Чим запам'ятається "Армія-2018". Підсумки найбільшого збройового форуму

У підмосковному парку "Патріот" завершилася ділова програма Міжнародного військово-технічного форуму "Армія-2018". За три дні роботи його майданчики і експозиції відвідали близько 69,5 тис. Представників оборонно-промислового комплексу, іноземних делегатів, розробників і вчених. Всього, за оцінкою організаторів, більш 189,5 тис. Осіб.

Підсумок: Міноборони РФ уклало з 20 підприємствами оборонно-промислового комплексу 32 державних контракту на загальну суму понад 130 млрд рублів. За словами заступника глави військового відомства Олексія Криворучко, підписання цих документів стало важливим етапом в реалізації державної програми озброєнь. "Збройні сили РФ поповнять понад 600 одиниць техніки, і буде проведено ремонт понад 1500 одиниць озброєння, військової та спецтехніки", - зазначив він. Також будуть поповнені запаси боєприпасів і створено необхідний науково-технічний заділ для створення перспективних зразків.

Міноборони РФ і РСК "МіГ" підписали контракт на поставку шести винищувачів МіГ-35УБ (навчально-бойової) і МіГ-35С (серійний) до 2023 року. Чи не уточнювалося, скільки літаків кожної моделі отримає військове відомство. Раніше президент Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) Юрій Слюсар говорив, що Міноборони отримає шість МіГ-35 "на початковій стадії".

З ПАТ "Сухий" підписаний контракт на поставку двох винищувачів п'ятого покоління Су-57 до 2020 року. Перший серійний борт льотчики отримають в наступному році.

Перший серійний борт льотчики отримають в наступному році

Багатофункціональний винищувач п'ятого покоління Су-57

© AP Photo / Pavel Golovkin

Винищувач Су-57 повністю підтвердив свої характеристики і буде "жити і розвиватися" в Збройних силах РФ. За словами Олексія Криворучко, військові найближчим часом планують отримати 15 таких машин. "Літак буде жити, буде розвиватися, і подальші поставки у війська будуть обов'язково", - зазначив він.

Міноборони РФ і КБП ім. Шипунова підписали контракт на поставку ВДВ в 2018-2020 роках 190 бойових машин БМД-4М і бронетранспортерів "Ракушка". До 2020-го буде поставлено 132 бойові машини десанту БМД-4М і 58 бронетранспортерів БТР-МДМ "Ракушка". Також в 2019-2020 роках КБП відремонтує 67 бойових машин БМП-3.

З двома далекосхідними заводами підписані контракти на будівництво шести корветів проекту 22800 "Каракурт" до 2026 року. Відповідно до першого контракту, два корабля до 2023 року для російського військового відомства побудує "Східна верф" у Владивостоці. Ще чотири одиниці передасть флоту Амурський суднобудівний завод.

"Уралвагонзавод" (УВЗ, входить в Ростех) до 2020-го відремонтує 230 машин піхоти БМП-2 і поставить військовим броньовані машини розмінування і спеціальні пожежні машини, а також вогнеметного систему "Солнцепек".

Підписано контракт на поставку 132 танків Т-14 і БМП Т-15 на платформі "Армата". Перші дев'ять "Армат" надійдуть в війська в цьому році. Передбачається, що всі поставки будуть завершені до 2021 року.

Передбачається, що всі поставки будуть завершені до 2021 року

Бойовий танк Т-14 "Армата"

© Сергій Бобильов / ТАСС

Гіперзвукової дальній безпілотник "Анчар-РВ" буде розроблений в Росії, відповідний контракт уклали Міноборони і Московський інститут теплотехніки. Терміни завершення робіт не уточнюються, вартість контракту становить 1,374 млрд рублів.

Також укладено контракти на поставку 30 армійських автомобілів багатоцільового призначення "Торнадо" і 59 захищених автомобілів "Тайфун". Армійські автомобілі багатоцільового призначення "Торнадо 6х6" з броньованої кабіною автозавод "Урал" поставить в 2018-2019 роках, 59 захищених автомобілів 4х4 сімейства "Тайфун" "Ремдизель" поставить до 2020-го. Цей же завод поставить військовим 20 автомобілів КамАЗ-63968 в 2018-2020 роках.

Також на форумі стало відомо, що Міноборони РФ найближчим часом підпише перший контракт на вертольоти Мі-26Т2В. Машина вперше демонструвалася на виставці в цьому році, а 19 серпня здійснила перший політ. Раніше заступник генерального директора з продажу військової техніки холдингу "Вертольоти Росії" Владислав Савельєв повідомив, що компанія розраховує на укладення в 2019 році контракту на виробництво першої партії Мі-26Т2В.

Головними успіхами форуму також стали контракти з іноземними замовниками. Рособоронекспорт підписав 15 контрактів на більш ніж 20,3 млрд рублів. "Мова йде про сучасну сухопутної військової техніки, безпілотних літальних апаратах, засобах радіоелектронної боротьби, зброю ближнього бою і багато іншого. Портфель компанії поповнився твердими замовленнями країн Азії та Африки, а також країн - членів Співдружності Незалежних Держав", - сказав генеральний директор Рособоронекспорту Олександр Міхєєв.

Також на "Армії-2018" були підписані угоди між Міноборони РФ і кількома країнами про військово-технічне співробітництво (ВТС). У їх числі - Камбоджа, Сьєрра-Леоне, Буркіна-Фасо, Бурунді. Також на полях форуму обговорювалися перспективи і подальший розвиток ВТС з Філіппінами, Монголією, Іраном, Саудівською Аравією, Кот-д'Івуаром, Грецією, Анголою і М'янмою.

Також на полях форуму обговорювалися перспективи і подальший розвиток ВТС з Філіппінами, Монголією, Іраном, Саудівською Аравією, Кот-д'Івуаром, Грецією, Анголою і М'янмою

Головнокомандувач Збройними силами М'янми Мін Аунг Хлайн і міністр оборони РФ Сергій Шойгу

© Олексій Єрешко / прес-служба Міноборони РФ / ТАСС

В ефірі телеканалу "Росія 24" глава Рособоронекспорту Олександр Міхєєв заявив , Що, незважаючи на "некомфортний стан" через санкції, компанія не зриває експортні контракти на поставку зброї і військової техніки.

На сьогоднішній день портфель замовлень експортера налічує близько $ 45 млрд, тільки в цьому році були підписані контракти на суму близько $ 8 млрд.

Стало відомо, що два корпуси фрегатів проекту 11356, що будувалися для ВМФ Росії, будуть добудовані для Військово-морських сил Індії, рішення по третьому корпусу поки не прийнято. Раніше повідомлялося, що для реалізації контракту будуть використані корпусу, які передбачалося добудувати для Чорноморського флоту, однак пізніше заступник головкому ВМФ Росії Віктор Бурсук заявляв, що фрегати добудують для російських моряків.

Рособоронекспорт приступить до переговорів по ударних вертольотів Ка-52К для Єгипту після завершення консультацій з постачання обладнання для вертольотоносців "Містраль". Про це повідомив гендиректор Олександр Міхєєв. "Як тільки будуть завершені технічні консультації, пов'язані з дообладнанням корабля, ми приступимо до контрактних переговорів по вертольотах Ка-52К", - сказав він.

Стало відомо, що російсько-індійське спільне підприємство "БраМос" веде розробку гіперзвукової версії однойменної крилатої ракети. "Випробування гіперзвукової ракети" БраМос "можуть початися як мінімум через п'ять років", - сказав генеральний менеджер підприємства Правіну Патхак. Учасниками цих робіт є МАІ, НВО машіносторенія, а також ряд індійських інститутів. Ведеться розробка різних варіантів перспективних ракет.

Ведеться розробка різних варіантів перспективних ракет

Протикорабельна надзвукова ракета "БраМос"

© Петро Ковальов / ТАСС

На початку наступного року може бути підписаний контракт на поставку в одну з країн Азії ракет "БраМос". Йдеться про партію в кілька десятків одиниць. Пропонована на експорт ракета має дальність польоту до 300 км і швидкість, в 2,8 рази перевищує швидкість звуку.

Індонезія найближчим часом замовить у Росії самохідні протитанкові гармати "Спрут-СДМ1", повідомив виконавчий директор Курганмашзавод, який розробив і випускає машину, Петро Тюков. "Спрут" може бути і десантованих, і плаваючим, у нього дуже хороша озброєна складова. Наш броневичок дуже вдалий вийшов, на який з індонезійцями вже найближчим часом Рособоронекспорт укладе контракт ", - сказав він. Раніше повідомлялося про інтерес, який проявили до" Спрут-СДМ1 "ряд країн Південно-Східної Азії.

Тижневик Defense News повідомив, що російська група "Кронштадт" оголосила про плани поставок комплексів повітряної розвідки "Оріон-Е" на Близький Схід. Видання наводить думку експерта Семюела Бендетто про те, що найбільш ймовірними замовниками цих безпілотників є Сирія і Єгипет.

Видання наводить думку експерта Семюела Бендетто про те, що найбільш ймовірними замовниками цих безпілотників є Сирія і Єгипет

Безпілотний комплекс "Оріон-Е"

© Артур Шайхутдинов / ТАСС

Основні параметри контракту на поставку Індії зенітної ракетної системи С-400 визначені, його планується підписати до кінця 2018 року. Про це в ефірі телеканалу "Росія 24" заявив директор Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитро Шугай. "Ми готові повністю до підписання цього контракту. Основа його закладена, практично всі параметри узгоджені", - сказав він.

2 липня рада з оборонних закупівель Індії остаточно схвалив угоду про придбання російських систем С-400, незважаючи на невдоволення Вашингтона.

Китайські виробники військової техніки зацікавилися новітніми зразками російської бронетехніки, зокрема танком Т-90М. Про це повідомили в прес-центрі форуму з посиланням на представника китайської промислової корпорації Norinco Кеюй Чжана.

Про це повідомили в прес-центрі форуму з посиланням на представника китайської промислової корпорації Norinco Кеюй Чжана

Міноборони Білорусії і концерн ВКО "Алмаз-Антей" на полях форуму уклали контракт на поставку трасового радіолокаційного комплексу "Сопка-2" в стаціонарному варіанті. У прес-службі концерну відзначили, що "по лінії військово-технічного співробітництва" Сопка-2 "буде поставлятися за кордон вперше". Основне завдання комплексу - отримання, узагальнення та аналіз інформації про повітряну обстановку.

Сьєрра-Леоне планує укласти договори на закупівлю військової техніки для національних збройних сил, в першу чергу для тилових підрозділів. Про це повідомив заступник міністра оборони республіки Симеон Шериф. "Найбільше делегацію республіки вразили автомобілі" КамАЗ "і їх застосування в бойових умовах, яке вона спостерігала на динамічному показі", - зазначив він.

Найбільше делегацію республіки вразили автомобілі КамАЗ і їх застосування в бойових умовах, яке вона спостерігала на динамічному показі, - зазначив він

Росія і Філіппіни ведуть переговори про співпрацю, в тому числі про постачання неатомних підводних човнів проекту 636. Ці човни вважаються малошумними з неатомних російських субмарин. За унікальну малошумність вони отримали неофіційну назву "Чорна діра". Озброєні крилатими ракетами "Калібр". У складі ВМФ РФ шість таких човнів.

В ході роботи форуму "Армія-2018" стали відомі нові подробиці про створення перспективних зразків озброєння для російської армії, а також терміни їх поставки та інші деталі, що стосуються збільшення бойової потужності і тактико-технічних характеристик.

"Уралвагонзавод" готовий створити новий важкий танк на платформі "Армата" зі 152-мм гарматою, очікується рішення Міноборони, повідомили ТАСС в прес-службі підприємства. Зараз в Сухопутних військах проходять випробування танки Т-14 "Армата" з гарматами калібру 125 мм. Поки в армію планується поставити 100 таких машин.

Петербурзьке АТ "Заслін" на замовлення Міноборони випробовує новий модульний трансформований блок некерованих ракет для модернізованого вертольота Мі-28НМ. Для нового блоку також розробляється ракета з керованим підривом, розповів ТАСС головний спеціаліст московського підрозділу "Заслону" Ігор Калінкін.

Для нового блоку також розробляється ракета з керованим підривом, розповів ТАСС головний спеціаліст московського підрозділу Заслону Ігор Калінкін

"Завдання було створити блоки касет, що адаптуються під різні завдання. Можна залишити касети під 10, 15, 25 ракет, знімаються і встановлюються вони легко. Також можна комплектувати різні блоки різними типами ракет", - сказав Калінкін.

Оборонна верф "Севмаш" передасть ВМФ Росії 13 перебувають у провадженні стратегічних атомних підводних човнів "Борей-А" і багатоцільових атомних підводних човнів "Ясень-М" в 2023-2024 роках.

Глава підприємства Михайло Будниченко зазначив, що в порівнянні з головними атомними підводними човнами класу "Борей" і "Ясен" підводні човни вдосконалених проектів "істотно ефективніше". "У них нове електронне озброєння, нові механізми, вони краще чують і бачать, а самі - менш гучні і більш малопомітні", - сказав він.

Серійне виробництво новітніх зенітних ракетно-гарматних комплексів (ЗРПК) "Панцир-СМ" почнеться в 2019 році, повідомили ТАСС в прес-службі компанії-розробника "Високоточні комплекси". Перші дослідні зразки вже виготовлені, і проводяться їх випробування.

Перші дослідні зразки вже виготовлені, і проводяться їх випробування

Зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1"

© Сергій Бобильов / ТАСС

"Панцир-СМ" створюється для армії РФ на заміну стоять на озброєнні комплексів "Панцир-С1". У версії "СМ" комплекс повинен отримати нову високошвидкісну ракету зі збільшеною в два рази дальністю - до 40 км.

У кулуарах форуму стало відомо , Що перші кілька десятків модернізованих танків Т-90М надійдуть у війська в 2019 році.

Контракт на поставку у війська глибоко модернізованих машин був підписаний на форумі "Армія-2017". Т-90М отримав нове бортове обладнання і двигун, останню версію динамічного захисту "Релікт".

На УВЗ також повідомили , Що Т-90М за підсумками навчань "Захід-2017" значно перевершив по бойової ефективності Т-90А. "Участь Т-90М в навчаннях повністю підтвердило задані МО РФ тактико-технічні характеристики машини", - сказали в прес-службі підприємства.

Новітній танк Т-14 "Армата" випробують в різних кліматичних умовах, в тому числі перевірять роботу електроніки в арктичних умовах, повідомив замглавкома Сухопутних військ з озброєння генерал-лейтенант Віктор Лізвінскій. "Це в обов'язковому порядку буде і північ, Арктика, може бути, доведеться відправляти в гори, може, в пустельних-піщану місцевість", - сказав він.

Міністерство оборони і холдинг "Вертольоти Росії" приступлять до випробувань модернізованого вертольота Мі-26 в кінці 2018 року.

Міністерство оборони і холдинг Вертольоти Росії приступлять до випробувань модернізованого вертольота Мі-26 в кінці 2018 року

"Уралвагонзавод" планує використовувати на своїй бронетехніці мимикрирующие матеріали, що знижують її помітність у видимому діапазоні. "Зараз широко застосовуються покриття і матеріали, що знижують радіолокаційну, теплову та оптичну помітність. Управління сигнатурами, про який йде мова, одна з перспективних напрямів забезпечення скритності військової техніки", - сказали в прес-службі УВЗ.

Корпорація "Ростех" представила на форумі прототип електрокерованого матеріалу, який здатний змінювати колір і малюнок в залежності від навколишнього середовища. Покриття нанесено на прототип шолома екіпіровки солдата майбутнього.

Зовнішність важкого транспортного літака на зміну Ан-124 "Руслан" і Іл-76 планується визначити в найближчі два роки. Раніше повідомлялося, що роботи над новим транспортним літаком почнуться в 2018 році. Вони внесені до держпрограми озброєння до 2027 року.

Наявні в російській армії оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер" будуть модернізовані , Як очікується, на це буде потрібно кілька років. За словами генконструктора Конструкторського бюро машинобудування Валерія Кашина, роботи з модернізації комплексів вже ведуться, вони спрямовані на "підвищення бойової ефективності". Деталі робіт невідомі.

Деталі робіт невідомі

Ракетний комплекс "Іскандер-М"

© Михайло Терещенко / ТАСС

Холдинг "Технодінаміка" почав льотні випробування нової парашутно-вантажний системи ПГС-1500, що дозволяє десантировать вантажі масою від 0,5 до 1,5 т з військово-транспортних літаків сімейства Іл-76. За словами гендиректора холдингу Ігоря Насенкова, серійні поставки почнуться з 2019 року.

Філія тульського Конструкторського бюро приладобудування розробляє 22 нових моделі стрілецької зброї та боєприпасів для російських військових, дослідна експлуатація ряду зразків у військах почнеться вже в 2018-2019 роках. Йдеться про пістолети, автомати, кулемети, гранатомети і гранатах, снайперських гвинтівках.

У прес-службі держкорпорації "Ростех" повідомили, що нова модифікація двигуна НК-12 для російських стратегічних бомбардувальників Ту-95МС дозволить збільшити дальність і навантаження цих літаків, а також майже вдвічі знизити рівень вібрації від моторів. В даний час літак Ту-95МС з НК-12МПМ проходить державні випробування Міноборони РФ.

Стало відомо, що в Росії проходять випробування керованих снарядів для новітньої самохідної зенітної артилерійської установки "Деривация-ППО". За словами гендиректора ЦНДІ "Буревісник" (у складі УВЗ) Григорія Закаменний, мова йде про управління часом підриву снаряда на всій траєкторії польоту. "Снаряд летить по балістичної траєкторії, вона не коригується, але час вибуху можна задати", - пояснив він. "Деривация-ППО" зі зброєю 57 мм демонструвалася на форумі вперше.

Деривация-ППО зі зброєю 57 мм демонструвалася на форумі вперше

Самохідна зенітна установка "Деривация-ППО"

© Інформаційно-аналітичний відділ ТАСС

Підприємства Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) пропонують проект універсального десантного корабля, який буде поєднувати в собі безліч функцій. Про це на форумі журналістам заявив глава ОСК Олексій Рахманов.

"Він може забирати гуманітарні конвої, він може стати плавучим шпиталем, він може стати точкою евакуації наших фахівців, які працюють в нафтовидобувній галузі. Щось буде, але про терміни складно говорити, це питання залежить виключно від військових", - сказав він.

Підприємства держкорпорації "Ростех" ведуть дослідження по створенню для гранатометів гранат з керованим повітряним підривом в діапазоні калібрів від 30 мм і вище. Міноборони зацікавлене в даних розробках. Завершення робіт планується протягом найближчих п'яти років.

Новітній безпілотник вертолітного типу "Катран", вперше продемонстрований 9 травня на параді Перемоги, до кінця року приступить до льотних випробувань. Завершити їх планується в 2019 році, повідомілі в прес-службі "Вертольотів Росії". Безпілотний вертоліт також може отримати кілька комплексів озброєння.

Безпілотний вертоліт також може отримати кілька комплексів озброєння

Безпілотник вертолітного типу "Катран"

© Валерій Шарифулин / ТАСС

Бойова ефективність нової протирадіолокацій ракети Х-58УШКЕ збільшена в 2,5 рази в порівнянні з попередньою версією - Х-58Е. "Габарити і розміри нової ракети зменшені, що допомогло забезпечити її внутріфюзеляжное розміщення. Реалізовано цифровий обмін інформацією з усіма сучасними типами носіїв. У ракеті реалізована одна широкосмугова головка самонаведення замість п'яти, яка забезпечує роботу у всьому діапазоні частот цілей", - розповілі в корпорації "Тактичне ракетне озброєння".

Російський протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) "Корнет" отримав можливість атакувати бронетехніку зверху, як американський комплекс FGM-148 Javelin. Про це повідомили в холдингу "Високоточні комплекси". "ПТРК" Корнет "вже зараз при його вмілому використанні - при стрільбі з перевищенням - дозволяє атакувати мету в верхню півсферу", - сказали в холдингу.

ПТРК Корнет вже зараз при його вмілому використанні - при стрільбі з перевищенням - дозволяє атакувати мету в верхню півсферу, - сказали в холдингу

Багатоцільовий ракетний комплекс "Корнет-ЕМ" (зліва)

© Михайло Терещенко / ТАСС

Однією з характерних особливостей американського комплексу Javelin є траєкторія польоту ракети: боєприпас робить "гірку" і завдає удар по бронетехніці зверху - туди, де у танків і інших бронемашин в дахах веж і корпусів найтонша броня.

Стало відомо, що в Росії розроблені боєприпаси, що вражають будь-яку оптику противника в певному радіусі. За словами керуючого директора НВО "Прилад" (входить в концерн "Техмаш") Юрія Набокова, підприємство чекає рішення Міноборони за даними боєприпасів. Якщо відомство з'ясовує, що такі боєприпаси потрібні, тоді роботи будуть продовжені в повному масштабі, додав він.

Стало відомо, що важкий ударний безпілотний літальний апарат "Мисливець", який в частині штучного інтелекту стане прототипом винищувача шостого покоління, вперше підніметься в повітря у вересні 2018 року. Повні зліт, політ і посадка апарату повинні відбутися в 2019 році. На сьогоднішній день з "мисливцем" ведуться різні електронні випробування.

Начальник морської авіації ВМФ РФ Ігор Кожин повідомив, що планується модернізувати протичовнові літаки Ту-142, в тому числі за допомогою використаної в Сирії системи СВП-24 "Гефест" - то, що "ми використовували всюди, в найближчих наших конфліктах". Кожин зазначив, що на сьогоднішній день цей літак "стає багатоцільовий машиною". СВП-24 застосовували в Сирії дальні бомбардувальники Ту-22М3 і бомбардувальники Су-24М.

Міноборони РФ до кінця року вирішить, чи буде воно закуповувати турбогвинтовий літак Іл-114. "Машина ця теж затребувана, вона потрібна Збройним силам. Я думаю, протягом буквально трьох-чотирьох місяців ми на ці питання відповімо, зараз йде обговорення, є ряд питань технічних, які потребують вирішення, але зараз ця робота організована", - сказав Олексій Криворучко .

Ігор Кожин заявив, що військові планують використовувати Іл-114, зокрема, як патрульний літак ближньої морської зони.

  • "Адмірал Нахімов" до 2022 року

Генеральний директор "Севмаша" Михайло Будниченко сообщил , Що проходить зараз капітальний ремонт з модернізацією важкий атомний ракетний крейсер "Адмірал Нахімов" ВМФ РФ отримає в 2022 році.

  • Модернізація Мі-14ПЛ для ВМФ

Холдинг "Вертольоти Росії" готовий приступити до модернізації вертольотів-амфібій Мі-14ПЛ для ВМФ Росії. У компанії відзначили, що "остаточне рішення про те, в якій конфігурації і в якому обсязі ці роботи будуть проводитися, залишається за російським військовим відомством і поки ще не прийнято". Зараз питання модернізації опрацьовуються з Міноборони Росії.

Протичовновий вертоліт Мі-14ПЛ був створений в 1960-х роках на базі Мі-8. Всього, за даними відкритих джерел, було побудовано 273 одиниці.

  • "Сосна" для армії

Новітній зенітний ракетний комплекс "Сосна", вперше показаний на цьогорічному форумі, буде поставлений в війська найближчим часом. За словами головного конструктора "Сосни" Володимира Уклеево, комплекс має пасивну систему прицілювання, що забезпечує його скритність. Нова ракета комплексу має масу бойової частини 7,2 кг і дальність ураження до 10 км, може застосовуватися по наземних цілях.

Нова ракета комплексу має масу бойової частини 7,2 кг і дальність ураження до 10 км, може застосовуватися по наземних цілях

Зенітний ракетний комплекс "Сосна"

© Ладіслав Карпов / ТАСС

Етап ескізно-технічного проектування перспективного авіаційного комплексу дальньої авіації (ПАК ДА) завершено, сообщил в інтерв'ю телеканалу "Зірка" глава ОАК Юрій Слюсар.

Планується, що цей багатофункціональний літак замінить Ту-22М3, Ту-95МС, а пізніше і Ту-160. Початок поставок ПАК ДА на озброєння заплановано на 2025-2030 роки після проведення випробувань.

Віце-прем'єр РФ Юрій Борисов сообщил , Що за дорученням президента в Росії розробляється прототип абсолютно нового літака вертикального зльоту. "Безумовно, це майбутнє для всіх авіаносних кораблів, необхідний буде новий парк літальних апаратів - саме для цього використовуються різні технології, які дозволяють забезпечити укорочений зліт-посадку або просто вертикальний зліт", - сказав він.

За його словами, "концептуально такі роботи вже ведуться в Міністерстві оборони з минулого року". "Терміни визначаються технологічним циклом створення, як правило, це сім-десять років, якщо виходити в серію", - зазначив віце-прем'єр.

Начальник управління кораблебудування ВМФ Росії контр-адмірал Володимир Ганчірників на форумі заявивши , Що флот вже запустив роботи зі створення ядерної енергетичної установки для авіаносця нового покоління і працює над створенням проекту такого корабля.

Спецпроект на тему

Також роботу над цією тематикою ведуть науково-дослідні інститути ВМФ. "Сьогодні запущений двигун (запущені дослідження по його створенню - прим. ТАСС), і ми сьогодні працюємо саме з даної тематики. І найближчим часом якась концепція буде затверджена. Так, це дорого, але цей корабель повинен мати місце", - підкреслив він. Представник ВМФ зазначив, що такий авіаносний корабель нового покоління "повинен бути сучасним, виконувати свої відповідні завдання". "Найближчим часом таке рішення буде прийнято", - резюмував адмірал.

Зараз в бойовому складі ВМФ РФ перебуває єдиний неатомний середній авіаносець "Адмірал Кузнєцов" (по вітчизняній класифікації - важкий авіаносний крейсер).

Винищувачі Су-33 на палубі важкого авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов"

© Андрій Лузік / прес-служба Північного флоту / ТАСС

На форумі стало також відомо, що холдинг "Технодінаміка" приступив до розробки модернізованих гідроустановок для "Адмірала Кузнєцова". Їх використання дасть можливість всім типам літаків палубної авіації базуватися на борту авіаносця. Таким чином, на авіаносці зможуть базуватися всі типи літаків палубної авіації.

Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін в ході форуму "Армія-2018" відвідав стенди підприємств держкорпорації. Зокрема, після його спілкування з представниками холдингу "Російські космічні системи" (РКС) стало відомо , Що Роскосмос сформує окремий Центр управління польотами (ЦУП) для програм з освоєння Місяця, що буде зроблено в тому числі на основі рішень ГЛОНАСС.

Російська місячна програма на першому етапі передбачає вивчення природного супутника Землі за допомогою автоматичних місій. Програма розпочнеться з запуску в 2021 році автоматичної станції "Луна-25", пізніше до Місяця повинні відправитися апарати "Луна-26", "Луна-27" і в 2025 році - "Луна-28", яка повинна буде доставити на Землю місячний грунт.

Кроме того, розглядається можливість участі Росії в проекті NASA зі створення населеної навколомісячної станції Deep Space Gateway.

Також на форумі було підписано російсько-казахстанське угоду про створення ракетного комплексу "Байтерек" на космодромі Байконур, над цим проектом сторони працюють з 2004 року. Очікується, що цей ракетний комплекс буде використовуватися для запусків перспективного російського носія "Союз-5".

Глава Роскосмосу розповів і про перспективи експлуатації на Байконурі ракет-носіїв важкого класу "Протон-М". За його словами, виробництво цих ракет завершиться в 2020-2021 роках, а експлуатація - в 2025 році. Він уточнив, що у Росії зараз контракти на 20 "Протонів" до 2025 року, 17 підтверджені, три - в роботі. Глава Центру ім. М.В. Хрунічева (підприємство - виробник ракет "Протон" і "Ангара") Олексій Варочка доповів Рогозіну, що підприємство вже виготовило вісім ракет "Протон", вони знаходяться на зберіганні в центрі. Він також зазначив, що розвиток проекту зі створення ракети-носія середнього класу "Протон Лайт" недоцільно.

Стенд Роскосмосу на виставці IV Міжнародного військово-технічного форуму "Армія-2018"

© Сергій Бобильов / ТАСС

На форумі також обговорювалися перспективи будівництва другої черги для ракет-носіїв "Ангара" на космодромі Східний (Амурська область). Гендиректор Центру експлуатації наземної космічної інфраструктури Андрій Охлопков доповів Рогозіну, що в серпні підприємство починає встановили перше обладнання для будівництва другої черги космодрому Східний. Глава Роскосмосу відзначив, що будівництво стартового столу для ракети "Ангара" необхідно починати швидше.

Гендиректор НВО "Енергомаш" (підприємство - виробник ракетних двигунів) Ігор Арбузов повідомив ТАСС в ході форуму, що стендова варіант метанового ракетного двигуна повинен бути готовий в 2020 році, тоді ж пройдуть перші випробування.

також він рассказал про поставки двигунів РД-180 в США. За його словами, опціон на поставку ракетних двигунів в США в 2021 році повинен бути реалізований до кінця року. Раніше повідомлялося, що підприємство уклало контракт на поставку шести двигунів РД-180 в США в 2020 році. Крім того, Арбузов повідомив, що в 2019 році підприємство поставить два двигуна РД-191 для російської ракети-носія "Ангара".

Підприємства ракетно-космічної галузі також представили свої матеріали до форуму. Зокрема, Центр ім. М.В. Хрунічева повідомив, що веде роботи зі створення ракети-носія "Рокот-2" з новою системою управління, яка замінить українську, встановлену на нинішніх ракетах серії "Рокот". А Ракетно-космічна корпорація "Енергія" повідомила, що веде роботи по вибору вигляду майбутньої відвідуваною міжнародної навколомісячної станції.

Підготували Роман азан, Дмитро Решетников, Олексій Песляк

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация