Чим ЛПГ відрізняється від СФГ? Хто такий глава селянського (фермерського) господарства? Які є пільги? Реєстрація Глави К (Ф) Х як індивідуального підприємця.

ЛПГ або СФГ?

Це питання на який слід давати відповідь, зваживши всебічно, так як в кожному з них є свої плюси і свої мінуси.

ЛПГ (особисте підсобне господарство) вид ведення господарської діяльності, для якого не обов'язкова реєстрація як ІП? ІП - Глави СФГ або юр. особи, тобто на основі ЛПГ може працювати будь-який бажаючий має присадибну ділянку. І дуже важливо при цьому те, що фермери не обплутаний павутиною податкових платежів і звітності. Справа в тому, що для ЛПГ передбачені пільги Податковим кодексом РФ.

Ще по темі:
Грант 1,5 млн.руб. за програмою " початківець фермер "
Грант 5 млн.руб. за програмою " Сімейна тваринницька ферма "

В першу чергу потрібно відзначити, що фермер-ЛПГ не платить податки, які передбачені для підприємців, а також не веде звітність. При цьому фермер, який має присадибну ділянку, розмір якого не перевищує 2,5 Га (250 соток, або 25000 кв. Метрів), звільняється від сплати ПДФО (податку на доходи фізичних осіб). Звідси обмеження - особисте підсобне господарство спочатку має фізичні обмеження по площі земельної ділянки , Але можна використовувати суміжні землі, оформлені на родичів (партнерів);

Ще один мінус ЛПГ полягає в тому, що на ЛПГ неможливо оформити ні сертифікати, ні декларації про відповідність. Це істотно обмежує коло потенційних покупців. Це відбувається тому, що ЛПГ ведеться фізичною особою і членами його сім'ї, вирощування продукцію здійснюється для власного споживання, а не фермером - підприємцем, які вирощують продукцію на продаж).

Другий мінус - на розвиток ЛПХ не дають багато позичених грошей (наприклад РСХБ, за нашими відомостями, дає кредит до 300 тисяч рублів на 2 роки, до 700 тисяч рублів на 5 років для ЛПГ, із забезпеченням). Наприклад, умови опубліковані тут . Пов'язано це знову-таки з масштабами господарства - більш серйозні суми можна отримати тільки суб'єктам малого підприємництва (в тому числі індивідуальним підприємцям - Главам СФГ, або селянським (фермерським) господарствам, утвореним у формі юридичної особи, наприклад ТОВ або кооперативу).

СФГ (селянське-фермерське господарство) це вибір для фермера, який збирається розвиватися, відповідно реєструючись як ІП.

Головні плюси реєстрації в якості Глави СФГ перед юридичними особами (наприклад, якщо реєструється ТОВ "СФГ ...") - аналогічні переваг ІП перед ТОВ , Так як Глава КФГ - це перш за все індивідуальний підприємець (ІП)

Переваги Глави СФГ перед фізичною особою (ЛПГ):

    Ми можемо надати Вам послугу з розробки бізнес-плану фермерського господарства для банку або для отримання субсидії, гранти, скласти будь-яку іншу юридичну документацію.
    Вартість робіт тут
    Звертайтеся до нас!

  • законне землекористування в великих розмірах (понад 2,5 Га);
  • можливість працювати офіційно з продажу продукції з широким колом покупців (Глава КФГ має можливість проходити сертифікацію, а у ЛПГ мало хто буде купувати, так як купує у фізичної особи стає податковим агентом - повинен утримувати у продавця - ФО та перераховувати до бюджету ПДФО в розмірі 13% від вартості покупки)
  • отримання держпідтримки Главою СФГ в великих обсягах ніж ЛПГ, тобто нарівні з сільськогосподарськими товаровиробниками;
  • отримання позикових коштів від банків в більшому обсязі, ніж як физ.лицо (ЛПГ) - з причини того, що зарплата фізособи або дохід безробітного ЛПГ за визначенням менше, ніж підприємницький дохід СФГ;
  • залучення та створення додаткових робочих місць на законних підставах (а ЛПГ наймає працівників незаконно і тому - нелегально - оплату платить чорним налом або натур.продуктом (не відрахував податків і внесків до фондів);
  • формування пенсійних прав Глави ЛПГ та найманих працівників в повному обсязі, відшкодування посібників за листками непрацездатності та у зв'язку з материнством, оплата лікування працівників за рахунок ФСС.

Ще є пільги по податках, наприклад не підлягають оподаткуванню (звільняються від оподаткування) доходи членів селянського (фермерського) господарства, одержувані в цьому господарстві від виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції, а також від виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки та реалізації, - протягом П'ЯТИ років, рахуючи з року реєстрації зазначеного господарства. А починаючи з 6 року роботи Глави СФГ для зменшення податків з обороту (бізнесу) можуть застосовувати "Спрощенку" - ЕСХН, УСНО, патенти

Окрема ситуація - обмежена кількість тих, хто купувати продукцію, не вимагаючи виділяти в сумі купівлі-продажу податок на додану вартість (ПДВ) - ця ситуація.

Деякі визначення та порівняльна таблиця в частині членства і землекористування:

Селянське (фермерське) господарство

Особисте підсобне господарство

Глава КФГ (ІП) - здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи (індивідуальний предпрінматель) з виробництва, переробки і збуту сільськогосподарської продукції.

ЛПГ - форма непідприємницької діяльності з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Являє собою об'єднання громадян, пов'язаних спорідненістю і (або) властивістю, що мають у спільній власності майно і спільно здійснюють виробничу та іншу господарську діяльність (виробництво, переробку, зберігання, транспортування і реалізацію сільськогосподарської продукції), засновану на їх особистій участі.

Ведеться громадянином або громадянином і спільно проживають з ним і (або) спільно здійснюють з ним ведення особистого підсобного господарства членами його сім'ї з метою задоволення особистих потреб на земельній ділянці, наданій і (або) придбаному для ведення особистого підсобного господарства.

Вимагає державної реєстрації (запис про реєстрацію ІП - Глави СФГ включається в ЕГРІП)

Не потребує державної реєстрації

Вважається створеним з моменту державної реєстрації.

Громадяни мають право здійснювати ведення ЛПХ з моменту державної реєстрації прав на земельну ділянку, надану для ведення ЛПХ.

Передбачає членство, але може бути створене одним громадянином (Главою) без членів.

Членами СФГ можуть бути:

1. Подружжя, їх батьки, діти, брати, сестри, онуки, а також дідусі та бабусі кожного з подружжя, але не більше ніж з трьох сімей.

2. Громадяни, які не перебувають у родинних стосунках з главою фермерського господарства. Максимальна кількість таких громадян залишається чинним протягом п'яти чоловік.

Чи не передбачає членства.

Плоди, продукція та доходи, отримані фермерським господарством в результаті використання його майна, є спільним майном членів СФГ.

Майно фермерського господарства належить його членам на праві спільної власності, якщо угодою між ними не встановлено інше (можна прописати - хто чим входить в СФГ і в яких пропорціях ділиться результат від діяльності).

Частки членів фермерського господарства при частковій власності на майно фермерського господарства встановлюються угодою між членами фермерського господарства.

Сільськогосподарська продукція, вироблена і перероблена при веденні ЛПХ, є власністю громадян, які ведуть ЛПГ.

Граничні розміри земельної ділянки, що надається у власність громадянину з земель, що перебувають у державній або муніципальній власності для ведення КФГ складають:

- мінімальний розмір - 1 га;

- максимальний розмір - 5 га.

Граничні розміри земельної ділянки, що перебуває у власності та (або) іншому праві у СФГ, складають:

- мінімальний - немає обмежень;

- максимальний загальний розмір - не обмежений;

- максимальний розмір площі земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на праві власності - не більше 10% загальної площі сільськогосподарських угідь, розташованих на території одного району;

- максимальний розмір площі земель сільськогосподарського призначення, що перебуває у СФГ на іншому праві - оренда, користування паями і т.п.) - не обмежений.

Максимальні розміри земельних ділянок, наданих громадянам у власність безкоштовно для ведення особистого підсобного господарства та індивідуального житлового будівництва із земель, що перебувають у власності муніципальних утворень, встановлюються нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування. Максимальний розмір загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати одночасно на праві власності і (або) іншому праві у громадян, які ведуть ЛПГ, не повинен перевищувати 2,5 Га.

Реєстрація селянського (фермерського) господарства

Селянське (фермерське) господарство - це об'єднання громадян, пов'язаних спорідненістю і (або) властивістю, що мають у спільній власності майно і спільно здійснюють виробничу та іншу господарську діяльність (виробництво, переробку, зберігання, транспортування і реалізацію сільськогосподарської продукції), засновану на їх особистій участі (ст. 1 ФЗ «Про селянське (фермерське) господарство»).

СФГ не є юридичною особою.

Членами СФГ можуть бути:

1) подружжя, їх батьки, діти, брати, сестри, онуки, а також дідусі та бабусі кожного з подружжя, але не більше ніж з трьох сімей. Діти, онуки, брати і сестри членів СФГ можуть бути прийняті в члени фермерського господарства після досягнення ними віку шістнадцяти років;

2) громадяни, які не перебувають у родинних стосунках з главою КФГ.

Максимальна кількість таких громадян не може перевищувати п'яти чоловік. СФГ може бути створене одним громадянином.

Главою СФГ за взаємною згодою членів СФГ визнається один з його членів. У разі, якщо СФГ створене одним громадянином, він є главою даного СФГ.

Глава КФГ, який здійснює діяльність без утворення юридичної особи, визнається підприємцем з моменту державної реєстрації СФГ (ч. 2 ст. 23 Цивільного кодексу РФ). Глава КФГ організовує діяльність КФГ, без довіреності діє від імені СФГ, в тому числі представляє його інтереси і робить угоди, видає доручення, здійснює прийом на роботу в СФГ працівників і їх звільнення, організовує ведення обліку і звітності СФГ, здійснює інші визначаються угодою між членами СФГ повноваження.

Згідно ст. 257 ГК РФ майно СФГ належить його членам на праві спільної власності, якщо законом або договором між ними не встановлено інше. У спільній власності членів СФГ знаходяться наданий у власність цього господарства або придбану земельну ділянку, господарські та інші будівлі, меліоративні та інші споруди, продуктивна і робоча худоба, птиця, сільськогосподарська та інша техніка і обладнання, транспортні засоби, інвентар та інше майно, придбане для господарства на спільні кошти його членів. Плоди, продукція та доходи, отримані в результаті діяльності СФГ, є спільним майном членів селянського (фермерського) господарства і використовуються за угодою між ними.

Державна підтримка СФГ

Згідно ст. 11 ФЗ «Про розвиток сільського господарства» «Державою забезпечуються підтримка формування та розвитку системи кредитування сільськогосподарських товаровиробників, рівний доступ сільськогосподарських товаровиробників до отримання кредитів (позик) на розвиток сільського господарства в російських кредитних організаціях, сільськогосподарських споживчих кредитних кооперативах».

Субсидії бюджетам суб'єктів Російської Федерації з федерального бюджету на відшкодування частини витрат на сплату відсотків надаються на весь термін використання кредитів (позик), одержаних в російських кредитних організаціях, сільськогосподарських споживчих кредитних кооперативах селянськими (фермерськими) господарствами в розмірі не менше ніж дев'яносто п'ять відсотків ставки рефінансування (облікової ставки) Центрального банку Російської Федерації, що діє на дату укладення договору кредиту (позики), але не більше ніж дев ність п'ять відсотків їх фактичних витрат ».

Крім того, держава надає майнову підтримку СФГ у відповідність до ФЗ «Про розвиток малого і середнього підприємництва» в формі передачі у володіння і (або) у користування державного або муніципального майна, в тому числі земельних ділянок, будинків, будівель, споруд, нежитлових приміщень , обладнання, машин, механізмів, установок, транспортних засобів, інвентарю, інструментів, на оплатній основі, безоплатній основі або на пільгових умовах.

Громадянам, які виявили бажання вести СФГ, надаються земельні ділянки із земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу РФ і ФЗ «Про селянське (фермерське) господарство».

Податкові пільги СФГ

Ми можемо надати Вам послугу з розрахунку сум необхідних податків, що сплачуються фермерським господарством - ТОВ або ІП-Главою СФГ при різних системах оподаткування, скласти необхідну документацію.
Вартість робіт тут
Звертайтеся до нас!

Згідно ч. 14 ст. 217 Податкового кодексу РФ не підлягають оподаткуванню ПДФО:

  • доходи членів КФГ, одержувані в цьому господарстві від виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції, а також від виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки та реалізації, - протягом п'яти років, рахуючи з року реєстрації СФГ.
  • суми, отримані главами селянських (фермерських) господарств за рахунок коштів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації у вигляді грантів на створення і розвиток селянського фермерського господарства, одноразової допомоги на побутове облаштування початківця фермера, грантів на розвиток сімейної тваринницької ферми;
  • субсидії, що надаються главам селянських (фермерських) господарств за рахунок коштів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації;

Раніше у відповідність з п. 5 ч. 1 ст. 238 Податкового кодексу РФ не підлягали оподаткуванню єдиним соціальним податком доходи глав СФГ, одержувані від виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції, а також від виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки та реалізації - протягом п'яти років починаючи з року реєстрації СФГ. Зараз на доходи Глав СФГ нараховуються внески до фондів обов'язкового страхування: Пенсійний фонд, Фонд обов'язкового медичного страхування, Фонд соціального страхування

На СФГ, частка доходу від виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції яких становить не менше 70%, поширюється спеціальний податковий режим у вигляді єдиного сільськогосподарського податку, що застосовується поряд з іншою системою оподаткування. Об'єктом оподаткування єдиного сільськогосподарського податку визнаються доходи, зменшені на величину витрат по податковій ставці 6%.

Глава КФГ, будучи платником єдиного сільськогосподарського податку, звільняється від обов'язку зі сплати:

  • ПДФО (щодо доходів, отриманих від підприємницької діяльності),
  • податку на майно фізичних осіб (щодо майна, використовуваного для здійснення підприємницької діяльності),
  • а також не зізнається платником ПДВ (за винятком ПДВ, що підлягає сплаті при ввезенні товарів на митну територію РФ).

Необхідні документи для реєстрації СФГ:

Ми можемо надати Вам послугу по заповненню форм заяв, скласти будь-яку іншу юридичну документацію.
Вартість робіт тут
Звертайтеся до нас!

1. Нотаріально засвідчена копія паспорта фізичної особи, що реєструється в якості глави СФГ;

2. Копія свідоцтва про взяття на податковий облік (ІПН) фізичної особи, що реєструється в якості глави СФГ;

3. Копії паспортів членів СФГ;

4. Копії свідоцтв про постановку на податковий облік (ІПН) членів СФГ;

5. Копії документів, що підтверджують родинні стосунки (властивість) осіб, які виявили бажання створити СФГ.

6. Заповнену заяву на реєстрацію СФГ з нотаріально завіреної підписом Глави СФГ на ньому

За державну реєстрацію СФГ стягується державне мито в розмірі 800 руб.

За державну реєстрацію СФГ стягується державне мито в розмірі 800 руб

Ми можемо надати Вам якісну консультаційну та інформаційну підтримку і супровід Вашого проекту (включно з розробкою конкурсній і проектної документації) за участю в державних конкурсах на присудження грантів і субсидій, а також інших видів підтримки. Співробітники компанії "Вірне рішення" надають послуги консультаційного супроводу для підприємців, що беруть участь в цьому та інших конкурсах , Консультують по фінансово-економічних, правових питань.

Ключові компетенції співробітників Компанії:

    З вартістю можливих комплексів послуг і робіт
    можна ознайомитися тут .
    Звертайтеся до нас!

  • консультаційна та інформаційна підтримка учасников державних конкурсів на здобуття державної ПІДТРИМКИ у виде податкових пільг, грантів и субсідій, других відів ПІДТРИМКИ ,
  • супровід проекту заявника в конкурсах Республики Татарстан и России,
  • підготовка документації по інноваційнім проектам,
  • розробка концепції розвитку (стратегії), бізнес-плану, техніко-економічного обгрунтування (ТЕО), меморандуму, презентації, паспорта проекту, підготовка пакету документації по проекту,
  • проведення досліджень ринків (маркетингових),
  • залучення інвестицій, партнерів в проект, бізнес,
  • допомога фінансиста, економіста, юриста, маркетолога.

консультаційна та інформаційна підтримка учасников   державних конкурсів на здобуття державної ПІДТРИМКИ у виде податкових пільг, грантів и субсідій, других відів ПІДТРИМКИ   ,   супровід проекту заявника в конкурсах Республики Татарстан и России,   підготовка документації по інноваційнім проектам,   розробка концепції розвитку (стратегії), бізнес-плану, техніко-економічного обгрунтування (ТЕО), меморандуму, презентації, паспорта проекту, підготовка пакету документації по проекту,   проведення досліджень ринків (маркетингових),   залучення інвестицій, партнерів в проект, бізнес,   допомога фінансиста, економіста, юриста, маркетолога

Ми будемо раді допомогти Вам у вирішенні Ваших завдань.

З будь-яких питань, що виникають і за додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся. Це можна зробити одним із способів:

Надішліть Ваші питання або інформацію про Ваш проект, заявку на проведення консультації, на зворотний дзвінок:

Зателефонуйте нашим співробітникам за телефонами:

  • в Казані: +7 (843) 278-19-00, 278-18-00, +7 9655-848-224
  • в Набережних Челнах: +7 (8552) 25-01-99, +7 9631-249-303, +7 (8552) 53-49-39

Приходьте до нас на консультацію (потрібна попередня запис):

  • офіс в Казані: вул. Островського, 79, офіс 212
  • офіс в Набережних Челнах: вул. Хасана туфу, 12 (2/18), офіс 1915

Розповісти про цю новину

ЛПГ або СФГ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация