міста, тому тут збереглася велика кількість старовинних будівель минулих століть. Варто відзначити чудову набережну Волги - популярне місце для прогулянок, як серед місцевого населення, так і у туристів. До речі про місцеве населення, в Астрахані досить мирно уживаються люди величезного числа національностей (понад 100) і різного віросповідання (більше 10).

До визначних пам'яток Астрахані можна віднести велику кількість мостів (більше 30), адже місто розташоване на 11 островах. Два моста з'єднують лівий і правий береги Волги (основна частина міста розташована на лівому березі). Астрахань знаходиться в Прикаспійської низовини у верхній частині дельти Волги (відстань до Москви - 1534 км на південний схід). Дістатися сюди можна різними шляхами, в місті є аеропорт, залізничний та авто- вокзали. Цікаво і пізнавально здійснити круїз на теплоході по Волзі, дорога з Москви до Астрахані займе 7-8 днів з урахуванням зупинки теплохода в деяких містах.

У дельті Волги

Крім історичних пам'яток Астрахань приваблива величезною кількістю риби (в дельті Волги водяться соми, судаки, лящі, щуки, сазани, вобла та ін.). Безліч рибальських баз раді прийняти відвідувачів. Любителі риболовлі з'їжджаються сюди з усієї Росії. Вже на протязі багатьох століть рибна ловля є одним з головних промислів цього краю, недарма в Астрахані встановлено пам'ятник «вобла-годувальниці» (він був встановлений в 2008 р на вулиці Кірова біля будинку 57). Крім того, в дельті Волги водиться безліч птахів (качки, гуси та інші), тому сюди також з'їжджаються і любителі полювання. Ну і звичайно ж великою популярністю користується долина лотосів.

Історична довідка

Зробимо невеличкий історичний екскурс. Встановлено, що вже в XIII в. на місці сучасної Астрахані перебувало татарське поселення. Приблизно на цей час припадає перша документальна згадка арабського мандрівника Ібн Батута (тоді Астрахань називалася Хаджі-Тархан). Однак існують думку, що люди селилися в цій місцевості значно раніше - ще за часів Хазарського царства. Хаджі-Тархан був великим торговим центром, так як займав вигідне становище на перетині найважливіших шляхів з Індії в Персію, Руські князівства і далі в Європу. Завдяки цьому, місто швидко зростає і стає не тільки торговим, а й важливим культурним центром. У 1456 р формується Астраханське ханство, його населяють татари, провідні в основному кочовий спосіб життя. У 1556 р Іван Грозний захоплює ханство і приєднує його до складу Росії. Через два роки при воєводі черемисиново для зміцнення позицій тут будується дерев'яна фортеця.

Було вирішено будувати фортецю не на правому березі Волги, де розташовувалося стародавнє Хаджі-Тархан, а на лівому. До речі саме 1558 вважається роком заснування Астрахані, однак тоді вона ще не отримала статус міста, населення становило кілька тисяч чоловік - практично все воно було гарнізоном фортеці. У 1582 р вирішили замінити дерев'яну фортецю кам'яної. Будівництво кремля велося з 1582 по 1589 рр. Значне зростання населення відзначається за Петра 1, саме тоді Астрахань отримує статус міста, видається указ про формування Астраханської губернії. Цар приділяв велике значення розвитку Астрахані, так як вона була прикордонною територією на південних підступах до держави. На початку XX ст. чисельність населення складає 122 тисячі жителів. У 1943 році місто стає центром Астраханській області.

Астраханський кремль

Найбільший інтерес для туристів представляє центр Астрахані (так званий Білий місто), де зосереджені основні визначні пам'ятки. Тут збереглася старовинна забудова XVIII-XIX століть. Почати екскурсію по місту слід з кремля. Про нього читайте в окремій статті сайту «Путівник». Уздовж південної стіни простяглася площа Леніна з фонтанами і клумбами. Неподалік розташоване мальовниче Лебедине озеро. Тут Ви можете погодувати цих граціозних птахів, а також покататися на човні, що має форму лебедя. Зі східного боку кремля розташовується Братський сад (раніше він називався Губернаторський). В саду встановлено пам'ятник загиблим в роки Великої вітчизняної війни. Прогуляйтеся по Радянській вулиці - на ній Ви зустрінете чимало пам'яток. Раніше в цьому районі Астрахані знаходилися подвір'я східних купців, збереглося Індійське і Перській подвір'я. Обов'язково зайдіть в кінотеатр «Жовтень».

Примітний він чудовим зимовим садом. Купивши недорогий вхідний квиток, Ви потрапляєте в чудовий дендрарій з екзотичними рослинами. Тут ростуть унікальні плодоносні фінікові пальми віком понад 100 років. Також тут представлені рідкісні тварини з далеких країн (примати, крокодил, папуги, павичі, піраньї та інші). Недалеко від кінотеатру «Жовтень» (перетин вулиць Комуністична та Свердлова) можна спостерігати єдину вцілілу вежу Спасо-Преображенського монастиря. Прогуляйтеся уздовж набережної Кутума, огляньте красиві особняки минулих століть. Недалеко від місця злиття Волги і Кутума красується старовинна будівля з цікавою архітектурою, зараз тут знаходиться міський ЗАГС. Від будівлі РАГСу можна відправитися уздовж набережної, помилуватися красотами Волги, оглянути фонтани. Хвилин через 20 Ви натрапите на пам'ятник Петру 1, погляд царя спрямований на простори річки. Астрахань радує великою кількістю зелені, з огляду на посушливий клімат, доводиться організовувати штучний полив газонів, скверів і клумб.

Біла мечеть

У місті велика кількість релігійних споруд (при чому вони відносяться до різних релігій). На вулиці Магнітогорській розташований діючий чоловічий Іоанно-Предтеченський монастир. Вперше він згадується 1688 р Тоді його засновник старець Олександр просив митрополита про дозвіл збудувати муровану церкву. За адресою вул. Генерала армії Єпішева, д. 4 знаходиться Кафедральний собор Святого князя Володимира, який був зведений в 1895-1904 рр. Прогуляйтеся по вулиці Муси Джаліля від кремля в сторону півдня і перейдіть по пішохідному містку на інший берег Варваціевского каналу. Цей район дещо відрізняється від Білого міста. Він забудований невеликими приватними дерев'яними будинками. Примітний він скупченням мечетей, і це не випадково, адже раніше тут перебували Татарські і Перські слободи. Найстаріша мечеть Астрахані - Біла мечеть (1776 г.). Вона розташована на перетині вулиць Бера і Зої Космедемьянской. Колись неподалік знаходилася Чорна мечеть, але була зруйнована в 30-і роки XX століття. Перська мечеть зараз використовується як житловий будинок.

Музеї

Астрахань порадує любителів музеїв. На території кремля знаходяться Етнографічний музей народів Астрахані і Музей історії міста. Неподалік - Музей культури Астрахані (адреса музею: вул. Чернишевського, д. 4). У будинку 15 по Радянській вулиці розташований Астраханський державний історико-архітектурний музей-заповідник і Краєзнавчий музей. Любителям живопису слід відвідати будинок-музей Б. М. Кустодієва (вул. Калініна, д. 26). Видатний російський живописець, скульптор і театральний художник провів тут свої дитячі роки. Серед експонатів представлені особисті речі, які належали художнику і його сім'ї, а також картина і графіка. Крім того, на вулиці Свердлова в будинку 81 розташована Астраханська державна картинна галерея ім. Кустодієва.

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация