Цінні папери: поняття та види

  1. види
  2. приклади
  3. облігація
  4. вексель
  5. чек
  6. заставна
  7. інвестиційний пай

Тема про цінні папери та їх види відноситься до економічної сфери життя суспільства. Упевнений, вона викликає труднощі, тому як хлопці, з якими особисто я займаюся підготовкою до ЄДІ з суспільствознавства спочатку слабо уявляли собі що вони таке взагалі і навіщо потрібні? Ну в видах їх так і взагалі був темний ліс!

Вам необхідно знати, що в Російській Федерації всі правовідносини в цій області регулюють кілька федеральних законів, два з яких найголовніші: Цивільний кодекс РФ і «Про ринок цінних паперів».

Цінний папір - це документ, який як об'єкт цивільних прав породжує фінансові та інші права його власника. Випуск цього документа реєструється державою. Насправді гроші теж документ, який породжує фінансові права. Просто їх спектр дії незрівнянно ширше!

І тут висловите: «Та нічого, Андрій Олександрович, гроші - це є найголовніші речі! На них можна все купити! »Сперечатися, не стану - на гроші і справді можна багато придбати. Але все-таки ці документи можуть породжувати значно більші права їх власників.

види

Документарні - це такі, володіння якими підтверджується будь-якими документами: сертифікатами та ін. Що ось, Іван Іванович - власник таких-то цінних паперів.

Такі документи можуть бути на пред'явника, ордерних та іменними.

На пред'явника - означає, що будь-яка людина може прийти і вимагати обумовлені в ній права.

Ордерний цінний папір означає, що нікому особі за певним порядком (ордеру) вона перейшла і він має право на неї витребувати реалізацію своїх прав.

Іменна - виписує на чиєсь ім'я.

Також існують бездокументарні цінні папери. В цьому випадку вона Вам не видається, так як немає документів, що підтверджують б Ваші права. Зате робиться запис у спеціальному реєстрі, що таке-то особа має право на те-то. Це теж дуже зручно: не потрібно зберігати їх вдома в шкарпетках, книжках або видовбувати нішу для них. Вписали твоє ім'я до реєстру, і вперед.

Далі розберемо, які конкретно бувають види таких документів. Думаю, зрозуміло, що більшість розглянутих документів - відносяться до документарних.

приклади

акція

Згідно зі статтею 2 ГК РФ акція - це емісійний папір, що закріплює права її власника (акціонера) на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів, на участь в управлінні акціонерним товариством і на частину майна, що залишається після його ліквідації.

Що значить емісійна? Це означає, що акція випускається (друкується) будь-яким юридичною особою. Тобто купуєш собі акції якої-небудь компанії, яка розвивається. Раз вона зростає, то вартість акції зростає, адже кількість активів (заводів, залізних перевезень, товарів) цієї компанії теж збільшується. А акція якраз і відображає вартість цих активів. Чим більше у тебе акцій, наприклад, компанії Google або Apple, ну або на худий кінець хоча б Роснефти, тим на більшу частку прибутку (грошей) цієї компанії ти можеш претендувати!

Тобто не треба малювати на гаманці всілякі феншуевскіе малюнки, щоб гроші там розмножувалися - купи акції і будь щасливий!

облігація

Облігація це теж емісійна папір, по якій її власник може отримати або всю її номінальну вартість, або майновий еквівалент від тієї компанії, яка цю облігацію випустила. Організація, що випустила облігацію називається емітент. Облігація це теж емісійна папір, по якій її власник може отримати або всю її номінальну вартість, або майновий еквівалент від тієї компанії, яка цю облігацію випустила

Уявляєте, скільки зараз нових слів Ви дізнаєтеся: емітент, акція, облігація! .. Чи то ще буде! Приходите ви значить на побачення до дівчини (або хлопцю) і відразу питаєте її (його): «Що таке емітент ?! Знаєш ?! Ні ?! А ну або-ка підучити - малий (а) ти ще на побачення ходити! »

»

А як блиснути-то можна в суспільстві знанням нових слів! Аж дух захоплює!

Ну так от значить. За облігації можна ту грошики, яка вказана на ній. Написано, наприклад, на облігацій 1000, значить через якісь проміжки часу ти будеш отримувати по 1000 рублів. До речі облігація може закріплювати за її власником і інші майнові права, крім фінансових.

вексель

Вексель це вже інша цінний папір, відмінна від акції і облігації. Він дається людині (або юр. Особі), щоб той платив по ньому гроші іншої компанії. Само собою, щоб дати в борг пару тисяч рублів вексель не потрібен - можна просто взяти розписку, або укласти договір.

А ось якщо сума кругленька, то можна піти в банк і випустити вексель: в результаті боржник буде виплачувати обумовлену суму не де-небудь, а в строго визначеному місці і строго певну суму.

чек

По чеку банк зобов'язаний пред'явнику чека виплатити зазначену в чеку суму.

заставна

Це іменний цінний папір, який видається на ім'я банку або людини, який має право на виконання майнових зобов'язань в свою користь. Сьогодні заставні поширені в ипотеках. Взяв іпотеку, а банк випустив заставну, що в разі несплати іпотеки є якісь закладний майно, яке цього банку власне і відходить .... Жесть, звичайно, але така сувора реальність ринку!

інвестиційний пай

Це теж іменний цінний папір, по якій людина має право на фінансову частку, яку він вніс в інвестиційний фонд. Зрозуміло, що всіма такими частками (паями) управляє цей фонд. Так що, ти як би даєш гроші в довірче управління.

Ось такі основні цінні папери та їх види, дорогі друзі, Вам треба б знати! Сподіваюся, тема стала ясніше.

З повагою, Андрій Пучков

Упевнений, вона викликає труднощі, тому як хлопці, з якими особисто я займаюся підготовкою до ЄДІ з суспільствознавства спочатку слабо уявляли собі що вони таке взагалі і навіщо потрібні?
Що значить емісійна?
Приходите ви значить на побачення до дівчини (або хлопцю) і відразу питаєте її (його): «Що таке емітент ?
Знаєш ?
Ні ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация