Cимвол небесної захисту - Око Гора. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Око Гора, староєгипетського бога з головою сокола, можна зустріти на гробницях Луксора, фронтонах християнських храмів і навіть на американських банкнотах Око Гора, староєгипетського бога з головою сокола, можна зустріти на гробницях Луксора, фронтонах християнських храмів і навіть на американських банкнотах. Цей знак пройшов через століття і зберіг своє значення заступництва згори, оберега від злих сил і перетворення особистості.
Поряд з анкха, хрестом вічного життя, і священним скарабеєм, Катя сонячний диск, очей Гора входить в тріаду символів, що стали в сучасному світі своєрідною візитною карткою Стародавнього Єгипту і його потаємного містицизму. Зображення очі соколіноголового божества іменується «Уаджет». Ця назва походить від давньоєгипетського «ІРТ Уаджит», що означає «захищає око».

ОБЕРІГ ФАРАОНІВ
На відміну від більшості символів, походження яких губиться в мороці століть, Уаджет зберіг історичні корені. Він зобов'язаний своїм виникненням драматичної історії з давньоєгипетської міфології. Покровитель хаосу і смерті бог Сет скинув з престолу і вбив свого брата Осіріса, одного з верховних небожителів і легендарного царя Єгипту. Вдова Осіріса, невтішна Ісіда, зачала і народила від свого мертвого чоловіка божественне дитя Гора з головою сокола, щоб той, в силі, помстився Сету і повернув собі царське спадщина. У переможному поєдинку з Сетом Гор позбувся лівого ока, проте Анубіс, провідник душ в потойбічний світ, зумів дивним чином відновити його. Втім, Гор в кінцевому підсумку так і залишився однооким божеством. Своє зцілення око він дав проковтнути умертвіння батькові, щоб воскресити його. Але Осіріс не захотів повертатися в світ живих. Він став суддею і повелителем царства мертвих, призначивши Гора своїм повновладним намісником і владикою неба і землі. З тих пір кожен єгипетський фараон вважався інкарнацією і живим втіленням Гора.

Починаючи з III династії, яка правила Єгиптом в середині III тисячоліття до н.е., зображення Уаджет стає могутнім оберегом і потаємним символом посмертного воскресіння.

«Око Гора дарує вічне життя і оберігає мене, навіть коли він закритий», - такі ритуальні славослів'я зустрічаються на папірусних листах «Текстів саркофагів» і єгипетської «Книги Мертвих».

Накреслення Уаджет зображують на храмових фресках і обелісках, в багатих розписах саркофагів і на дорогоцінних талісмани. Єгипетські, а слідом за ними і грецькі мореплавці поміщали парний символ очі Гора на носовій частині своїх кораблів в надії, що погляд бога-сокола дарує їм захист від штормів і рифів.

МУДРІСТЬ МІСЯЦЯ

Поряд із зовнішнім символізмом Уаджет як амулета проти злих сил існувала і його потаємна езотерична інтерпретація Поряд із зовнішнім символізмом Уаджет як амулета проти злих сил існувала і його потаємна езотерична інтерпретація. Праве око Гора вважався втіленням Сонця, а лівий - місяця , Яка традиційно асоціювалася з темними безоднями несвідомого, з пасивної, иньской, жіночою енергією. Втрата і набуття Гором свого ока, а потім воскресіння з його допомогою Осіріса на алегоричному мовою єгипетського містицизму, означало тимчасове сходження в персональний пекло підсвідомості, дотик до темної таємницею стороні душі заради відновлення цілісності особистості та набуття божественної мудрості. Не випадково аналогічний сюжет обміну очі на таємне знання існує і в скандинавської міфології: щоб отримати можливість випити води з джерела мудрості, бог Один пожертвував своє око титану Міміру. Втім, навіть серед древніх єгиптян далеко не всі знали про існування такого глибокого символізму Уаджет. Натомість школярі країни фараонів на уроках арифметики в самому буквальному сенсі розбирали очей Гора на частини. Справа в тому, що в давньоєгипетській математики кожен елемент символу (зіницю, білок очі, брови і крапля сльози) позначав дробове число в діапазоні від 1/2 до 1/64. Сумарне значення складових частин Уаджет дорівнювало 63/64. Останню, якої бракує дріб, за легендою, Осіріс залишив собі.

ОКО БОЖИЙ

Після скасування язичництва указом римського імператора Феодосія I в 391 році ряд древніх символів був запозичений юним в ті роки християнством. Класичне зображення Ісіди з немовлям-Гором на руках лягло в основу іконографії Богоматері, а Уаджет став іменуватися Всевидячим Оком. Замість фрагмента з «Книги Мертвих» про захисну функцію очі Гора батьками церкви тепер використовувався вірш із 32-го псалма: «Ось око Господнє на тих, хто боїться Його, хто надію на милість Його». У християнській інтерпретації Уаджет став не охоронним амулетом, а символічним нагадуванням про постійне незримому присутності Бога-Отця і його усевіданні. На деяких середньовічних гравюрах і фресках Всевидяче Око іноді виглядає як звичайний людське око в оточенні променів світла, але частіше цей символ поміщений всередині трикутника (натяк на Трійцю). Примітно, що на всіх символах Ока завжди зображений саме ліве око, що доводить його походження від давньоєгипетського Уаджет.

ДРУК ТАЄМНИЦІ

Найбільш відомі в сучасному світі зображення Всевидючого Ока - це зворотна сторона Великий державної друку США і атрибутика масонських лож Найбільш відомі в сучасному світі зображення Всевидючого Ока - це зворотна сторона Великий державної друку США і атрибутика масонських лож. Дана обставина дало життя незліченною теоріям, згідно з якими саме виникнення США - проект масонів і иллюминатов з метою встановлення нового світового порядку. Але, на жаль, факти виглядають набагато прозаїчніше. Всевидюче Око вперше з'явилося на ескізі Великий Печатки, розробленому в 1776 році художником Дюсімтье. Він не був масоном, а образ Ока запозичив з літератури епохи Ренесансу. У масонів символ став елементом церемоніальною атрибутики двадцятьма роками пізніше, в 1797 році, а саме зображення було вперше опубліковано в книзі Томаса Сміта Уебба «франкмасонської оглядач». Головна відмінність масонської версії символу полягає в тому, що промені світла від очі спрямовані не на всі боки рівномірно, а виключно вниз, до землі.

Захист і удача

Перше, що потрібно зробити, відкриваючи для себе загадковий і таємничий світ амулетів і талісманів, -забить про всі забобони, що заважають істинного знання, відкритися незвичайним і дивовижним речам, повірити в які буває непросто. Тільки так ми, як і стародавні єгиптяни, зможемо скористатися доброчинною силою цих предметів, які допомагають тим, хто підходить до них з відкритим серцем і душею. Око Гора уособлює Сонце і Місяць, символи світла і перемоги мудрості над темрявою, що забирають геть біль і страждання.

Цей дивовижний амулет притягує удачу і захищає від нещасть. Око Гора буде чудовим подарунком страждає коханій людині і допоможе нам самим впоратися з непростою ситуацією.
Сьогодні очей Гора часто прикрашає ювелірні вироби: браслети, підвіски, сережки і брошки. Ми можемо виготовити і особистий амулет, вигравіювавши очей Гора на воску, шкірі або глині. Якщо вставити в такий амулет шматочок лазуриту або халцедону, це значно збільшить його силу.

Необхідно розрізняти ліве око, відповідний Місяці і підсилює наші інтуїцію і уяву, і правий, відповідний Сонця і відповідає за чистоту наших думок і ідей, об'єктивність і мудрість.
Око Гора можна не тільки носити на собі, але і помістити його в той кут свого будинку, де ми відчуваємо себе найбільш комфортно або часто збираємося всією сім'єю. Він вбереже нас і наших близьких від будь-яких нещасть, в тому числі викликаних чужою заздрістю.

Це цікаво

Одним з найбільш знаменитих східних аналогів Уаджет і Всевидючого Ока є зображення очей Будди на нижньому ярусі ступ в храмових комплексах Сваямбунатх і Боднатх в непальському Катманду.

Світовим лідером за кількістю і частотою використання Ока є Україна. Цей символ присутній на гербах міст Дубляни, Підкамінь, на банкноті номіналом 500 гривень та на фресках Іллінської церкви в Києві.

У монументальних архітектурних формах зображення Всевидючого Ока можна побачити в Санкт-Петербурзі: на портику Казанського собору і барельєфним п'єдесталі Олександрівської колони на Двірцевій площі.

З 1812 року за ініціативою Олександра I Всевидяче Око з'являється майже на всіх російських військових медалях. Останньою нагородою з цим зображенням стала медаль «В пам'ять російсько-японської війни 1904-1905 рр.».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация