Ціна історії - 5 мільйонів: в Києві масово продають унікальні будинки-пам'ятки - Fun - Як в столиці можна купити історичну будівлю

Гончара, 60. Старовинний флігель продається майже за $ 400 тис., Квартири в будинку коштують дорожче & mdash; $ 500 тис.

Фото: Григорій Салай

Київ - місто з багатою історичною спадщиною і півторатисячолітньою історією. Тут можна побачити сотні пам'ятників архітектури, історії і культури, хоч і не всі вони "дожили" до наших днів в ідеальному стані. Підтримувати будівлі в належному вигляді міська влада не може - на ремонти потрібні колосальні гроші. Тому багато об'єктів культурної спадщини продавали в приватні руки, в надії, що нові власники гідно подбають про пам'ятки. Але найчастіше господарі історичних особняків і старовинних приміщень виставляють свої володіння на повторний продаж, не піклуючись про їх збереження. "Сегодня" проаналізувала оголошення і з'ясувала, що зараз в Києві можна купити будинок стародавньої лікарні, одну з найстаріших садиб в центрі міста, вежі і житло в замку. Але і викласти за старовину доведеться чимало.

Пожити в двірницьку. У базах об'єктів нерухомості, виставлених на продаж, кидається в очі інформація про продаж унікального флігеля на вул. Гончара, 60, в Шевченківському районі. Просять за нього $ 378 тис. (9,5 млн грн). Як зазначено в оголошенні, на двох поверхах розташовані 4 кімнати, а всередині зроблений якісний євроремонт. "Царський будинок унікальної архітектури у вигляді замку, після реконструкції, всі комунікації, мебльований, є камін, на другому поверсі - окрема затишна кімната відпочинку, будинок охороняється, поруч мальовничі парки", - зазивають покупців ріелтори. Втім, визначення агентів не зовсім вірно: "царський будинок" - це лише частина великої садиби, збудованої в стилі неоготики в 1908 році, і спочатку її використовували як двірницьку. Належала садиба відомого професора-невропатолога Михайлу Лапінський. Позаду флігеля височить 7-поверховий будинок з башточками (раніше був прибутковим), схожий на середньовічний замок. До нього ведуть сходи і кам'яний місток. Вся садиба - не тільки будинок і флігель, але також міст, сходи з парапетом, огорожа і підпірна стіна, - з 1994 року є об'єктом культурної спадщини, пам'ятником культури, про що свідчить охоронна табличка. Але за історію доведеться доплатити: так, за 5-кімнатне житло на шостому поверсі в будинку по вул. Гончара, 60, площею 208 кв. м, продавець просить $ 500 тис. А за офіс площею 120 кв. м - 135 тис.

Усередині. Для затишку облаштували камін.

Інтер'єр. Зроблений сучасний ремонт.

В ДОМІ партизанами - ОФІСИ

На вул. Ярославів Вал, 18, по сусідству з Золотими воротами, за $ 2 млн продається чотириповерховий будинок. "У будівлі можна облаштувати готель, офіс, посольство або представництво. Також в наявності закритий двір на 30 авто", - сказано в оголошенні. Цей будинок, побудований на початку ХХ століття, є пам'ятником історії: за даними Головного управління культурної спадщини, в ньому з січня 1944 року по січень 1945 року працювала школа Українського штабу партизанського руху (військово-оперативний орган з управління партизанською боротьбою в тилу німецьких окупантів) . Зараз будівля виглядає трохи обшарпаним, але продавці запевняють, що стіни і фундамент у відмінному стані. Усередині ж, судячи з представлених фото, ремонту не було з року здачі будинку в експлуатацію.

Кілька років тому Замок барона виставили на продаж, але пізніше власник від своїх планів відмовився.

На цій же вулиці під №1 розташоване одне з найзагадковіших і романтичних будівель Києва - знаменитий Будинок Підгорського або Замок барона, побудований в 1896-1897 роках. Шпиль на даху і фігури крилатих демонів на фасаді вже багато років вражають народ своєю красою. Кілька років тому власник, екс-депутат Київради Олександр Лойфенфельд, виставив його на продаж (просив $ 8 млн, за курсом це було майже 64 млн грн), але пізніше відмовився від своїх планів. "Він більше не продається", - сказав нам Олександр Якович.

Тепер побувати в Замку барона може кожен бажаючий - причому навіть вночі. Приміщення всередині привели в порядок, а на першому поверсі будівлі працює галерея-ризниця "Чудотворні ікони Афона", в якій можна побачити копії (списки) найзнаменитіших афонських ікон. Наприклад, ікони Божої Матері "Відрада і втіха", ікони "Георгій Побідоносець", "Архангел Михаїл" ... У галереї кажуть, що навіть копії здатні творити чудеса. Цікаво, що вона відкрита цілодобово, а відвідування для всіх - безкоштовне. Кілька залів над галереєю займає фотостудія.

Ярославів Вал, 18. Пропонують розмістити офіси або посольство.

Замок барона. Уже не продають.

Декор. Усіх дивує.

140-РІЧНИЙ ОСОБНЯК: ВІДДАЮТЬ ПІД КЛУБ АБО ОФІС

В $ 5 млн оцінили пам'ятник архітектури на вул. Бульварно-Кудрявській (Воровського), 3, в якому потенційним покупцям пропонують розмістити все що душа забажає: посольство, представництво, банк, ресторан, клуб, офіс, клініку. "Ексклюзивне будівля в історичному центрі. 1200 кв. М." Царська "архітектура. Якісний ремонт проводився в 2012 році, зручне планування, система кондиціонування, відеоспостереження, охоронна сигналізація, окрема парковка. Будинок укомплектований меблями і технікою світових виробників. Підведені всі комунікації" , - описують об'єкт продавці нерухомості. Але що будинок охороняється законом, як пам'ятник, не вказується.

Але ж у будівлі з фасадом коричневого кольору насправді дуже глибока історія - воно одне з найстаріших в столиці! Особняк був побудований в стилі неоготики 140 років тому, в далекому 1876 році, за проектом архітектора Павла Івановича Спарро (він працював архітектором Києво-Печерської лаври, також його будинку є на вул. Пушкінській, Прорізній, Володимирській, на Андріївському узвозі). У списках об'єктів культурної спадщини цей будинок на Бульварно-Кудрявській значиться як особняк родини Сербулова, тому що спочатку їм володіли дворянин, колезький радник Василь Сербулов і його дружина Пелагея. Після них будова належало генеральської дружини Єлизавети Глейніх. За роки існування будівля дещо змінилося, і у нього додався третій поверх - мансарда. Також варто визнати, що на відміну від багатьох інших історичних будівель цей будинок зберігся досить непогано. Поки в ньому знаходиться ресторан.

Воровського. Історична будівля напхали сучасною технікою і продають за 5 мільйонів доларів.

ЛІКАРНЯ БЕЗ ПРАВА переробку

За 2,7 млн ​​доларів продається в столиці і "вузькопрофільні" історичну будівлю - колишня інфекційна лікарня! Це 3-поверхову будівлю на вул. Багговутівській, 1, площею трохи більше 2 тис. Кв. м. Як відомо, за цією адресою ще в 1885 році було відкрито Київську єврейська лікарня, куди незаможні жителі могли звертатися за допомогою (купив ділянку і оплатив будівництво будівель меценат і підприємець Ізраїль Бродський ). Зараз тут розміщені корпусу обласної лікарні. У що продається нині триповерховій будівлі в старі часи лікували від інфекційних захворювань.

"Свого часу цю будівлю було віддано радянської медицини, в результаті виявилося в жалюгідному стані. Один інвестор намагався привести будівлю до ладу - поміняв покрівлю, перекриття, реставрував деякі елементи фасаду. Причому, в первозданному вигляді, за старими фотографіями. Але на якомусь етапі у нього закінчилися гроші. Потрібні нові вкладення, щоб довести справу до кінця. Ця будівля - дійсно пам'ятник архітектури, і нічого в ньому міняти не можна. Але я б сказав, що це більше недолік, ніж перевага. Адже архітектурна цінність обмеживши ає потенційного покупця в будь-якому розвитку такого будинку. Надбудови, зміни фасаду, перепланування - все це буде порушенням закону. Але ж які приміщення зараз хочуть бачити люди? Щоб вони були з величезними вікнами, просторі, світлі, а не сірі і з маленькими кімнатці. Так що такі будинки-пам'ятки продаються дуже складно ", - говорить фахівець з нерухомості Вадим Мінчук. Ріелтори неохоче підтверджують його думку: за їхніми словами, реальних покупців у лікарні не було давно.

Будівля лікарні. Привели в порядок частково.

ЦЕНТР: ВЕЖА І САДИБИ

Продаються в столиці і інші, не менш цікаві будівлі, які мають історичну цінність. В основному вони розташовані в центральних районах Києва.

Наприклад, в Печерському районі на вул. Рибальській, 22, за $ 2,5 мільйона пропонують придбати "окрема історична будівля, пам'ятник архітектури XIX століття, загальна площа якого становить 2000 кв. М". Йдеться про знамениту вежі №5 Київської фортеці, будівництво якої почалося в 1833 році, а закінчилося в 1846-м. Зараз в реконструйованій будівлі знаходиться бізнес-центр.

У самому серці Києва, в Шевченківському районі, на вул. Михайлівській, 18-а, за $ 3 мільйони продається триповерхова будівля, яке також є пам'ятником архітектури середини XIX століття. Спочатку це була приватна садиба, а в 1873-77 роках тут розміщувалося Київське реальне училище (приміщення учні орендували у господині). Продавець вказує, що отримані попередні узгодження про надбудові на будинку двох повнорозмірних поверхів. Також виставлено на продаж триповерховий будинок з жовтим фасадом і арочними вікнами і ліпниною на вул. Круглоуніверситетській, 16, на Печерську, площею майже в 2,5 тисячі квадратних метрів. В оголошенні йдеться, що він потребує реконструкції, і запевняють, що площа приміщень можна збільшити. Будівля числиться в списках об'єктів культурної спадщини як житловий будинок, побудований в 1892-1893 роках. А на вул. Січових Стрільців (стара назва - Артема), 66, продається за $ 4,5 мільйона офісна будівля, в якому вже проведено реконструкцію. Цей пам'ятник архітектури був побудований в 1910-1911 роках як прибутковий будинок.

Башта №5. Знаходиться в приватній власності.

"БУДІВЛЯ-ПАМ'ЯТНИК - ЯК ЛЮДИНА. ДО КОЖНОГО ПОТРІБЕН ПІДХІД"

Продати будинок, який є об'єктом культурної спадщини, що не так просто, як звичайний будинок, попереджають фахівці. "Згідно із законом, пам'ятник може знаходитися в будь-якої власності - державної чи приватної. Але статистики, скільки столичних будинків-пам'яток знаходиться в приватній власності, немає. Для нас важливо, щоб власник брав на себе зобов'язання щодо збереження об'єкту та виконував їх. Якщо власник продає або здає в оренду пам'ятник архітектури, він обов'язково повинен звернутися до нас, охоронним органам, за узгодженням. Те ж стосується навіть квартир, офісів та інших приміщень, які знаходяться в будинку-пам'ятці. Якщо власник хоче робити каки -то реставраційні роботи, він також робить це за погодженням. Зовнішні зміни в будівлях, які охороняються законом, не вітаються. Але в деяких випадках вони можливі. При цьому архітектор повинен зробити обгрунтування, оцінити естетичний вигляд будинку. І в якихось випадках дозвіл дається, а в якихось немає, тому що нічого не можна міняти. Варто пам'ятати: пам'ятник - як людина. у кожному окремому випадку повинен бути індивідуальний підхід. а всі рішення по пам'ятниках приймаються не одноосібно кимось, а колегіально ", - пояснює начальн ик управління охорони культурної спадщини Києва Сергій Груздо.

Все це має відношення не тільки до будівель, які є пам'ятками архітектури, але і до пам'ятників історії. "Охороняються законом вони однаково. Але часто цінність пам'ятника історії може полягати тільки в тому, що там хтось видатний жив. А сам будинок при цьому може не представляти абсолютно ніякої архітектурної або естетичної цінності - тільки меморіальну", - говорить Серей Миколайович.

До речі, під час продажу об'єкта культурної спадщини у продавця повинен бути охоронний договір, а покупець такий же договір повинен укласти протягом місяця. За порушення загрожують штрафи. Суми абсолютно різні: може бути і 1700 грн, і 17 тис. Грн. "Все залежить від того, наскільки серйозно порушення. Якщо, наприклад, людина не уклав договір, але при цьому нічого не зламав і не зіпсував, то штраф може бути мінімальний. Якщо щось трапилося, то більше. Варто визнати, що останнім часом люди ставляться до всіх цих нормам і вимогам з розумінням. Хоча є і дуже складні моменти. Наприклад, в деяких випадках взагалі важко встановити, хто володіє будівлею через заплутану документації. А якщо, наприклад, господар будинку живе за кордоном, то якось вплинути на нього практично неможливо ", - пояснюють в управлінні охорони культурної спадщини.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Але ж які приміщення зараз хочуть бачити люди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация