Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...

  1. За матеріалами «Волзького історико-краєзнавчого музею».
  2. Ще матеріали по темі:

► На початку XXвека, коли в Росії трапилася Велика Жовтнева соціалістична революція, деякі безродненци взяли її неоднозначно. У селі встановили радянську владу. Проте багато жителів пручалися. Вони створили опозиційні угруповання - банди білогвардійців, які не хотіли визнавати владу. Саме в пам'ять про тих жорстоких події в Волзькому збереглася братська могила з спорудженим на ній пам'ятником. За часів Великої Вітчизняної війни в неї ховали льотчиків, збитих над Сталінградом. Тепер це пам'ятник воїнам 2-х воєн. Називається він Пам'ятник воїнам, загиблим в роки Громадянської та Великої Вітчизняної воєн, і розташовується біля Картинній галереї ( «старої школи»).

► У 1720 році на території майбутнього міста Волзького Петро I звернув особливу увагу на велику кількість шовковиці в Волго-Ахтубінськ заплаві і повелів влаштувати тут казенний (державний) шовковий завод. Ахтубинский шовк був дуже хорошої якості. Перші кілограми були свого часу піднесені царю Петру Олексійовичу в подарунок, а пізніше для Катерини II з нього була зіткана орденська стрічка, яка цариці дуже сподобалася.

► У 1954 році в Волзькому, щоб розселити велику кількість людей, було прийнято рішення утворити приватний сектор житла для будівельників. Для цих цілей бажаючим стали видавати ділянки землі і необхідні будматеріали, техніку. Деякі корінні жителі виявили бажання теж туди переселитися. Точніше, їм вже нічого іншого не залишалося, тому що їх будинки на старому місці все одно були б приречені на знесення. На нову територію багато переїжджали разом зі своїми будинками. Так утворювався селище, який став називатися Робочим. У ньому і зараз ще живуть деякі корінні жителі села Верхня Ахтуба.

► В заволзьких населених пунктах під час Великої Вітчизняної війни діяли евакогоспіталі, пункти первинної обробки поранених. За окремими відомостями подібний пункт (ТППГ-4187) перебував і у Верхній Ахтубе (зараз - місто Волзький), в будівлі старої школи.

► Основні заняття населення (XIX-XX ст), які жили раніше на території нинішнього Волзького, - скотарство, землеробство і рибальство. Перші поселенці землеробством не займалися, а займалися грабежами, рибальством, полюванням в заплавних лісах.

► Село Верхня Ахтуба (нині місто Волзький) входило до складу найбільшого повіту спочатку Саратовської, а потім Астраханської губернії - Царевского. За свідченнями сучасників повітове місто не справляв приємного враження: «... одні селянські хати, криті соломою, з яких багато напіврозвалені ...».

►Есть версія, що село безрідних було перейменовано в Верхню Ахтубу (нині місто Волзький) в зв'язку з пугачовські повстанням, точніше після його розгрому. Історія села Верхня Ахтуба (нині місто Волзький) налічує вже три століття, хоча точну дату його заснування назвати складно. На цей рахунок існують різні думки. Все залежить від того, що брати за точку відліку:

1. Будівництво тут шовковичного заводу за наказом Петра Першого (1720 г.), що відповідно призвело до припливу населення в ці краї, до цілеспрямованого заселення Нижнього Заволжя в середині і 2-й половині XVIII століття для розвитку шовківництва і економіки регіону в цілому.

2. Є переказ, згідно з яким село безрідних було засновано в 1607 році. Підстава це пов'язано з появою чергового претендента на російський престол в так зване Смутні часи.

Факти збирала Василина Борко

За матеріалами «Волзького історико-краєзнавчого музею».

12.07.2014 13:00

Ще матеріали по темі:
  • 24.07.15 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 22.07.15 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 18.07.15 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 13.05.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 28.04.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 21.04.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 14.04.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 07.04.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 31.03.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 24.03.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • 18.03.14 Цікаві факти про Волзькому. А чи знаєте ви, що ...
  • Відобразити весь список
Коментарі (всього 8):

Спасибі, друзі-товариші.

Перші поселенці землеробством не займалися, а займалися грабежами,. на старій карті є прізвища, Бакулін, кубанцеи, Воронін і т.д прям герої нашого часу

А школу нас розбирати відправляли в 1982)) Як на останній фотці була, цеглу кидали пам'ятаю.

супер дуже понравілось.побольше фактів би.молодежь хоч дізнаватися про місто почне

= В пам'ять про тих жорстоких події в Волзькому збереглася братська могила з спорудженим на ній пам'ятником. За часів Великої Вітчизняної війни в неї ховали льотчиків, збитих над Сталінградом. Тепер це пам'ятник воїнам 2-х воєн =
А як же кладовищі померлих під час ВВВ, яке розкатали бульдозерами і на якому побудували 7 і 13 мікрорайони. На кістках людських побудували. З цим як? Чи не пам'ятає ніхто? Як у Воронежі?


Ось воно як. Про це варто написати докладніше. Ось яке кладовище було в 7-му мкр, а мені розповідали, хто там живе, що коли школу будували, то відкопували чоловічки кістки. Я думав, що там було старе кладовище.

Повернути минуле не можна, виправити теж. Є брехлива тітка Історія, є наука Археологія. Але ось факти які знаходять і відкривають людям археологи, трактують по різному. Вірити чи ні це від розуму залежить. Всі брешуть по різному.


Додавання нових коментарів заблоковано у зв'язку із закінченням часу.

Популярне за тиждень:

З цим як?
Чи не пам'ятає ніхто?
Як у Воронежі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация