Чим загрожує стрес і як його подолати

Матеріал підготовлений на підтримку Всеукраїнського проекту з профілактики діабету "Почни сьогодні" doitnow.com.ua
Стрес став настільки звичним елементом життя, що ми просто перестали серйозно про нього замислюватися. Ми справляємося з "палаючими" дедлайнами, намагаємося знаходити час на відносини з близькими, намагаємося займатися спортом і правильно харчуватися. Але чи варто приймати стрес як належне? Або його наслідки набагато серйозніше, ніж здається на перший погляд?
Стрес - це фізіологічна реакція у відповідь на зовнішній подразник. У стані стресу в організмі включається режим "бий або біжи". При цьому ендокринною системою виділяється комплекс гормонів: адреналін, кортизол і норадреналін. В результаті кров приливає до м'язів, а непотрібні процеси, наприклад, травлення, зупиняються. Таким чином організм готується до дії "бити або тікати".
Стрес в невеликих кількостях корисний. Саме стресовий стан забезпечує оперативну реакцію на велосипедиста або пішохода, що перебігав дорогу перед вашим автомобілем. Завдяки адреналіну, що виділяється в кров, ви швидко тиснете на гальмо і вберігає себе і оточуючих від негативних наслідків.
Однак постійний стрес не принесе організму нічого, крім шкоди. У такі моменти страждають найслабші місця в організмі. Якщо ви схильні до головних болів, то вони можуть посилитися. Якщо у вас проблеми зі шкірою, наприклад, екзема, то вона проявиться більш інтенсивно. Інші наслідки стресу також включають порушення травлення, виразки, гіпертонію (підвищений артеріальний тиск), серцево-судинні захворювання (інфаркт, інсульт), алергії і передчасну втрату зубів.
Хронічний стрес - один з провідних факторів ризику в розвитку цукрового діабету ІІ типу.
Постійна присутність кортизолу в крові при стресі призводить до підвищення рівня цукру. Це може спровокувати розвиток цукрового діабету. Крім того, стрес послаблює імунітет і порушує сон, що підвищує ризики розвитку цього серйозного захворювання. Імунітет можна відновити, а цукровий діабет, на жаль, вилікувати не вдасться: його можна буде тільки контролювати під наглядом лікаря.
Чи можна якось заздалегідь зрозуміти, чи потрапляєте ви в зону ризику, і уберегти себе від негативних наслідків? Фактично, наш щоденний спосіб життя сигналізує про те, наскільки близька небезпека. За таким принципом був створений відео-тест на сайті doitnow.com.ua в рамках Всеукраїнського проекту з профілактики діабету "Почни сьогодні". Він дозволить не тільки відволіктися на 5-10 хвилин, а й визначити, в якому стані знаходиться ваше здоров'я, а також, наскільки ви ризикуєте захворіти на цукровий діабет.

У сучасному світі не вдасться уникнути стресу, але, по крайней мере, можна мінімізувати його вплив перш, ніж виникнуть серйозні наслідки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Але чи варто приймати стрес як належне?
Або його наслідки набагато серйозніше, ніж здається на перший погляд?
Чи можна якось заздалегідь зрозуміти, чи потрапляєте ви в зону ризику, і уберегти себе від негативних наслідків?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация