Цікаві факти про Останкінської телевежі

  1. Висота
  2. Як будувалася Останкінська вежа
  3. З чого побудована Останкінська вежа
  4. Що знаходиться всередині
  5. Цікаві факти про Останкінську вежу

Один із символів Москви до сих пір викликає безліч питань у гостей і жителів міста. Свого часу Останкінська вежа вважалася найвищою будівлею в світі. Але чи змогла вона зберегти свій статус сьогодні? Про це та інші цікаві факти ви дізнаєтеся в цій статті.

Висота

«Останкіно» можна порівняти зі 180-поверховою будівлею, її точна висота дорівнює 540 метрам. Свого часу будовою був привласнений титул найвищого споруди на планеті. Але сьогодні це звання вежі більше не належить. За час її існування встигли з'явитися інші споруди, що стали вище Останкінської вежі. Це японська «Tokyo Sky Tree», китайська телевежа «Гуанчжоу», комплекс «Абрадж аль-Бейт», розташований в Саудівській Аравії, канадська «CN Tower», Об'єднані Арабські Емірати «Бурдж-Халіфа».

Відповідаючи що вище: Останкінська або Ейфелева вежа, згадаємо про оглядовому майданчику, розташованої тут на висоті 337 метрів. У той час як відома французька споруда відзначилася майданчиком на 300 метрах. Берлінська телевежа теж виявилася нижче Останкінської, досягнувши висоти 368 метрів. А ще відома московська споруда вище в порівнянні зі спорудженням Петербурга «Лахта-центр».

А ще відома московська споруда вище в порівнянні зі спорудженням Петербурга «Лахта-центр»

Випередивши творіння Ейфеля, «Останкіно» поступилася оглядовому майданчику хмарочоса «Око», розташованої на висоті 354 метра. Тут вже впевнену перемогу здобули більш сучасні споруди.

Як будувалася Останкінська вежа

Початок будівництва телевежі «Останкіно» датується 1960-м. Зведення найвищого споруди Європи тривало протягом семирічного періоду і завершилося в листопаді 1967 році. У цьому ж місяці тут запустили 4 телепередачі і 3 радіопрограми. Мовлення здійснювалося в радіусі 120 кілометрів.

Зовнішній вигляд вежі, який ми можемо споглядати сьогодні є заслугою архітекторів. Ними були додані:


  • Засклений циліндр, вбудований в основну частину вежі. Там влаштувалися технічні служби разом зі студіями, призначеними для прямих ефірів.

  • Арки між опорами телевізійної вежі.

  • Вікна схожі на ілюмінатори, що додають будівлі вид ракети.

  • Ресторан, що обертається, технічне оснащення і оглядовий майданчик.

  • Устаткування радіотелефонного зв'язку та пересувних телестанцій.

Відкриття Останкінської вежі планувалося приурочити до п'ятдесятиріччя Жовтневої революції, але завершення будівельних робіт ще не відбулося. Керівництво вирішило здійснити запуск телевізійного сигналу 4 листопада, а урочисте підписання акта про здачу будинку в експлуатацію провели 5 листопада. Відкриття обертового ресторану і оглядового майданчика відбулося пізніше, в 1969 році.

З чого побудована Останкінська вежа

Монолітний бетон, утворив порожнисту оболонку будови в формі конуса витягнутого вгору, силові кабелі, водопровід, каналізація, кабелі зв'язку та шахти ліфтів розміщені всередині вежі і займають всю довжину. Металеві сходи розташована біля основи і з'єднує всі поверхи будівлі.

Шістнадцять поверхів нижній частині вежі займає основне технічне оснащення мовних станцій. П'ятий поверх відданий під головний зал телепередавачів. На шостому розмістилися радіомовні передавачі. Сьомий поверх займають радіотелевізійні апаратні, розташовані навколо внутрішнього коридору.

Для забезпечення міцності стін по всій висоті вежі до них закріплені сталеві канати. Всього їх налічується 150. При сильному вітрі можливе коливання верхньої частини Останкінської вежі з відхиленням до десяти метрів. Їх можна відчути, відвідавши ресторан або оглядовий майданчик. Цікаво, що коливання відповідають хитавиці морського судна з амплітудою 8 см кожні 10 секунд.

Що знаходиться всередині

Основними місцями для екскурсій в Останкіно є оглядовий майданчик і триповерховий ресторан, що обертається «Сьоме небо», розташований у верхній частині будівлі. Підйом на останні рівні споруди здійснюється швидкісними ліфтами. Майданчик вище (340,8 метрів) додатково виконує функцію вестибюля ресторану і вміщує в себе гардероб, перехід до ліфтів, санвузли та медичну кімнату.

Спустившись сходами на один з трьох поверхів ресторану, відвідувачі можуть зайняти чотиримісний стіл уздовж вікон. Також для гостей відкриті оглядові майданчики, розташовані на висоті 147 і 269 метрів, призначені для відвідування в дні з підвищеною хмарністю.

Місткість кожного поверху ресторану «Сьоме небо» становить 80 осіб. Самий нижній поверх закритий для вільного відвідування і призначений для оренди під проведення приватних і корпоративних заходів. Кафе на верхньому поверсі і ресторан на середньому рівні працюють в звичайному режимі і відкриті для відвідування туристами.

Квиток на Останкінську телевежу можна придбати на сайті «Супутник» в режимі онлайн. Він включає відвідування вежі, а також підйом на оглядові майданчики.

Цікаві факти про Останкінську вежу


  • Структуру споруди за одну ніч придумав Микола Нікітін, який є головним конструктором проекту. Від первинної ідеї сьогоднішній вигляд споруди відрізняє кількість опор, виконаних у формі пелюсток. Спочатку їх планувалося зробити чотири, але в підсумку вийшло десять.

  • Це був перший проект, виконаний із залізобетону, замість використання стандартної конструкції з металу.

  • Пожежа, що сталася в 2000 році, почався на позначці 460 метрів, забравши життя трьох осіб, які намагалися врятувати людей з вежі. Причиною загибелі став обірвався трос ліфта, його кабіна впала з висоти близько двохсот п'ятдесяти метрів. Під час загоряння евакуювалися більше трьохсот п'ятдесяти чоловік. Більш детальну інформацію про те, як горіла Останкінська вежа, можна почерпнути з офіційних джерел, які висвітлювали цю подію.

  • У вежі відсутня звична нумерація поверхів. Поверх носить назву «відмітка», а її номер відповідає висоті розташування рівня. Всього налічується одинадцять поверхів.

  • Вежу відвідало більше десяти мільйонів чоловік з моменту її відкриття.

  • Сорок п'ять поверхів вежі відповідають звичайному будинку, що складається зі ста вісімдесяти поверхів.

  • Ліфти в «Останкіно» переміщаються зі швидкістю сім метрів в секунду. У моменти сильного розгойдування верхівки будівлі автоматично сповільнюється швидкість ліфтів. Піднятися до оглядового майданчика можна і пішки. Рекордом швидкості пересування по сходах вважається час 11 хвилин 57 секунд.

  • Телевежа обладнана захистом від пошкодження стихіями. Щорічно в будівлю потрапляє до 50 блискавок, через що деякі відвідувачі обертового ресторану можуть відчувати себе некомфортно.

  • Спочатку планувалася цілодобова робота телевізійного центру. Для цього завдання на території споруди облаштували кілька душових і ательє ремонту одягу, яке на даний момент закрито. А на першому поверсі будівлі розміщений храм святого Порфирія.

  • Міцність вежі дозволить їй зберегти свою цілісність при поривах вітру до 42,6 м / с. Велику небезпеку для структури будівлі являє розширення металоконструкцій при односторонньому нагріванні від сонячних променів.

Велику небезпеку для структури будівлі являє розширення металоконструкцій при односторонньому нагріванні від сонячних променів

Але чи змогла вона зберегти свій статус сьогодні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация