Цікаві птиці: вінценосний голуб


Деяких птахів природа створила особливими. Їх зовнішній вигляд відрізняється від інших одноплемінників і виділяється яскравістю і красою. Немов, матінка природа вирішила, що ці птахи повинні стати королівськими особами серед всіх пернатих і тому нагородила їх «короною».

Голуб в усі часи вважався птахом світу. У поданні всіх людей, це звичайна білий птах невеликих розмірів, з характерним профілем. Однак в сучасному світі завдяки селекціонерам-голубівників з'явилися такі дивовижні породи цих птахів, що іноді не віриться, що стоїть перед тобою красиве істота - звичайний голуб.

Птахи навіть і назви отримали відповідні: з приставкою «вінценосний». Веероносний вінценосний голуб - одна з таких птахів.

Особливості зовнішнього вигляду

Це найбільші птиці з усього сімейства голубиних. Їх розміри, забарвлення і розкішний вінець дивують і захоплюють. У цього птаха красиво все: від «корони» до хвоста. На голові у голуба розташований віяло з найтонших пір'я, що закінчуються «пензликами». Тіло, у верхній його частині, забарвлене в синюватий або насичено-блакитний тон. Нижня частина тулуба має бурі відтінки в оперенні. Хвіст досить довгий, а не наприкінці його - світла поперечна смуга. Такі ж «відмітини» у вигляді поперечних малюнків присутні і на крилах вінценосного голуба.

Існує три види цих птахів:

  • голубохохлий;
  • каштановогрудий;
  • веероносний вінценосний голуб.

Величина дорослої особини приблизно з невелику курку. Довжина до 90 см, вага до 1.5 кг. Найбільшим представником є ​​веероносний голуб, його вага досягає 2.5 кг

Де птах живе

Природа влаштувала так, що веероносние вінценосні голуби є ендеміками Нової Гвінеї, тобто популяція цих птахів мешкає тільки на даній території. Ці птахи, як і їхні міські побратими, вважають за краще стайню життя і тримаються групами. Пари вони створюють на все життя, зберігаючи вірність партнеру. Крила вони використовують досить рідко, вважаючи за краще більше гуляти пішки по землі.

чим харчується

птахи ці вважаються одними з найбільш рідкісних видів на планеті. Їх популяція знаходиться під загрозою зникнення. Він ведуть обережний спосіб життя і намагаються триматися групами по кілька особин, щоб попереджати один одного про небезпеку.

Живуть вінценосні голуби серед заболочених лісів, ще зустрічаються в місцевостях, де ростуть сагові пальми. Вінценосні голуби не є перелітними птахами, вони весь час ведуть осілий спосіб життя.

Харчування веероносних вінценосних голубів складається з рослинної їжі. Її вони знаходять на землі у вигляді опалого насіння, плодів і ягід.

У неволі птах харчується зерновими сумішами, що включають жито, соняшник, горіхи, рис, просо, горох, кукурудзу, сою. Обов'язково в раціоні має бути курячий жовток, свіжий сир, варене м'ясо і моркву. Тваринні корми також потрібні для правильного розвитку птиці, це можуть бути черви, комахи, равлики і личинки. Обов'язкова свіжа вода і зелена трава.

Як розмножуються голуби

У хороших умовах птиці проживають від 12 до 20 років і охоче розмножуються. Шлюбний період у цього виду пернатих настає з приходом в регіон їх проживання осіннього пори року. Щоб вивести пташенят, пара вінценосних голубів споруджує велике гніздо на величезній від землі висоті: від шести до десяти метрів.

Насиджування єдиного яйця займаються обоє батьків по черзі. При цьому самка сидить на гнізді в нічний час, а самець займається висиджування в світлий час доби. Процес виведення пташеня триває трохи менше місяця (28 днів). Після того, як малюк з'явиться на світ, батьки вигодовують його ще близько 30 - 40 днів, після чого пташеня вінценосного голуба починає самостійне життя.

Вінценосний голуб і людина

Вінценосні голуби не залишилися без уваги людей - вони стали символом національної валюти. Говорячи про загрозу зникнення цих птахів з нашої планети, не можна не сказати про те, що вплинув на це не хто і ної, як людина. Саме люди, полюючи за красивими пір'ям вінценосних голубів, винищили майже всю популяцію, яка і без того жила тільки в одній точці земної кулі і була вразливою.

джерело

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация