Цікаві факти про страусів для дітей і дорослих

  1. Насправді страуси НЕ засовують голову в пісок
  2. Їх яйця - найбільші з існуючих зараз
  3. Страуси сплять так само, як качконіс
  4. Страусині перегони є популярним видом спорту в деяких країнах Африки і навіть у США
  5. Вони їдять каміння для роздрібнення їжі в шлунку
  6. Еволюція страусів та інших нелітаючих птахів йшла по особливому шляху
  7. Страусині ферми в США прогоріли, але вони можуть повстати з попелу
  8. Самці танцюють для самок, до того ж дуже екстравагантно
  9. Страус - найшвидше двонога істота
  10. Він може вбити людину і навіть лева ударом ноги

Страуси є одними з найбільш дивних створінь, що живуть сьогодні (якщо забути про качкодзьоба). Цей вид нелітаючих птахів існує на Землі багато мільйонів років і іноді здається, що страуси наплювали на теорію еволюції і природний відбір. Світ змінюється, а ці великі птахи - немає. Люди вважають страусів дурними і боязкими, але пернаті можуть постояти за себе і нерідко ревращаются в суворих і войовничих створінь, які тисячоліттями можуть постояти за себе і захиститися від нападки хижаків. Їх інтелект також значно перевищує всі наші уявлення про нього, тому слід бути готовим до зустрічі з найбільшим представником сімейства страусових і дізнатися найцікавіші і дивовижні факти про нього.

Насправді страуси НЕ засовують голову в пісок

Страуси є одними з найбільш дивних створінь, що живуть сьогодні (якщо забути про качкодзьоба)

Страуси на фермі

Один з найбільш стійких міфів про ці створіння говорить, що страуси ховають голову в пісок або землю, якщо відчувають загрозу. За загальновизнаним стереотипу, птиці відмовляються мати справу з проблемами і просто ігнорують їх: «якщо я не бачу біди, значить, біда не бачить мене». Спостереження і здоровий глузд говорять, що таке неможливо (спробуйте швидко засунути навіть руку в пісок або землю і зрозумієте, наскільки це нереально).

Є кілька версій причини розвитку цього міфу. По одному з пояснень, страуси прикладають голову до землі, щоб відчути вібрацію наближаються ворогів. Згідно з останніми дослідженнями, страуси дуже часто їдять і шукають їжу, низько опустивши голову. Також вони часто відкладають яйця в бруд, де ідеальна температура. З боку, турбота про потомство може здатися саме засуванням голови в землю. Деякі вчені вважають, що страуси можуть маскуватися під чагарники, просто лягаючи на бік. Однак якщо уникнути загрози неможливо, ці птахи добре вміють постояти за себе, кладку або пташенят, борючись своїми потужними ногами навіть з великими противниками.

Їх яйця - найбільші з існуючих зараз

Кладка середніх розмірів

Страуси є найбільшими нелітаючими птахами на планеті. Тому логічно, що їх яйця є найбільшими. Абсолютний рекорд був досягнутий в 2008 році на фермі в Швеції. Фермери виявили яйце вагою 2,3 кг (його розмір зафіксований в Книзі Рекордів Гінесса). Середнє страусине яйце в рази більше того, що ми звикли їсти на сніданок. Так, одна страусина яєчня замінить блюдо з 20 курячих яєць.

Може здатися, що ідея божевільна, але в США, Європі і навіть Росії набирають популярність страусині ферми. Вважається, що м'ясо цих птахів моторошно дієтичне, а вже яєчня здатна задовольнити навіть найвимогливіших гурманів. Незважаючи на високу ціну, одним яйцем можна нагодувати цілу сім'ю, хоч це і принесе деяку незручність: у цих яєць дуже товста шкаралупа і іноді доводиться навіть використовувати дриль. Крім того, на те, щоб довести страусине яйце до готовності, його необхідно варити дві години.

Страуси сплять так само, як качконіс

Сплячий страус може навіть ходити

Страуси вижили завдяки звичкам, які суперечать законам здорового глузду: вони сплять стоячи, високо піднявши голову і часто моргаючи. Раніше вчені думали, що птахи так засипають, але виявилося: в цей час у них уже фаза глибокого сну. Найчастіше навіть незрозуміло, чи спить страус або не спить.

Також у цих птахів є важлива особливість: вони дуже швидко можуть переходити від однієї фази сну до іншої. Це дозволяє їм висипатися за короткі проміжки часу і не бути захопленими зненацька. У цьому страуси схожі на утконосов і єхидну. Тільки у цієї трійки механізм сну працює подібним чином. На думку дослідників, можливість швидко перемикатися між глибоким і швидким сном існувала у всіх тварин в далекі часи, але з часом була загублена в ході еволюції.

Страусині перегони є популярним видом спорту в деяких країнах Африки і навіть у США

Більшість людей при слові «скачки» думають про коней або собак. Дивно, але є і такі гонки, як страусині перегони. Вони були популярні в африканських племенах як частина ініціації, але з часом поїздка на цих птахів стала видом спорту і отримала популярність навіть в Штатах. Так, в містечку Чендлер, штат Арізона, щорічно влаштовується фестиваль, цвяхом програми на якому є саме гонки на швидкохідних страусів.

Такий спорт дуже небезпечний, так як впасти з величезного птаха набагато простіше, ніж з коня. А якщо врахувати, що страус розганяється до швидкості 70 км / год, то справа виглядає дуже серйозно. У будь-якому випадку, якщо ви хочете відчути, як бути наїзником двоногого істоти - вирушайте до Арізони або ж на спеціальні тури в африканських державах.

Вони їдять каміння для роздрібнення їжі в шлунку

Страуси їдять до 10 разів на день

Якщо ви бачили страусів на фермах, то могли спостерігати дивну картину: птах їсть каміння, шматки скла та інші неапетитні речі. Не варто переживати, це нормально. Більш того, якщо не дозволяти птиці здійснювати цей процес, вона може померти. Вся справа в тому, що страуси їдять багато їжі, яка вимагає додаткової обробки: їх шлунок не справляється, а в дзьобі немає зубів. Тому вони надходять також як качконіс (ті з'їдають гравій для перемелювання їжі).

Також надходили травоїдні динозаври, поїдаючи великі камені. Страуси ж використовують гострі камені і скла як м'ясорубку. Згодом «зайві» предмети стираються в пил, тому необхідно постійно їх «оновлювати». Стабільно їх маса в шлунку повинна становити півтора кілограма, щоб страус міг нормально харчуватися. Важкувато, але необхідно для виживання.

Еволюція страусів та інших нелітаючих птахів йшла по особливому шляху

Зграя страусів в савані

Страуси - одна з небагатьох, що залишилися в живих нелітаючих птахів. Під час мегафауни представників виду стресових було набагато більше. Наприклад, в Новій Зеландії були поширені величезні птахи під назвою Моа. Вони досягали висоти 3,6 метра. Вважається що їх винищили воїни племені маорі в середині ХV століття.

Раніше вважалося, що великі нелітаючі птахи були окремим родом в той час, коли існував суперконтинент Гондвана. Згодом їх відмінності між представниками роду повинні були розвинутися незначні відмінності. Сучасні дослідження показали, що після того як окремі континенти сформувалися, птиці ще подорожували по повітрю і вже потім стали нелітаючими.

Страусині ферми в США прогоріли, але вони можуть повстати з попелу

Страусина ферма в Канзасі

У 90-ті роки Америку захлеснула боротьба з яловичиною і холестерином. Тоді альтернативою стали називати страусине м'ясо, яке майже не містить жиру - суцільний білок. Специфічний смак можна навіть полюбити, але великої кількості фанатів не знайшлося. Тому багато фермерів, які хотіли заробити на новомодному м'ясі, прогоріли.

Згодом люди звикли до того, що величезна і мила пташка може стати смачним обідом, тому в останні роки популярність страусиного м'яса знову почала зростати. Попит народжує пропозицію, тому не виключено, що в найближче десятиліття вся Америка перейде на м'ясо нелітаючих птахів, з огляду на його харчову цінність і поживні властивості.

Самці танцюють для самок, до того ж дуже екстравагантно

Страуси хоч і не мають такого ошатного оперення, як у страусів, але вміють по-своєму виділитися з натовпу. Причому дивно те, що самці танцюють цей нереальний танець не тільки для самок, але і для жіночих особин інших виду, в тому числі і для людей. Кожен страус вносить в руху індивідуальні риси, так що танець завжди різний і це дійсно варто того, щоб побачити (краще, якщо вас з птахом буде розділяти паркан).

Спочатку самець опускається на коліна, які вигинаються у зворотний бік, розправляють пір'я і починають трясти ними. Потім він починає розгойдувати все тіло в різні боки, кивати і взагалі вести себе так, ніби в нього вселився демон. Під час одного танцю, страус може демонструвати свої здібності декільком самкам. Якщо він бачить інтерес однієї з них під час певного руху, то повторює його до своєї повної перемоги. Все як у людей - чоловіки на танцполі поводяться точно так же.

Страус - найшвидше двонога істота

Той, що біжить страус дійсно швидкий

Як уже зазначалося, страуси надзвичайно швидкі і можуть досягати швидкості 70 км / ч. За один кидок вони можуть пробігти відстань 20 км без відпочинку. Така витривалість обумовлена ​​необхідністю: у рідній Африці занадто багато хижаків, які бажають закусити великої пташкою. Переляканий страус поступається лише гепарду. Всіх інших ворогів він з легкістю залишає на горизонті.

Звідки така спритність? Справа в тому, що у страусів дуже гнучкі суглоби. Довгі ноги дозволяють робити великі кроки, а потужні м'язи штовхають ідеально збалансоване тіло вперед. Вчені планують взяти природний механізм нелітаючих птахів щоб зробити роботів швидкими. Мабуть, тоді дійсно варто боятися повстання машин.

Він може вбити людину і навіть лева ударом ноги

Лапи страуса і потужні кігті

Страуси - досить миролюбні створення, але в критичній ситуації готові постояти за себе: якщо що-небудь загрожує їх життю або здоров'ю потомства. В цьому випадку в хід йдуть потужні ноги і кігті, якими вони завдають дуже глибокі рани.

У минулому страуси легко справлялися з левами і навіть людьми. Птахи намагаються потрапити в шию як в найвразливіше місце. Тому будьте обережні: якщо страус бачить в вас загрозу, він може зробити все можливе, щоб її нейтралізувати.

Страуси - чудові і незвичайні істоти, але полювання і забруднення навколишнього середовища людиною роблять їхнє життя в диких умовах скрутної. Якщо не докласти зусиль - страуси будуть знищені так само, як моа. Хочеться вірити що птах, яка пережила мільйони років, проживе в майбутньому не менше.

Звідки така спритність?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация