Цікаві факти з життя Маяковського, поета і бунтаря

  1. Початок творчої діяльності
  2. Особисте життя поета
  3. Події, що вплинули на формування особистості поета

Володимир Володимирович Маяковський (1893 - 1930 рр.) Є одним з найвидатніших поетів першої половини XX століття. Він жив у той час, коли руйнувалися вікові підвалини, відбувалася зміна державного ладу, весь світ і Росія, зокрема, загрузли в страшних і жорстоких війнах. Цікаві факти з життя Маяковскогозаставляют нас з інших позицій оцінити його роль в становленні і формуванні радянської літератури.

Початок творчої діяльності

Володимир Маяковський з'явився на світло в Грузії, в невеликому селі Багдаті Кутаисской губернії. Його батько, Володимир Костянтинович, служив лісничим. У поета було дві сестри, а двоє братів померли зовсім маленькими. Всі члени сім'ї вільно говорили по-грузинськи, тому він в 1902 році з легкістю надходить в Кутаїсськую гімназію. У 1906 році помирає батько. Сім'я залишається без засобів до існування і, розпродавши останнє майно, що залишилося після похорону, Маяковські переїжджають в Москву.

У Москві поет надходить в IV клас гімназії. Але в березні 1908 року його виключають з-за несплати за навчання. Юний Маяковський активно включається в політичне життя столиці, знайомиться зі студентами, провідними революційну агітацію, читає твори Маркса, а в 1908 році вступає в РСДРП. Його тричі заарештовують:

  • в перший раз - у справі про підпільної друкарні;
  • в другій - за зв'язок з групою анархістів;
  • а в третій - за підозрою в організації втечі жінок політкаторжанок.

Хоча поет так і не був засуджений - його випустили на підставі браку доказів, але в Бутирській в'язниці йому довелося провести 11 місяців. Звільнений в січні 1910 року. У висновку писав вірші, але при звільненні зошит відібрали. Якістю своїх творів він був незадоволений, тому про втрату не переймався, але все ж початком своєї творчої діяльності вважав саме ці вірші.

Відразу ж після звільнення Маяковський добровільно виходить з партії. А в 1911 році, за порадою своєї подруги, художниці Євгенії Ланг, починає займатися живописом. Він вчиться на підготовчому курсі Строгановского училища, а потім вступає до Московського училища живопису скульптури та архітектури, де приєднався до поетів-кубофутуристам. Але здобути освіту йому так і не вдалося, в 1914 році його виключили з училища за виступи перед публікою. З цього моменту поет починає працювати над віршами і поемами, які відображають події, що відбуваються в країні. Він публікує свій твір «Війна оголошена», про початок Першої світової війни. Незабаром Маяковським була написана поема «Облако в штанах». Поетові подобався кінематограф, він бачив перспективи, що відкриваються перед ним, часто співпрацював з режисерами, писав сценарії. Відомі кілька фільмів за участю поета: «Вперед, час!», «Панночка і хуліган», для якого Маяковський написав сценарій і знявся в головній ролі, а також «Блек енд уайт», «Прочитай і катай в Париж і Китай».

Особисте життя поета

Влітку 1915 року Володимир Маяковський знайомиться з сім'єю Бриків - Лілею Юріївною і Осипом Максимовичем, які займалися прибутковим, на ті часи, кораловим бізнесом. Незабаром поет безоглядно закохується в молоду Лілю, знайомить зі своїми друзями-літераторами. Б. Пастернак, В. Каменський, Д. Бурлюк, М. Горький, В. Шкловський, інші знамениті письменники і художники стають частими гостями цього богемного салону. В цьому ж році Маяковським була написана поема «Облако в штанах».

Маяковський був досить різким і грубим людиною. Але в той же час з ніжністю і безмежною любов'ю ставився до Лілі Брік. Він довгий час дружив з цієї сімейною парою, а потім взагалі переїхав до них у будинок. Як не дивно, Осип, чоловік Лілі, ніяк не відреагував на розвиток бурхливого роману, він коригував твори Маяковського і продовжував з ним професійну співпрацю. Осип Брик в молодості здобув юридичну освіту, але став відомим літератором і критиком.

Маяковський, зберігаючи свою любов до Лілі Брік протягом тривалого часу, все ж мав відношення і з іншими жінками. Імпозантний, високий красень з одного погляду міг закохати в себе не тільки молоденьких дівчат, але часом і серйозну заміжню жінку. Він не був офіційно одружений. Але діти все-таки у нього були.

У 1920 році Володимир Маяковський працював в «Вікнах РОСТу», де і познайомився з миловидної художницею Лілею (Єлизаветою) Лавинська. Вона була одружена, проте захопилася поетом і 21 серпня 1921 народила сина, якому дали подвійне ім'я - Гліб-Микита. Оскільки поет ніколи не цікавився дітьми і не претендував на батьківство, дитини записали на прізвище чоловіка Єлизавети, Антона Лавинский. Незважаючи на певні складності в родині, Гліб-Микита закінчив Суріковскій інститут і став скульптором-монументалістом. Одна з найвідоміших його робіт - пам'ятник Іван Сусанін, який спорудили в Костромі в 1967 р

В середині двадцятих років Маяковський їде в Америку, де виступає з читанням своїх творів і відвідує друга Давида Бурлюка. В цей же час знайомиться з російською емігранткою Еллі Джонс (справжнє ім'я Єлизавета Зіберт), яка стала для нього милій супутницею і перекладачкою. Відносини між ними були дуже серйозними, поет хотів одружитися і створити справжню сім'ю. Але потім все змінилося. Однак Еллі Джонс народила від нього дочку, Хелен-Патрісію Джонс, з якої Маяковський кілька років по тому зустрівся у Франції.

Однак Еллі Джонс народила від нього дочку, Хелен-Патрісію Джонс, з якої Маяковський кілька років по тому зустрівся у Франції

Події, що вплинули на формування особистості поета

Батько поета, Володимир Костянтинович помер раптово. Він випадково проколов палець голкою, коли зшивав паперу. Невелика ранка привела до зараження крові і смерті. Це було великим ударом для юного поета, і у нього розвинулася справжня мікробофобія (по-науковому гермофобія). Його патологічне прагнення до чистоти і гидливість дивували сучасників. Він не міг спокійно перенести вид різних шпильок і шпильок.

Маяковський мав славу азартним гравцем, і багато його сучасників стверджували, що він відмінно грав в більярд, карти, причому на гроші. дуже любив тварин . Тому одного разу підібрав на вулиці цуценя і приніс його в будинок. Навіть ім'я йому дав - щен.

Віршована «драбинка», придумана Володимиром Маяковським, загострила його відносини з багатьма поетами і письменниками. Адже оплата літературних творів тоді проводилася через підрядник, а «драбинка» збільшувала вартість віршів поета в два, а то і в три рази.

Минуло багато часу з дня смерті великого поета. Його біографія вже достатньо вивчена, але залишаються неясними причини, які потягли за собою загибель поета. Деякі стверджують, що гра в російську рулетку, можливо, стала фатальною для нього. Цікаві факти з життя Маяковського допоможуть зрозуміти його особистість, вчинені ним вчинки і дії. Він назавжди залишиться в пам'яті народу харизматичною людиною, з буйним і некерованим характером і великим майстром слова.

Читайте також:

Цікаві факти з життя Чехова А.П.

Цікаві факти про Шопена

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация