Чим небезпечні для Кремля протести в Судані, Відкритий місто / OpenTown.org

У Судані посилюються масові протести проти майже 30-річного правління диктатора Омара аль-Башира.

У Судані з кожним днем посилюються масові протести і виступи проти майже 30-річного правління диктатора Омара аль-Башира якого на Заході давно вважають військовим злочинцем, одним з найгірших диктаторів сучасності і покровителем міжнародних терористичних ісламістських організацій, а в Москві, з недавніх пір новим перспективним союзником Росії в Африці.

Економіка Судану, особливо після відділення від нього в 2011 році наймолодшого африканської держави Південний Судан, де розташовуються багаті нафтові родовища (три чверті видобутку в раніше єдиної країні), з кожним роком зазнає все більших системні проблеми. Останньою краплею, що підштовхнула мільйони суданців вийти на вулиці з протестами в столиці Хартумі і ще майже 30 містах, стали девальвація національної валюти на 85 відсотків, зросла за рік на 70 відсотків інфляція і пов'язаний з нею зростання в три рази цін на паливо, хліб і борошно , в тому числі з-за відмови влади продовжити закупівлю зерна за кордоном.

Суданський правитель Омар аль-Башир, після повалення в Зімбабве Роберта Мугабе став самим долгоправящім президентом в Африці, ветеран війни Судного дня 1973 року проти Ізраїлю (він командував суданської піхотною бригадою на Синайському півострові), прийшов до влади в 1989 році в результаті організованого ним самим військового перевороту під гаслом "Демократія не може прогодувати народ!". Аль-Башир негайно розігнав уряд, заборонив всі політичні партії і незалежні медіа, а через два роки підписав указ про введення на всій території країни кримінального законодавства, заснованого на нормах шаріату, в тому числі на великому півдні, населеному чорношкірими християнами.

Аль-Башир негайно розігнав уряд, заборонив всі політичні партії і незалежні медіа, а через два роки підписав указ про введення на всій території країни кримінального законодавства, заснованого на нормах шаріату, в тому числі на великому півдні, населеному чорношкірими християнами

Омар аль-Башир

Саме Омар аль-Башир вважається головним винуватцем і багаторічної кривавої війни в Південному Судані, що закінчилася все-таки, під тиском Заходу на чолі з США, проголошенням його незалежності, і настільки ж кровопролитних конфліктів в інших областях держави в Дарфурі (в результаті якого загинули до 300 тисяч чоловік і ще понад 2 з половиною мільйонів стали біженцями) і в Південному Кордофане.

США вже давно включили Судан в список "спонсорів тероризму", так як в 90-ті роки минулого століття саме в Судані формувалися і тренувалися загони "Аль-Каїди" і переховувався Усама бен Ладен. У липні 2008 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у геноциді і організації в Дарфурі етнічних чисток однак лідери Ліги арабських держав і Африканського союзу це рішення виконувати виявилися, назвавши його "расистським". У квітні 2015 року Омар аль-Башир знову був переобраний на черговий президентський термін, за офіційними даними набравши майже 95 відсотків голосів виборців.

Виступаючи зараз в Хартумі з нагоди 63-ї річниці проголошення незалежності Судану, президент аль-Башир заявив про свою впевненість у тому, що організатори антиурядових хвилювань в столиці та інших містах, Ширяєв з кожним днем, отримують фінансування і вказівки з деяких іноземних посольств, проте "суданці не продадуть свою незалежність за долари, несомтря на міжнародні санкції і економічну війну, яку веде проти нас Захід вже 21 рік".

Подивитися зображення в Твіттері

Sudan Rights Watch @ SudanRW

Elbashir is in tough situation due to rising revelations in biggest cities of Sudan # مدن_السودان_تنتفض #Sudan

105 9:59 - 20 дек. 2018 р

157 осіб (а) говорять про це Інформація про рекламу в Твіттері конфіденційність

В останні роки, щоб вийти з міжнародної ізоляції, Омар аль-Башир, всупереч начебто фундаментальним колишнім політико-ідеологічним розбіжностей, почав найактивнішим чином розвивати відносини з Тегераном (в області спільного виробництва зброї) і, головне, з Москвою. Саме в Хартумі, як з'ясувала паризька Le Monde, Євген Пригожин, друг президента Росії, петербурзький мільярдер, якого пов'язують з фінансуванням "фабрики тролів" в Ольгине і діяльністю так званої "ПВК Вагнера" на Україні, в Сирії, ЦАР, Лівії і ще майже 15 країнах Африки, в кінці серпня 2018 організував зустріч конфліктуючих лідерів озброєних угрупувань Центральноафриканської республіки. Результатом діяльності Пригожина, який прилетів в Хартум на своєму приватному літаку, і Омара аль-Башира, як повідомляв МЗС Росії, стало підписання декларації про створення в ЦАР об'єднання опозиції в цілях досягнення довготривалого і стійкого миру.

Одночасно з'явилася інформація, що Пригожин вибрав Судан як перевалочний пункт для контрабанди золота і алмазів з Центральноафриканської республіки, що добуваються його компанією Lobaye Invest, через Сирію в Росію. 31 липня в ЦАР були вбиті невідомими три російських журналіста, Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко, які намагалися зняти фільм про тамтешню діяльності "ПВК Вагнера" та інших структур, від своїх підшефних Євгеном Пригожиним.

Сам Омар аль-Башир двічі відвідував Росію, в 2017 і 2018 роках, зустрічаючись в Москві і в резиденції Бочаров Струмок під Сочі з Володимиром Путіним, міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і міністром оборони Сергієм Шойгу, яким відверто пропонував "відкрити дорогу в Африку і допомогти витіснити з континенту американців ", причому переговори дійшли до обговорення можливостей будівництва на суданському узбережжі Червоного моря російської військової бази, в тому числі для потреб ВМФ і ВКС Росії.

Як писало видання The Bell, на цих зустрічах був присутній (як господар катерінговой компанії) і Євген Пригожин. Він, за відомостями видання, вдало домовився з Омаром аль-Баширом про розробку в Судані належної йому маловідомої компанією "М Інвест" золотих родовищ (щороку видобуток золота в Судані досягає 100 тонн, це третє місце в Африці), охороною яких нібито вже займаються бійці "ПВК Вагнера". Паралельно, як пишуть багато видань, найманці з Росії виступають в ролі військових інструкторів, що тренують суданські спецпідрозділу, зараз зайняті розгоном антиурядових виступів.

Про свої інтереси в Судані після візитів Омара аль-Башира в Росію заявили корпорації "Російські залізниці" і "Росатом", який зібрався будує в цій країні атомну електростанцію. Також є відомості, що зараз для Кремля суданський президент може стати посередником у налагодженні скотилися до нульової позначки відносин між країнами Перської затоки і сирійським режимом Башара Асада. В середині грудня аль-Башир побував в Дамаску, ставши першим арабським лідером, який прилетів туди після того, як Сирію виключили з Ліги арабських держав.

Омар аль-Башир В ГОСТЯХ У Башара Асада. ДАМАСК, 16 ГРУДНЯ 2018 року

Однак всім планам Кремля щодо аль-Башира і Судану, можливо, збутися і не вдасться. Жертвами зіткнень маніфестантів, громили відділення правлячої (і єдиною в країні) партії Національний конгрес, з поліцією і силами безпеки з середини грудня в Судані стали вже майже 30 осіб.

Africans Rising @ AfricansRising

Opposition parties in #Sudan have NOW called for inclusive and participatory #SudanProtests & Also on the armed forces to join the people in demanding for #Bashir to step down after his 30-year rule. #Bashir has responded by hiking pay for public servants! #AfricansRising

37 18:23 - 3 січня. 2019 р

50 осіб (а) говорять про це Інформація про рекламу в Твіттері конфіденційність

У міста введені війська, які застосовують сльозогінний газ, на вулицях діє комендантська година, закриті школи і університети, спецслужби постійно заарештовують все нових диверсантів, яких вистежують через соціальні мережі. 22 грудня були арештовані 14 лідерів народної опозиції, які закликали до зміни режиму і створення перехідного уряду.

Олександр Гостєв, радіо Свобода

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация