Чингіз-хан і Есун .Історія любові. Обговорення на LiveInternet

Чингісхан народився в 1155 році, в годину перемоги монголів над татарськими племенами. Його батько, знатний вождь великого племені, Есугай-баатуру, порахував народження сина ознакою і нарік дитини Темучином (Темуджін), що означало «коваль». В 1164 Есугай-баатуру одружив сина, коли тому ледь виповнилося дев'ять років. Дівчина походила з менш знатної родини, однак була родом з Унгіратского племені, яке здавна славилося особливою красою дівчаток. Борте була старша за свого малолітнього нареченого на три роки, добре вихована і красива. Вона стала першою дружиною маленького Темучина і залишалася відданою йому до кінця свого життя. Вони прожили більше сорока років. У 1206 році Темучин став великим ханом монгольської імперії, присвоївши собі ім'я Чингісхана.

У 1206 році Темучин став великим ханом монгольської імперії, присвоївши собі ім'я Чингісхана

За давніми традиціями, монголи могли мати кілька дружин, проте хан не бажав приводити в будинок інших жінок. Він любив Борте, але вона вже була стара і більше не могла народжувати на світ спадкоємців. Тому близьке оточення хана стало просити його привести в дім другу дружину, а мудра Борте не стала противитися і в усьому підкорилася коханому чоловікові. Той привозив з військових походів молодих дівчат, робив їх наложницями, і через кілька років у владики було вже близько двох тисяч жінок, деяких з яких, він, втім, навіть жодного разу не побачив.

Одного разу прославлений монгол задумав вигнати зі своїх земель татар. Винищуючи і проганяючи їх з рідних степів, Чингісхан побачив молоду татарку Есуган. Вона була така красива, що великий повелитель наказав своїм воїнам привести її в гарем, зробивши наложницею, і вирішив одружитися на дівчині. Коли Чингісхан прийшов до неї і повідомив про свій намір, Есуган, опустивши голову, заплакала. Здивований хан негайно зажадав від наложниці відповіді, і та розповіла історію про старшу сестру, Єсуй, яку дуже любила і не хотіла, щоб та загинула від рук розлючених і запеклих монголів. Чингісхан наказав відшукати Єсуй, бажаючи подивитися на дівчину.

Коли ж воїни знайшли її і привели до покоїв до великого хана, той, засліплений красою молодої жінки, відразу ж наказав готуватися до весілля. Есуган, обнявши сестру, поступилася їй своє місце, а через кілька днів красуня Єсуй стала дружиною монгольського хана. Однак такої любові, яку чекав від нової ханши великий владика, не було. Єсуй була мовчазна, сумна і годинами сиділа біля юрти, вдивляючись кудись у далечінь.

Не раз намагався розгадати таємну печаль дівчата хан, проте вона так і не розкрила своє серце. І лише одного разу молодша сестра розповіла її таємницю: Єсуй була давно закохана в молодого татарина, якому хотіла стати улюбленою і вірною дружиною. Дівчина страждала, плакала ночами і чекала свого коханого, вірячи, що той колись прийде за нею.

Розгніваний Чингісхан, дізнавшись про все, велів двом своїм воїнам не зводити очей з молодої дружини і охороняти її навіть ночами. Одного разу після чергового військового походу втомлений хан відпочивав зі своїми дружинами біля юрти. Єсуй сиділа поруч і раптом несподівано здригнулась. Хитрий монгольський володар запідозрив недобре і наказав наближеним і воїнам розділитися на групи і встати разом зі своїми сім'ями. І коли кілька сотень людей встало так, як наказав їх повелитель, той помітив осторонь молодого юнака, який виявився чужаком. Той повернувся до великого владиці і назвав себе нареченим красуні Єсуй. Розгніваний хан, здивувавшись хоробрості сміливого татарина, велів слугам відрубати юнакові голову. Молода ханша зблідла і впала непритомна. Кілька днів провела вона, не виходячи з ханської юрти, гірко оплакуючи коханого. Борте, недолюблівая молодих дружин, залишалася байдужою, і лише Есуган втішала старшу сестру і не відходила від неї, побоюючись, що Єсуй від горя накладе на себе руки.

Чингісхан тим часом збирався в новий похід. Як і завжди, він брав з собою улюблених дружин, і в цей раз за ним послідували ханши Борте і Єсуй. Намагаючись згладити провину перед молодою дружиною, хан щоночі приходив до неї в юрту, але йшов з почуттям досади і гіркоти. Єсуй була холодна і мовчазна, хоча і корилась будь-якої примхи чоловіка. Нарешті, зневірившись зламати дівчину, монгольський владика став приводити до себе нових дружин, і за кілька років їх стало вже двадцять шість. Збільшувався і ханський гарем, в якому Чингісхан проводив весь свій час, вільний від військових походів. Законні дружини нерідко скаржилися на те, що з ними їх повелитель проводить занадто мало часу і у дружин більше не народжуються спадкоємці (у Чингісхана було лише два сина - від Борте і Хулан). Одна Єсуй залишалася, як завжди, мовчазна, і ніколи не скаржилася на своє життя.

Минуло кілька років, і одного разу сумна Єсуй запитала постарілого і сивого хана про те, хто буде правити його народом після його смерті. Чингісхан вперше задумався і зрозумів, що і він, великий повелителю монголів, смертна. Чи не заплющуючи очей, провів він кілька безсонних ночей, думаючи про кінець і мріючи знайти безсмертя. Так, давно знаючи про китайських ченців, які надовго продовжують собі життя, хан наказав відшукати і привести до нього даоського ченця Цю Чуцзю. Той, прибувши до Чингисхану в середині травня 1222 року повідав йому про вчення даосизму. «Ні кошти для безсмертя, можна лише продовжити своє життя», - відповідав мудрий монах.

Однак, розтративши свої сили у військових походах, а здоров'я - в надмірній любові до чуттєвих захоплень, хан усвідомлював, що доживає останні свої роки. Спадкоємцем він призначив сина своєї старшої дружини Борте - хороброго і сміливого Угедея.

Спадкоємцем він призначив сина своєї старшої дружини Борте - хороброго і сміливого Угедея

Великий засновник монгольської імперії Чингісхан помер в 1227 році у віці сімдесяти двох років біля річки Хуанхе. Місце його поховання досі невідомо. Вважають, що віддані воїни вбивали будь-якого, хто ставав свідком жалобної процесії. Вони винищували навіть тварин і птахів, щоб ніхто, навіть звірі, не змогли побачити, де знаходиться гробниця монгольського владики. Всі його раби і слуги, золото, коштовності і трофеї були зариті в могилі разом з тілом Чингісхана. Історики не раз намагалися почати експедиції по розкопках могили завойовника, проте місцеві жителі до цих пір протестують, вважаючи, що ніхто не повинен дізнатися страшну таємницю великого монгола. За легендою, якщо могила буде знайдена, на народ, який проживає в тих землях, впаде страшне прокляття.

http://www.lovesto.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация