Чим знаменитий "ватний" міністр закордонних справ Великобританії

Головний подвижник виходу Великобританії з ЄС, політик з проросійськими поглядами став міністром закордонних справ Головний подвижник виходу Великобританії з ЄС, політик з проросійськими поглядами став міністром закордонних справ   Вчора новоспечений прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей   призначила колишнього мера Лондона Бориса Джонсона главою Міністерства закордонних справ

Вчора новоспечений прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей призначила колишнього мера Лондона Бориса Джонсона главою Міністерства закордонних справ . Варто враховувати, що Джонсон був одним з найбільш активних прихильників виходу Великобританії з ЄС.

Епатажний політик і колишній мер Лондона Борис Джонсон народився в Нью-Йорку, де в той час працював його батько, однак незабаром сім'я повернулася до Лондона, де його мати повинна була закінчувати навчання в Оксфорді. Батько Стенлі Джонсон - колишній депутат парламенту Європи, який також працював в Європейській комісії та всесвітньому банку.

Навчання отримував спочатку в Європейській школі Брюсселя, в Ітон-коледжі і в Оксфордському університеті, де вивчав класичну літературу.

Перед тим, як зайнятися політикою, Джонсон пішов в журналісти. Почав з посади кореспондента-стажиста в газеті Таймс, але пропрацював там всього один рік. З газети його звільнили за фальсифікацію цитати його хрещеного батька, Коліна Лукаса, який пізніше став віце-канцлером Оксфордського університету.

Певний період Джонсон працював в газеті Wolverhampton Express & Star, потім в 1987 році його прийняли в The Daily Telegraph. У Брюсселі він працював як кореспондент і помічник редактора цієї газети з 1989 по 1999 рік. З 1994 по 1995 рр. Джонсон також працював політичним оглядачем в газеті Spectactor, а з 1999 року по 2005 вже як редактор. Статті Джонсона часто мали сенсаційний характер, навіть часто викликали суперечливі погляди. Пізніше, його журналістський доробок використовували його опоненти.

Джонсон є автором трьох книг: "Колонка Джонсона", "Позичте мені ваші вуха" і "У мене є для вас погляди". Крім публіцистичних робіт, він також опублікував в 2004 році роман: "Сімдесят дві діви". Інша книга: "Нова британська революція" була написана після його обрання мером Лондона.

Інша книга: Нова британська революція була написана після його обрання мером Лондона

У 1997 році Джонсон взяв активну участь в безпосередній політичного життя країни - був кандидатом на парламентських виборах у виборчому окрузі Клевід, однак зазнав поразки. Однак уже в 2001 році йому вдалося обратися в Палату громад парламенту від виборчого округу Хенлі-на-Темзі. У 2004 році був призначений міністром культури тіньового кабінету опозиції. Після інтенсивної партійної кампанії в листопаді 2003 року Джонсон був призначений віце-президентом Консервативної партії Великобританії.

З усіх цих посад в Консервативної партії Джонсон був звільнений в листопаді 2004 року після того, як його звинуватили у брехні щодо позашлюбних зв'язків з однією зі співробітниць в газеті The Spectator. Хоча сам Джонсон ніколи не визнавав ці звинувачення, його звільнили за те, що переконливі на думку однопартійців докази брехні в пресі шкодили цілої партії. Однак з обранням нового лідера консерваторів Девіда Камерона Джонсона знову призначили міністром освіти тіньового кабінету опозиції.

Незабаром після призначення в тіньовий кабінет Джонсон оголосив про намір боротися за крісло мера Лондона на виборах 2008 року. У своїй кампанії Джонсон сконцентрувався в основному в передмістях столиці, де консерватори мали значну підтримку. Його перемогу 1 травня 2008 роки над мером з Ліберальної партії Кеном Лівінгстоном оглядачі пояснювали насамперед вдалою передвиборчою кампанією і великий явкою виборців у передмістях столиці. Власне дружба Джонсона з Кемереном - загальновідома. Їх спільні фотографії регулярно з'являлися в ЗМІ.

Їх спільні фотографії регулярно з'являлися в ЗМІ

Після обрання мером Лондона Джонсон назвав пріоритетними боротьбу зі злочинністю, вирішення транспортних проблем, наприклад за допомогою популяризації велоспорту та організації велопрокату та велопарковок у Лондоні. У травні 2012 року знову переобраний мером Лондона. Важливим досягненням в період правління міра Джонсона стало успішне проведення літньої Олімпіади 2012 року в Лондоні. 7 травня 2015 року на загальних виборах 2015 року знову обраний членом Палати громад Британського парламенту від виборчого округу Аксбрідж і Південний Райсліп в Великому Лондоні. При цьому протягом року він продовжив виконувати свої обов'язки мера Лондона поєднуючи дві посади одночасно.

Пізніше Джонсон виступав чи не головним пропагандистом виходу Британії зі складу ЄС. Так, нового міністра закордонних справ Британії недавно звинуватили в расизмі після написання колонки з критикою президента Барака Обами. Як відомо, американський президент агітував британців за те, що вони залишилися в ЄС. Це обурило Джонсона, який написав в статті для таблоїду Sun, що Обама, агітуючи проти Brexit, нібито висловив своє зневажливе ставлення до Уінстона Черчилля. Джонсон стверджував, що "полукенійскій президент" завжди носитиме в собі "початкову нелюбов до Британської імперії, захисником якої завжди був Черчілль". Такі висловлювання Джонсона тоді обурили консерватора сера Ніколаса Сомса, внука Черчилля. Сомс, коментуючи слова Джонсона, зазначив, що той займається "перекручуваннями і маніпуляціями" і не гідний того, щоб бути лідером.

Два місяці тому Джонсон написав образливий вірш про президента Туреччини Ердогана, і цей вірш переміг в сатиричному конкурсі журналу Spectator. У вірші говорилося про "молодого хлопця з Анкари", який займався сексом з козою.

Свою специфічну позицію Джонсон видав і щодо конфліктів на Близькому Сході. Так, Джонсон підтримав президента Сирії Башара Аль-Асада в його боротьбі з "Ісламським державою", незважаючи на те, що Асад здійснює насильство проти мирного населення Сирії. Він також привітав той факт, що Асад повинен давати "беззастережну підтримку" президенту Росії Володимиру Путіну. У минулому році Джонсон був змушений вибачитися за те, що назвав жителів Африки "негренятамі, схожими на кавунові смайлики". Він висловив переконання в тому, що країнам Африки буде краще повернутися під управління колишніх колоніальних держав.

При цьому Джонсон демонструє абсолютно ватяну позицію щодо України. За словами колишнього мера Лондона і прихильника виходу Британії з ЄС Бориса Джонсона, «справжні проблеми» почалися не з-за вторгнення Росії, анексії Криму та військової агресії в Східній Україні, а через введення європейських санкцій. В кінці виступу, присвяченого Європі, Джонсон зазначив: "Якщо ви хочете приклад того, як дії Євросоюзу на міжнародній арені і його прагнення перетягнути на себе повноваження в сфері оборони призвели до реальних проблем, подивіться на те, що трапилося в Україні". Втім, що саме такого трапилося в Україні, крім агресії з боку Росії, він чомусь не пояснив. Втім, схоже, на посаді міністра закордонних справ він ще не раз продемонструє свою справжню позицію щодо України, анексії Криму та війни на Донбасі. Втім, оптимізму це не викликає ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация