Ціна монети 50 копійок 1991 року між СРСР і ГКЧП

  1. фатальний тисяча дев'ятсот дев'яносто один

50 копійок СРСР 1991 року "М" і "Л"

Мідно-нікелеві копієчні монети в 1991 році карбувалися на двох монетних дворах: Ленінградському і Московському, про що стоїть відмітка внизу на аверсі під гербом маленька буква "Л" або "М". Крім цих крихітних букв оформлення сторін залишилося без змін, як у всіх полтиника, що випускаються з 1961 року. На лицьовій стороні - герб Радянського держави - земну кулю в обрамленні снопів пшениці, перев'язаних 15-ма витками стрічки, по числу союзних республік. На зворотному боці монет вказаний номінал і рік випуску. Традиційні характеристики для 50 копійок це діаметр 24 міліметра при вазі 4,4 грама. Гурт прикрашає втиснута напис "п'ятдесят копійок 1 991", розділена зірочками. Напевно, багатьом колекціонерам буде приємно тримати в руках повноцінну тристоронню монету з симпатично оформленим гуртом. Це надає металевих грошей велику якісність і захищеність.

фатальний тисяча дев'ятсот дев'яносто один

Події "лихих" 90-х були для нашої країни і важкими і драматичними, стрімка зміна політичних декорацій закінчилася переворотом. Підсумками цих дій стали втрата влади компартією і припинення існування СРСР як держави. Протягом першої половини 1991 була узаконена приватна власність і прийнятий закон "Про підприємства і підприємницької діяльності", що означало початок торговельної діяльності за західним зразком. Разом з цим, поголовно закриваються державні підприємства, фабрики, заводи і сільські господарства. Звільняються люди просто не могли знайти собі місця, роботи як такої не було, а йти торгувати на ринок зможе далеко не кожен. Саме тому Росію в 90-х хвилею накрив демографічний спад, алкоголізм, бідність і безробіття.

Страйкували шахтарі, росли ціни на продукти, а після проведення грошової реформи, 70% населення країни опинилася на межі бідності. Замість реальної підтримки світової спільноти "молоду" Росію оббирали невигідними контрактами і валютними кредитами. Йдучи на поводі у Заходу, країна практично перестає бути наддержавою, майже повністю втрачаючи свою обороноздатність. У колишніх республіках Союзу до влади приходять сепаратисти, налаштовані на відділення, починається, так званий, "парад суверенітетів".

50 копійок одна тисячі дев'ятсот дев'яносто один "Л" і "гроші ГКЧП"

Під завісу трагічного 91 року уряд робить спробу ввести в обіг новий вид металевих грошей номіналом в 10, 50 копійок, і в 1, 5 і 10 рублів. На аверсі цих монет замість герба і скорочення «СРСР» були зображені фрагменти кремлівських будівель (Купол палацу Державної Ради і Спаська вежа з "новорічними" курантами) з круговою написом: "Державний Банк СРСР". Дрібні копійчані монетки на той час, на жаль, вже з'їла безжальна інфляція. Монети швидко знецінювалися і осідали у населення через важкість і мізерною платоспроможності. Нові гроші знаходилися в обігу не довго, приблизно близько року, а в середовищі нумізматів отримали назву "монети ГКЧП". Насправді ж, до серпневого путчу 1991 ці монети не мали абсолютно ніякого відношення: перша партія десятікопеечніков вийшла ще по весні, а в кінці грудня були випущені в обіг і інші, більш великі номінали, в тому числі і нова маленька монета в 50 копійок .

Вона теж була виготовлена ​​з мідно-нікелевого сплаву, як і старі 50 копійок СРСР, тільки кілька менших розмірів: вага 2,3 г, а діаметр 18 мм (трохи більше сучасних 10 копійок з діаметром 17,5мм). Гурт покривали прості дрібні рифлення. На реверсі присутній маленька "Л" - відмітка Ленінградського монетного двору. До речі кажучи, восени 1991 північній столиці повернули історичну назву Санкт-Петербург. Тому на сучасних Пітерських монетах красується монограма «СПМД» (Санкт-Петербурзький монетний двір).

Вартість 50 копійок 1991 року

Вартість 50 копійок 1991 року не велика, більш детально розібратися в цьому питанні допоможе наш каталог . Ціна може відрізнятися від збереження або забруднення примірника, тому буде краще один раз побачити, ніж десять разів прочитати. Найдорожчою 50 копійчаної монетою цього року вважається полтинник з Ленінграда, який в VF коштує приблизно 120 рублів. Московські 50 копійок оцінюють в сотню, а ГКЧП всього в 20-30 рублів. 50 копійок одна тисячі дев'ятсот дев'яносто один не є рідкісними або особливо цінними, навпаки, монети цього року зустрічаються значно частіше ніж, наприклад, монети 70-их або 60-их років. Невеликий інтерес представляють шлюби монет, що почастішали в цей час викуси і розколи.

Останні ціни по аукціонам на монети в російських рублях

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация