Ціни на паливо, податки, Мутко і Telegram. Гострі питання «Прямої лінії з Путіним»

Президент розповів, чому вважає складу уряду оптимальним, як ставиться до заборонам в інтернеті і чи буде рости прибутковий податок. На прямому зв'язку з президентом - міністри і губернатори, яких Путін закликав до відповіді після питань з регіонів. Про що ще йшлося і чим відрізняється нинішня «Пряма лінія»? Президент розповів, чому вважає складу уряду оптимальним, як ставиться до заборонам в інтернеті і чи буде рости прибутковий податок

«Пряма лінія» з президентом РФ Володимиром Путіним 7 червня 2018 року. Фото: Mikhail Klimentyev / Reuters

Оновлене о 17:53

У Росії недоцільно вводити прогресивну шкалу ПДФО. Про це заявив президент Путін в ході «Прямої лінії». При цьому, за словами глави держави, Росії потрібно додатково 8 трлн рублів на реалізацію планів розвитку економіки. Тобто всього на це планується направити 25 трлн рублів.

Президент при цьому назвав джерела цих додаткових коштів: «Це насамперед зростання самої економіки, це більш ефективне використання наявних ресурсів, це настройка в деякому сенсі наших макроекономічних планів і, звичайно, настройка податкової політики».
При цьому Путін підкреслив, що прибутковий податок збільшувати не будуть. Введення податку з продажів, за словами президента, теж визнано недоцільним:

Володимир Путін: Багато пропонують ПДФО змінити. Ми довго думали з цього приводу. І на перший погляд, диференційована шкала податку на доходи фізичних осіб, здається, і виглядає більш соціально справедливою, тобто хто більше отримує доходу, той повинен і більше платити. Практика складніше, ніж ці теоретичні формули. Про що говорить практика диференційованого податку на доходи фізичних осіб минулих років?

Ведучий: Приховували.

Володимир Путін: Абсолютно вірно. І як тільки він вводиться, частина громадян, які отримують більш високі доходи, починають різними способами приховувати ці доходи, починається відразу зарплата додаткова в конвертах і так далі. Тому визнано це недоцільним. Що стосується податку з продажів, багато, і мої колеги, виступали за те, щоб ввести такий податок. У нас, по-перше, такий податок був, податок з обороту, це серйозне навантаження на економіку в цілому і це серйозне навантаження в кінцевому підсумку на громадян, тому що це неминуче призведе до значного зростання інфляції. Все це разом переконало нас в тому, що і введення цієї норми недоцільно.

Відповідаючи на запитання ведучого, Володимир Путін заявив, що вважає нинішній склад уряду оптимальним:

У цьому році «Пряма лінія» проходить в новому форматі: на зв'язку зі студією знаходяться губернатори, голови міністерств і відомств. Рекорд за кількістю питань викликала тема зростання цін на паливо. Володимир Путін заявив, що те, що відбувається неприпустимо і вже прийняті рішення щодо обмеження цін. Він також звернувся безпосередньо до глави Міненерго Олександру Новаку після відеозвернення водія з Санкт-Петербурга:

Житель Санкт-Петербурга: Доброго дня, Володимире Володимировичу! Скажіть, будь ласка, як довго ще будуть рости ціни на паливо? Літр солярки - 45 рублів! Скільки ж можна це терпіти? Ми 18 березня зробили такий великий вибір, вся країна за вас проголосувала, а ціни на бензин все не можете ви зупинити!

Володимир Путін: Я з вами згоден. Те, що зараз відбувається, це неприпустимо. Треба визнати, що це результат неточного, м'яко кажучи, регулювання, яке було введено останнім часом в сфері енергетики. Це все призвело до стимулювання вивезення за кордон на експорт сирої нафти. Ми можемо звернутися до міністра енергетики Російської Федерації.

Ведучий: Прямо зараз, він на зв'язку.

Володимир Путін: Так, так.

Олександр Новак, міністр енергетики РФ: Володимир Володимирович, добрий день. Дозвольте доповісти по поточній ситуації. Було прийнято рішення з 1 червня знизити акцизи на дизельне паливо і на автобензини, і, звичайно, ці термінові фіскальні заходи вже зробили свій позитивний вплив. Ми бачимо, що ціни з 30 травня, з кінця травня на автозаправних станціях не ростуть. І тут мова йде про можливість введення експортного мита урядом Російської Федерації на поставку нафтопродуктів на експорт. Для цього підготовлено відповідний проект закону, який ми найближчим часом готові внести в Держдуму. Просимо підтримати. Це буде додатковим стимулом для того, щоб ціни не росли на внутрішньому ринку.

Володимир Путін: Це тільки стимул? Це, скоріше, загроза на адресу нафтових компаній. Сподіваюся, нічого подібного нам не буде потрібно. До речі, я дивлюся, нам на екрани вивели віце-прем'єра російського уряду Козака Дмитра Миколайовича. Він вчора зустрічався з провідними нафтовими компаніями, з керівниками. Кудись він зник прямо з екрану тут же.

Колишній головний тренер збірної Росії, депутат Валерій Газзаєв вийшов в ефір з фан-зони на Воробйових горах. Він спробував задати президенту питання про футбол:

Валерій Газзаєв: Вам велике спасибі за те, що ми сьогодні святкуємо і будемо проводити чемпіонат світу. Ми, безумовно, отримали визначну, потужну спортивну інфраструктуру, якої немає аналогів в світі. І, звичайно, ця інфраструктура буде сприяти, буде базою того, щоб в майбутньому ми показували великі і добрі результати.

Ведучий: Валерій Георгійович, у чому ваше запитання?

Валерій Газзаєв: Я вам хочу побажати, Володимир Володимирович, міцного здоров'я, щоб у вас ...

Ведучий: Питання в чому, Валерій Георгійович?

Валерій Газзаєв: Питання в тому, щоб в центрі уваги було ваше особисте увагу до футболу. Мені дуже приємно, я хочу побажати вам міцного здоров'я, Володимир Володимирович, хочу побажати, щоб Господь Бог вас охороняв, щоб святий Георгій супроводжував вам у всіх ваших починаннях, а Микола Чудотворець дав вам міцне здоров'я та удачу.

Журналіст і письменник Сергій Шаргунов запитав президента про свободу полеміки, про практику переслідування за репости в соцмережах і про обмеження в інтернеті:

Сергій Шаргунов: Мені здається, Росія завжди була всупереч усьому, будь-яких перешкод країною вільнодумства. І вільна думка, і гострота полеміки завжди були важливі для нашого суспільного життя і для нашого мистецтва. Останнім часом я отримую досить багато тривожних сигналів з різних місць, особливо з провінції. Є деякі виконавці, які з особливим завзяттям беруться за так званий екстрим. Це деякі постинги в соціальних мережах, лайки, репости. І мова йде не про прямі заклики до насильства, я категорично засуджую, а просто часто про безглуздих або різких судженнях, з чим можна не погоджуватися, але не переслідувати ж. Доходить буквально до маразму. Наприклад, молодих патріотичних хлопців вирішили засудити за створення групи з проведення референдуму про відповідальність влади в країні. Здавалося б, чого тут злочинного? Кажуть - ось, екстремістський співтовариство. Я розумію, що ні ви, ні я не можемо втручатися в судові справи. Але давати певні оцінки же можна. Іноді таке відчуття, що якщо буквально сприймати 282-ту статтю Кримінального кодексу, то деяким ревнителям треба б посмертно засудити Пушкіна, Толстого, Достоєвського, Маяковського, а їх твори вилучити. І тут ще наспіли новоявлені закони, пов'язані з інтернетом. Чи немає сенсу якось призупинити тих, хто на повній швидкості вирішив закочувати чужі думки, тим більше це реальна тривога, побоювання і людські долі, особливо молодих людей, яких, на мою думку, не варто було б лякати?

Володимир Путін: Я з вами згоден. Ви згадали про класичну літературу. Один з героїв найвідомішого у нас твори говорив: «Зібрати всі книги б, та спалити». Ми, звичайно, цим шляхом не можемо піти, і не повинні піти, і ніколи не підемо. Але ось ця судова правозастосовна практика, безумовно, повинна знаходитися в полі зору громадськості, ось це дуже важливо, і повинна коректуватися. Якщо мова йде про поширення саме такої інформації, яка є екстремістською, то, звичайно, я вже про це говорив, так, як в інших сферах життєдіяльності суспільства, повинні застосовуватися загальні правила: порушив - відповідай. Але потрібно визначитися з самими поняттями, що це таке. Не потрібно доводити все до маразму і до абсурду, як ви сказали. Повністю з вами згоден. Це теж дуже важлива сфера. Разом проаналізуємо, що відбувається. З одного боку, заслін потрібно поставити екстремізму, що, безумовно, відповідає інтересам переважної більшості суспільства. Але хто ж буде сперечатися з тим, що потрібно поставити заслін, припустимо, пропаганді суїцидів, особливо серед молоді? Хіба хтось проти? Звичайно, ні. Або поширення, скажімо, фашистських ідей. Хіба хтось проти? Та ні, звичайно, і так далі. Якщо є щось, що вимагає нашого додаткової уваги, давайте це увагу зосередимо на тих проблемах, про які ви зараз сказали.

На жартівливе питання про віце-прем'єра Віталія Мутко президент спочатку теж пожартував, але потім відповів серйозно і пояснив, чому той залишився в уряді:

Ведучий: Набагато більше жартів і питань з приводу Віталія Мутко. Ось з флоту було повідомлення від моряків: «Володимир Володимирович, дозвольте нам малювати на бортах бойових кораблів портрети Мутко, щоб кораблі були непотоплювані».

Володимир Путін: Що стосується Віталія Леонтійовича Мутко, то, дійсно, щодо нього багато всяких розмов і чуток, я прекрасно віддаю собі в цьому звіт. Разом з тим хотів би звернути вашу увагу, що, незважаючи на те, що його англійська мова, безумовно, потребує вдосконалення, але за роки його роботи в якості міністра спорту, а потім і віце-прем'єра чимало зроблено в цій сфері. Досить подивитися, чого і скільки побудовано в сфері спорту та фізичної культури. Ось треба звертатися не до емоційних сторін його діяльності, а до фактичних сторонам. Ми знаємо, яка атака на нього робилася в зв'язку з допінгових скандалом, і так далі, і так далі. І в цих умовах відправляти його на пенсію неможливо.

Уряд прийняв рішення припинити з 1 липня 2019 року укладати з громадянами договори пайової будівництва. Про це Володимир Путін заявив, відповідаючи на питання ошуканих пайовиків:

Деякі експерти припускали, що «Пряма лінія» буде повністю присвячена проблемам регіонів. Однак за перші дві години з місць було задано всього три питання. Першим був Томськ. За участю губернатора, який на собі відчув, що значить пряма лінія з прямим зв'язком:

Питання: Я Наталя Миколаївна Журова, місто Томськ вас турбує. Мене хвилює таке питання: тепер виділенням безкоштовних ділянок для багатодітних сімей займаються регіони. У 2010 році я сама встала на чергу. Я була 735-я по черзі. Питання таке: скільки я ще повинна простояти, маючи трьох дітей? 8 років або 10 років?

Володимир Путін: Дякую, Наталя Миколаївна. З приводу землі. Землі в Росії багато, питання в тому, щоб вона була придатною для використання, в тому числі для житлового будівництва. А це означає, що вона повинна бути близько до інфраструктури. Давайте послухаємо губернатора Жвачкіна, він на місці?

Сергій Жвачкін, губернатор Томської області: Доброго дня, Володимире Володимировичу.

Володимир Путін: Добрий день.

Сергій Жвачкін: Я обов'язково з нею особисто зустрінуся. Я вважаю, що, ну ось знаєте, іноді, на жаль, серед чиновників хтось, напевно, не зміг сказати і розповісти їй про всіх тих правах, які у неї є. Тому я, природно, найближчим часом вирішу це питання. Я з нею особисто зустрінуся і вам особисто, Володимир Володимирович, доповім. Так, ви абсолютно праві. Проблема в тому, що у нас дійсно в Сибіру багато землі, але ми ж не можемо роздати землю без інженерної комунікації.

Володимир Путін: Я ось чого хотів би сказати. З нею - це з Наталією Миколаївною, так? Перше. Друге - ви сказали про чиновників, які там чогось не розуміють, треба зрозуміти, хто ці чиновники.

Пізніше до глави держави звернулися блогери. Питання стосувалися перспектив закриття YouTube і можливості зробити блогінг повноцінної професією. «YouTube ніхто закривати не збирається, над визнанням нової професії можна подумати», - відповів президент і поділився своєю позицією з приводу блокування Telegram.

Кілька разів Володимир Путін повертався до теми України. «Я завжди ставився до України як до братської країні і вважаю українців і росіян практично одним народом. У нас спільне минуле, і впевнений, що, незважаючи ні на які трагедії сьогоднішнього дня, спільне майбутнє », - заявив президент, відповідаючи на питання біженців зі сходу України. Відповів він і на запитання про ситуацію в Донбасі, заданий у відеозверненні письменника Захара Прілепіна:

Захар Прилепин: Здравствуйте. Мене звуть Захар Прилепин, я радник глави ДНР. У нас тут є відчуття, що українська армія скористається чемпіонатом світу з футболу і почне активні бойові дії, наступальні. Як ви прокоментуєте цю ситуацію?

Володимир Путін: Я сподіваюся, що до таких провокацій справа не дійде. А якщо це трапиться, я гадаю, що це буде мати дуже важкі наслідки для української державності в цілому. Та й неможливо залякати людей, які живуть на цих територіях, в Донбасі, в ЛНР, в ДНР. Ми надаємо обом невизнаних республік допомогу і будемо це робити далі, але те, що відбувається в цілому навколо цих територій, це, звичайно, сумно. Але це, до речі, говорить ще і про те, що чинне українське керівництво не в змозі вирішити цю проблему. Ну як можна вирішувати цю проблему, вважаючи ці території своїми і організовуючи там повну блокаду цієї території? Як можна вважати цю територію своєю і людей, які проживають на цій території, своїми громадянами і постійно піддавати їх обстрілу, коли страждають мирні жителі? Це просто безглуздо з точки зору реалізації кінцевого результату - відновлення територіальної цілісності країни. Але ось якщо влада буде керуватися своїми вузькокорисливим і політичними, і економічними інтересами, якщо будуть продовжувати грабувати свій народ і відкладати гроші на чорний день в офшорах на своє власне ім'я, то тоді ні до чого хорошого ця ситуація не приведе.

В цілому було прийнято понад два мільйони запитань до президента. В цьому році в студії, де проходить «Пряма лінія з Володимиром Путіним», немає глядачів, зате з'явився сектор з волонтерами, які намагаються вирішити проблему відразу, якщо це можливо. А щоб президент міг оперативно звернутися до чиновників, була задіяна система відеозв'язку, яку, за словами провідних «Прямої лінії», глава держави використовує під час робочих нарад.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Про що ще йшлося і чим відрізняється нинішня «Пряма лінія»?
Про що говорить практика диференційованого податку на доходи фізичних осіб минулих років?
Скажіть, будь ласка, як довго ще будуть рости ціни на паливо?
Скільки ж можна це терпіти?
Здавалося б, чого тут злочинного?
Але хто ж буде сперечатися з тим, що потрібно поставити заслін, припустимо, пропаганді суїцидів, особливо серед молоді?
Хіба хтось проти?
Хіба хтось проти?
Питання таке: скільки я ще повинна простояти, маючи трьох дітей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация