цікаві факти з життя великих. Аттіла. Обговорення на LiveInternet

Цікаві факти з життя великих. Аттіла - гроза народів

1. Братовбивця, в 445 м, убивши брата Блед, став одноосібним царем гунів.

2. За жорстокість і любов до воєн і грабежів отримав прізвисько «Бич Божий». Ім'я Аттіли вселяло його ворогам страх і повагу. І сьогодні, його ім'я залишається синонімом агресивності і войовничого духу.

І сьогодні, його ім'я залишається синонімом агресивності і войовничого духу

3. Не визнавав кордонів. Завойовними набігами розширив свою державу до величезних розмірів. «Куди ступить копито коня, там наша земля».

«Куди ступить копито коня, там наша земля»

фреска Делакруа «Атілла зневажає Італію і Мистецтва», ок. 1840 р Аттіла на картині постає як символ війни.

4. З навали Аттіли історики офіційно відраховують час Великого переселення народів.

З навали Аттіли історики офіційно відраховують час Великого переселення народів

5. За свідченням хроністів був невисокого зросту приземистим, щільним, з темним кольором обличчя, маленькими запалими очима, плоским носом і рідкісної бородою; але при всьому тому, його гордовита хода і строгість вираження справляли враження значне.

За свідченням хроністів був невисокого зросту приземистим, щільним, з темним кольором обличчя, маленькими запалими очима, плоским носом і рідкісної бородою;  але при всьому тому, його гордовита хода і строгість вираження справляли враження значне

6. Сучасники відзначали його помірність і байдужість до розкоші. Аттіла їв їжу на дерев'яних тарілках, в той час як його полководці пригощалися ласощами на срібних блюдах. Одяг на ньому - також проста і нічим не відрізнялася, крім охайності. Ні висить на його поясі меч, ні шнурки варварської взуття, ні вуздечка його коні не були прикрашені золотом, каменями і коштовностями, як прийнято у інших варварів.

Ні висить на його поясі меч, ні шнурки варварської взуття, ні вуздечка його коні не були прикрашені золотом, каменями і коштовностями, як прийнято у інших варварів

Бенкет Аттіли. Художник Mór Than. Справа зображений візантійський дипломат і історик Пріск, який зустрічався з полководцем і залишив свої спогади.

7. Воїни-гуни під проводом Аттілиізобрелі оригінальний спосіб зберігання і приготування м'яса, поміщаючи його під сідло під час тривалої верхової їзди. Від тряски воно відбивалося і втрачало рідина, до того ж просаливаемой від кінського поту. В результаті через деякий час воїни отримували готове до вживання м'ясо.

8. Папа римський Лев I встав перед ним на коліна. «Вітаю тебе, Бич Божий», - сказав тато Аттілу. Відомо, що після бесіди з Папою Римським Левом I, Аттіла, цей жах Європи і антихрист, прийняв викуп (римський імператор віддав йому половину скарбниці як доважок до данини, яку Рим виплачував кочівникам щороку) і повернув своє військо, відступивши від Риму.

Відомо, що після бесіди з Папою Римським Левом I, Аттіла, цей жах Європи і антихрист, прийняв викуп (римський імператор віддав йому половину скарбниці як доважок до данини, яку Рим виплачував кочівникам щороку) і повернув своє військо, відступивши від Риму

Франческо Солімена. Зустріч Папи Римського Льва і Аттіли

9. Аттіла і його воїни несли смерть і руйнування, але разом з тим їх похід сприяв створенню одного з найкрасивіших міст світу. Ті, хто вцілів у північній Італії після навали гунів, перебралися на острови і лагуни на Адріатиці, де в подальшому виникло місто Венеція.

10. Перше і єдине поразку Аттіла зазнав в битві з римлянами на Каталаунських полях. Після жорстокої битви, в якій загинув вестготский король, Аттіла відступив і незабаром покинув Галлію.

Після жорстокої битви, в якій загинув вестготский король, Аттіла відступив і незабаром покинув Галлію

Мініатюра з манускрипту XIV століття із зображенням битви на Каталаунських полях.

10. Великий Аттіла помер в 47 років під час шлюбної ночі ... від кровотечі з носа. В ту ніч Аттіли, який, незважаючи на загальне оману, що не був п'яницею, багато пив на честь своєї молодої дружини. Алкоголь спровокував підвищення тиску, яке призвело до носового кровотечі. Є версія, що завойовник був отруєний молодою дружиною.

11. На знак скорботи воїни-гуни відрізали собі частина волосся і
спотворили обличчя глибокими ранами, щоб їх ватажок був оплакувані не крик і сльозами жінок, а кров'ю чоловіків.

12. Могила Аттіли досі невідома. Полководця поховали в трьох трунах, вкладених один в одного металевому, золотом і срібному. Труни закрили замками і закляттями. Для того щоб прах Аттіли не потурбує жоден смертний, могилу царя вирили на дні глибокої річки. Для цього гуни спорудили величезну дамбу і на час похорону відвели воду в інше русло річки. Коли похорони закінчилися, річку знову пустили по своєму руслу, а рабів, які копали похоронну яму, в ту ж ніч убили, щоб ніхто і ніколи не дізнався, де похований великий полководець. А юну дружину Крімхільду поховали поруч з Аттілою живий. Згідно з повір'ям, це місце охороняють потойбічні сили, а той, хто відкриє могилу, закличе на рід людський страшне прокляття. Цю річку і в ній безцінну могилу Аттіли безуспішно шукають ось уже 15 століть. Історики розшукують могилу і в угорській річці Тисі, і в російській Волзі, і навіть в озерах на Кавказі.

Альма-Тадема. Смерть Аттіла.

13. Його вплив на Європу було настільки сильним, що Аттіла оспіваний в древнегерманских епосах «Пісня про Нібелунгів», «Вальтарі», «Пісня про Атлі», «Речі Атлі», ісландської «Сазі про Вельсунгів», норвезької «Сазі про Тідреке» , скандинавської сазі «Едда».

14. На честь Аттіли названі найвищі гори Європи - від тюркського слова «алп» - «герой», «переможець». «Етцельскіе Альпи», «Альпи Аттіли» - так і кажуть до сих пір.

15. Ім'я Аттіла носить річка "Волга" на чуваській мові - Атăл, ( «Идиль» в татарському варіанті).

16. Про походження Аттіли точаться суперечки до сих пір. У 1858 році вийшла в світ книга А. Вельтмана "Атілла і Русь". У цій праці автор доводить, що Аттіла - російський князь.

17. Після смерті полководця залишилося 184 сина (дівчаток не вважали).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация