Чим фундаменталізм схожий на залежність?

Я посварився з якимось хлопцем в інтернеті

Я посварився з якимось хлопцем в інтернеті. Він порівняв гомосексуальність з алкоголізмом. Для християн-традиціоналістів така аналогія може здатися цілком придатною: те, що людина народжується з певною генетичною схильністю, не означає, що він повинен діяти, виходячи з неї. Якщо п'яні можуть протверезіти, то гомосексуальні люди можуть стати гетеросексуальними або дотримуватися целібату. Насправді, таку аналогію можуть провести тільки ті, хто нічого не знає ні про гомосексуальність, ні про алкоголізм.

Алкоголізм - діагноз суб'єктивний. Не існує офіційно закріпленого кількості алкоголю, яке потрібно випити, щоб стати алкоголіком. Я алкоголік, якщо моє споживання алкоголю викликає проблеми. Алкоголізм - це коли я не можу одночасно насолоджуватися алкоголем і контролювати себе. Ми шукаємо допомоги не тому що відчуваємо провину за порушення якоїсь абстрактної заповіді, а тому що зловживання алкоголем знищує наші життя і життя тих, хто перебуває поруч. Справа навіть не в тому, як я веду себе, коли п'яний. Якщо я алкоголік, моя поведінка токсично навіть тоді, коли я тверезий.

Коли у мене є залежність, я відчуваю почуття провини, тривоги, стаю образливим і підозрілим. Або, як писав апостол Павло, я стаю «виконаний усякої неправди, лукавства, злоби» (Римлян 1:29). Я розумію, що алкоголізм - гріх, тому що він шкодить мені. Люди, які п'ють і не відчувають ні провини, ні тривоги, не стають образливими і підозрілими - швидше за все не алкоголіки.

На групах «Анонімних алкоголіків» я зустрічав багато ЛГБТ-людей. Практично всі вони починали пити або вживати наркотики через те, що придушували свої ідентичності і намагалися підлаштуватися під ворожу їм культуру. Відновлюючись, позбавляючись від залежності, ці люди найчастіше здійснювали камін-аут, брали себе, знаходили почуття власної гідності. Через це вони починали жити здоровим життям, знаходили партнерів і відносини. Наведені вище слова Павла описують, наприклад, мене яким я виглядав у своїй залежності. Вони не описують ЛГБТ-людей, яких я зустрічав.

Найчастіше, позбавляючись від залежності, люди дуже далеко відходять від консервативного християнства. На групах нас вчать, як перестати ненавидіти себе за гріхи, як приймати себе і навколишній світ. Тільки після цього ми можемо нарешті опустити захисту і прийняти Того, хто зможе змінити нас. Що важливо, ми не просимо про те, щоб стати зовсім іншими людьми - тими, хто буде відповідати очікуванням інших. Ми просимо про те, щоб позбутися від джерел конфлікту і розладу, які заважають нам стати собою. Мета - це спокій, а не пристосування.

Людей роблять токсичними спроби придушити свою ідентичність, а не мир і згоду з собою.

Апостол Павло вірив, що стриманість - ідеал для всіх. Для нього це означало, що вся еротична енергія людини спрямована до Бога і перетворюється в релігійну практику. Але він же говорить: «Краще вступити в шлюб, ніж розпалюватися» (1 Коринтян 7: 9). Зауважте: Павло не формаліст, він не думає про те, що люди роблять заборонені дії. Він не хоче, щоб внутрішні конфлікти християн заважали їм бути учнями Ісуса, якими б ці конфлікти не були. Якщо серйозно ставитися до проблеми, про яку говорить Павло в 7 главі першого послання до Коринтян, то ми повинні думати швидше про гріховності церкви. Це вона забороняє гомосексуальним людям вступати в шлюб, таким чином саботуючи припис «не розпалювати».

Думаю, «Анонімні алкоголіки» часто виявляються корисніше для християнства, ніж церква. Церква наскрізь проїду ідеологією. Але в позбавленні від залежності все просто: перестань намагатися все контролювати. Зрозумій, чому ти токсичний для оточуючих. Занадто багато християн використовують Бога, щоб виправдати власне прагнення до контролю. Тому, думаю, з алкоголізмом куди доречніше порівнювати токсична християнство: християни намагаються контролювати світ через Бога, як алкоголіки намагаються контролювати світ через алкоголь.

за матеріалами Patheos від 2016 року
Автор: Морган Гайтон (Morgan Guyton), автор книги « Як Ісус рятує світ від нас »
Підготовлено спеціально для Nuntiare.org

Ще на цю тему:

Слідкуйте за нашими новинами!

Наша група VK
Наша група в Facebook

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация